Banner

Ar dar reikia šeimos židinio ceremonijos?

Ar dar reikia šeimos židinio ceremonijos?
 
Tėvai yra tie žmonės, kurie labiausiai džiaugiasi Jūsų laime ir linki Jums visko, kas geriausia. Todėl vaikų vestuvės tėvams yra ypatinga diena, kurios metu jų širdys prisipildo nuoširdžiausių lūkesčių ir vilčių, jog jų atžaloms likimas nepagailės meilės, darnos ir geros kloties. Būtent šiuos linkėjimus ir simbolizuoja šeimos židinio perdavimo tradicija, kuri dažnai tampa viena jautriausių vestuvių šventės akimirkų. Tiesa, keičiantis šeimos vertybėms, daugelis jaunavedžių suabejoja, ar ši tradicija atras vietą jų šventėje. Tad, kodėl Jūsų vestuvėse šeimos židinys vis tik turėtų būti įteikiamas?
 
 

Šimtus metų atgal menanti tradicija


Šeimos židinio tradicija yra kilusi dar iš pagonybės laikų, kai kiekvienuose namuose rusendavo šventoji ugnis. Anais laikais ugnį pagonys garbindavo kaip vieną iš savo dievybių – nenuostabu, juk tuomet tik ji šildydavo jų namus ir suteikdavo galimybę pasigaminti maisto. Galbūt todėl šventoji ugnis pagonių namuose rusendavo neužgesdama, o jei dėl neapdairumo ji užgesdavo – tai buvo laikoma didžiausia šeimos tragedija ir nelaimės pranašyte. Todėl jau nuo seno rusenantis židinys simbolizuoja šeimos gerovę ir namų jaukumą.
 

Ką tėvai perduoda kartu su šeimos židiniu?


Pirmiausia, įteikdami savo vaikams šeimos židinį tėvai perduoda savo nuoširdžiausius linkėjimus ir viltis, kad jų naujai susikūrusi šeima bus darni, joje netrūks meilės ir nebus nepritekliaus. Tačiau populiariai manoma, kad židinio perdavimo metu tėvai perduoda ir savo šeimoje puoselėtas vertybes bei pasidalina savo laime. Tad, galima pamanyti, kad jei tėvai yra išsituokę, jie gali perduoti jų šeimos likimą ir savo vaikams? Tačiau, patikiname, kad tėvų tarpusavio santykiai šeimos židinio reikšmei neturi jokios įtakos, nes įteikdami šį gražų vestuvinį atributą tėvai linki vaikams tvirtos šeimos ir kuo didžiausios laimės be jokių asmeninių nuoskaudų.

Kuo tai svarbu jauniesiems?


Vaikams labai svarbu jausti savo brangiausių žmonių palaikymą ir pritarimą. Dažnai šeimos santykius mes laikome savaime suprantamu dalyku, todėl paprasčiausias švelnus žodis ir, atrodo, visai mažytė dovana gali ilgam sušildyti širdį ir palikti nuostabius atsiminimus. Jauniesiems, kurie paliko savo vaikystės namus bus labai gera, po sunkios dienos sugrįžus namo, įžiebti šeimos židinio ugnį ir prisiminti visus tėvų ištartus žodžius ir palinkėjimus. Jiems bus gera žinoti, kad dalelė tėvų yra čia, su jais, ir ji kuria jų namų jaukumą bei saugo juos nuo visų pasaulio negandų. Argi nebus smagu namuose turėti tokį gražų tėvų prisiminimą?
 

Graži interjero detalė


Šiandien namų židinių yra pačių įvairiausių – nuo labai modernių iki simboliškų namukų, kuriuose rusena ugnis. Todėl tikrai nereikėtų manyti, jog ši tradicija yra senamadiška, o gautą suvenyrą teks slėpti stalčiuje. Mat kai kurie šeimos židiniai atrodo itin prabangiai ir gali tapti puikia kiekvienų namų interjero detale. O svarbiausia, kad šis interjero akcentas ne tik puoš Jūsų namus, bet ir primins Jums, kad kažkam šiame pasaulyje esate didžiausias gyvenimo turtas!
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt

Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Milda ir Deividas. Kavos puodelyje paslėptas svarbiausias gyvenimo klausimas!

Milda ir Deividas. Kavos puodelyje paslėptas svarbiausias gyvenimo klausimas!

Kaip teisingai pasiruošti pirmajam šokiui?

Kaip teisingai pasiruošti pirmajam šokiui?

Kodėl vestuves reikia patikėti profesionalams?

Kodėl vestuves reikia patikėti profesionalams?

Banner