Banner

Civilinė ar bažnytinė santuoka – kurią iš jų pasirinkti?

Civilinė ar bažnytinė santuoka – kurią iš jų pasirinkti?
Kai įsivaizduojate vestuvių ceremoniją, tikriausiai pirmiausiai regite du vienas kitą mylinčius žmones, kurie nori įtvirtinti savo sąjungą prieš Dievą gražiausioje ir garbingiausioje bažnyčioje jų mieste. Toks vestuvių ceremonijos scenarijus priimtas tradicinėse religingose ir ne tik religingose šeimose. Tiesa, jei jau prakalbome apie nereligingus žmonės – jų atsiranda vis daugiau, kaip ir tokių, kurie teigia tikintys kažkuo kitu… Tačiau net ir šie „bedieviai“ vestuvių dieną išdrįsta įžengti į bažnyčia! Kokios tokio sprendimo priežastys? Įsitikinimas, kad ceremonija bažnyčioje atrodys prabangiau, o gal tiesiog alternatyvų atmetimas? Vestuvių ceremonijos vietos pasirinkimas yra kiekvienos poros asmeniškas apsisprendimas – tačiau mes kviečiame susipažinti ne tik su bažnytinės, bet ir su civilinės santuokos privalumais! Tad, kokie gi jie?
 
 

Santuoka bažnyčioje

 
Santuoka bažnyčioje atrodo priimtiniausias pasirinkimas kiekvienai religingai porai, kuri puoselėja savo religijos tradicijas. Tiesa, priklausomai nuo religijos, prieš įtvirtinant tokią santuoką, gali tekti susidurti su kitais formalumais, kaip antai Katalikų Bažnyčioje – krikšto sakramentas. Be to, antrą kartą bažnyčioje tuoktis gali tik asmenys, kurių santuoką nutraukė religinė bendruomenė.
 
 
Idėja, kad Jūsų santuoką palaimino pats Dievas iš tiesų suteiks Jūsų naujai šeimai šventumo ir didybės – nors ir negarantuos, jog santuoka bus laiminga ir amžina. Ir, žinoma, ką jau kalbėti apie nuostabaus grožio vestuvines nuotraukas didingame bažnyčios architektūros fone! Tiesa, jei bažnytinę santuoką renkatės dėl to, nes tikrai tikite Dievu ir esate įsitikinę, kad tik jis gali būti vienos svarbiausių Jūsų gyvenimo akimirkų liudininkas – nesirinkite Dievo namų pagal juose vyraujantį interjerą ar eksterjerą. Rinkitės bažnyčią, kurioje Jūs išties jaučiatės jaukiai tarsi saugiame Dievo prieglobstyje.
 
 
Taip pat, turėtumėte gerai apsvarstyti, ar tikrai verta žengti į Dievo namus, jei jo savyje nejaučiate ir teigiate tikintys medžiais, žole, saule ar pačiu savimi. Ar tikrai tuokdamiesi bažnyčioje išliksite ištikimi savo įsitikinimams ir jei meluojate net patys sau, kaip galėsite pasitikėti vienas kitu?
 
 

Civilinė santuoka

 
Išties klaidingas mitas, kad civilinę santuoką dažniausiai sudaro tik tos poros, kurios neišgali surengti prašmatnių vestuvių iškilmių. Ypač šiandien, kai susituokti galite kone kiekviename pasaulio kampelyje – Civilinės santuokos ceremonijos iškilmės gali būti net puošnesnės nei bažnyčioje. Tad pasirinkę Civilinę santuoką tikrai neprivalote sumainyti žiedus niūriame Civilinės metrikacijos skyriaus kabinete! Visiškai priešingai – ieškokite kuo išskirtinesnės ir kuo sentimentalesnės vietos, kuri suteiks Jūsų ceremonijai unikalaus žavesio. Nuo Jūsų gimtųjų namų sodo iki smėlėtos jūros pakrantės ar kalno viršūnės! Ir visiškai nesvarbu ar Jūsų šventėje dalyvaus tik 10 žmonių ar net keli šimtai – Civilinę santuoką gali rinktis kiekvienas. Be to, pasirinkus šią santuoką, išvengsite įvairių formalumų susijusių su Jūsų religine bendruomene. Tokia santuoka puikiai tiks nereligingoms poroms arba toms, kurios religiją traktuoja pagal kitokius įsitikinimus.
 
 
Taigi, priimant sprendimą, kokią santuoką – Civilinę ar Bažnytinę – ketinate sudaryti, turėtumėte gerai apsvarstyti savo įsitikinimus ir vertybes ir būti atviri patys sau. Abi santuokas gali sudaryti kiekveina pora, nepriklausomai nuo jos finansinės padėties ar šventėje dalyvaujančių žmonių skaičiaus. Svarbiausia, kad gerai jaustumėtės ir tikėtumėte tuo, ką darote!
 
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
3

  
Susiję straipsniai
Jaunikio marškinių pasirinkimas – ką reikėtų žinoti?

Jaunikio marškinių pasirinkimas – ką reikėtų žinoti?

Visiškai naujas vestuvinis žurnalas „Santuoka.lt“ jau prekyboje!

Visiškai naujas vestuvinis žurnalas „Santuoka.lt“ jau prekyboje!

Dienos rezervacija ir vestuvių kvietimai: kuo jie skiriasi?

Dienos rezervacija ir vestuvių kvietimai: kuo jie skiriasi?

Banner