Banner

Paaiškiname, kas slypi už 9 populiarių vestuvių tradicijų ir prietarų

Paaiškiname, kas slypi už 9 populiarių vestuvių tradicijų ir prietarų
 
 
 
Vestuves nuo seno gaubia daugybė paslaptingų tradicijų ir prietarų, tačiau kaip jie gimė ir ką jie reiškia? Ar kada susimąstėte, kodėl nuotakos nešioja nuometą ir kodėl vestuvių dieną joms reikia turėti kažką mėlyno? Šiandien numesime paslapčių šydą ir paaiškinsime kas slypi už 9 populiarių vestuvių tradicijų ir prietarų!
 
 
 
 

Kažkas seno, naujo, skolinto ir mėlyno

 
Tikriausiai esate apie tai girdėję ne viename Holivudo filme ir, iš tiesų, ši tradicija labai populiari užsienyje. Tačiau ką ji reiškia? Manoma, kad „kažkas seno“ atstovauja nuotakos praeičiai, o „kažkas“ naujo simbolizuoja laimingą jaunųjų ateitį. Nuotaka turi gauti „kažką seno“ iš laimingai susituokusio žmogaus – taip tikimasi prisišaukti laimingą likimą ir būsimiems jaunavedžiams. Na, o „kažkas mėlyno“ simbolizuoja meilę ir ištikymybę!
 

Nuometo reikšmė

 
Šis nuotakos atributas buvo pradėtas naudoti senovės Romoje – veidą dengiantis nuometas buvo suvokiamas kaip apsauginis šydas nuo piktųjų dvasių ir pavydo, kuris kėsinasi į jaunųjų laimę.
 
 
 

Pamatyti vienas kitą prieš vestuvių ceremoniją

 
Šio prietaro šaknys siekia laikus, kai santuokos buvo planuojamos tarsi sandoris. Žmonės tikėjo, kad pamatę vienas kitą prieš vestuves, jaunieji gali persigalvoti dėl vestuvių. Tačiau šiandien daugelis jaunųjų susitinka prieš vestuves ir net įamžina šią gražią akimirką nuotraukose!
 

Lietus per vestuves pasirodo nėra taip jau blogai

 
Kai kuriose kultūrose lietus vestuvių dieną simbolizuoja vaisingumą ir apsivalymą nuo blogos energijos.
 

Peilis – prasta dovanos idėja!

 
Dovanoti peilį per vestuves reiškia linkėti porai išsiskyrimo. Jei per vestuves gavote peilį, duokite dovanojančiam asmeniui monetą – tokiu atveju tai bus ne dovana, o pirkinys!
 

Voras ant vestuvinės suknelės

 
Galbūt, rasti didžiulį vorą ant Jūsų nuostabios vestuvinės suknelės ir neatrodo tokia maloni staigmena, tačiau manoma, kad vorai vestuvių dieną yra gėrio ir laimės pranašai!
 

Naudoti savo santuokinę pavardę prieš vestuves

 
Manoma, kad jei naudosite savo santuokinę pavardę prieš vestuves (pasirašysite ar prisistatysite ja) taip ir nesulauksite vestuvių! Tad geriau puikavimąsi savo pavarde pasilaikykite vestuvių dienai!
 
 

Dūžtantis stiklas

 
Italijoje įprasta vestuvių dieną jaunavedžiams sudaužyti stiklinę vazą! Tradicijos teigia - esą į kiek dalių suduš vaza, tiek ir metų kartu praleis jaunieji.
 

Ašaros per vestuves

 
Pasirodo, kad vestuvių dieną ašarų visai nereikėtų bijoti! Jei nuotaka per vestuves ašaroja – ji paaukoja savo ašaras, kad jų daugiau nelietų gyvendama santuokoje. Tad verkite tiek, kiek tik pavyksta! Žinoma, prieš tai pasirūpinkite vandeniui atspariu blakstienų tušu!
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Unikali vestuvių atributika – nuo kvietimų iki palinkėjimų knygų ir spynelių!

Unikali vestuvių atributika – nuo kvietimų iki palinkėjimų knygų ir spynelių!

Vestuvių fotosesijos vietos, apie kurias net nepagalvojai!

Vestuvių fotosesijos vietos, apie kurias net nepagalvojai!

Jaunikio marškinių pasirinkimas – ką reikėtų žinoti?

Jaunikio marškinių pasirinkimas – ką reikėtų žinoti?

Banner