Banner

Viskas, ką turite žinoti apie nuotakos keliaraištį!

Viskas, ką turite žinoti apie nuotakos keliaraištį!
 
Keliaraištis yra vienas iš tradicinių nuotakos aksesuarų, kuris, nepaisant jo grožio, visą dieną yra slepiamas po suknele! Tiesa, vakare nuo grakščios nuotakos kojos jį nuima jaunikis ir po šio žaismingo ritualo keliaraištis yra metamas visiems nesusituokusiems vestuvėse dalyvaujantiems vaikinams. Keliaraiščio metimas yra neatsiejama vestuvių dalis, tačiau tik nedaugelis žino šios senos tradicijos istoriją ir reikšmę. Šiandien keliaraiščių pasirinkimo galimybės regis yra neribotos – todėl mes Jus supažindinsime su viskuo, ką būtina žinoti apie šį nuostabų nuotakos atributą!
 

 

Nuotakos keliaraiščio istorija ir reikšmė

 
Prieš šimtus metų buvo manoma, kad nuotakos vestuvinės suknelės audinio lopinėlis gali atnešti sėkmę – todėl svečiai tiesiog pulte puldavo prie nuotakos, plėšydami jos puikų apdarą. Ilgainiui gudresnės nuotakos sugalvojo, su savimi turėti atskirą audinio puoštą, kurį galės atiduoti svečiams kaip sėkmės simbolį – tai ir buvo pirmieji keliaraiščiai. Tiesa, yra manančių, kad keliaraištis buvo santuokos įtvirtinimo simbolis – todėl artimieji pasiimdavo šį aksesuarą kaip santuokos įrodymą. Tačiau abi šios teorijos parodo, kad keliaraištis visada būdavo paimamas iš nuotakos ir atiduodamas šventės dalyviams.
 
Šiandien keliaraiščio nuėmimas nuo nuotakos kojos yra jaunikio rūpestis. Paprastai šiai ceremonijai yra skiriamas atskiras laikas vestuvių vakarinės dalies metu – jaunikis nuima keliaraištį ir meta jį į nesusituokusių draugų minią. Prieš šį ritualą taip pat atliekamas ir nuotakos puokštės metimas. Manoma, kad vaikinas pagavęs keliaraištį bus tas, kuris pirmasis švęs savo vestuves. Na, o pagautą keliaraištį jis turi užmauti ant nuotakos puokštę pagavusios merginos kojos.

 

Kaip nešioti keliaraištį?

 
Tikroji keliaraiščio funkcija turėtų būtį nuotakos kojinaičių pritvirtinimas prie kojų. Tiesa, nėra nustatyta, ant kurios kojos keliaraištis turėtų būti mūvimas – todėl nuotaka gali pasirinkti, kaip jai patogiau. Daugelis nuotakų nusprendžia užsidėti net du keliaraiščius – vieną panaudoti metimui, o kitą pasilikti prisiminimui. Tokiu atveju, nuotaka turėtų abu keliaraiščius užsidėti ant tos pačios kojos, o tą, kuris skirtas metimui užsidėti šiek tiek žemiau.
 
Prieš jaunikiui nuimant keliaraištį, kilstelėkite suknelę ties ta koja, ant kurios jis yra užmautas – juk nenorite, kad jaunikis pasimestų ieškodamas ir kedendamas Jūsų pūstą sijonėlį. Neužsidėkite keliaraiščio nei per aukštai nei per žemai – iš tiesų jam tinkamiausia vieta yra šiek tiek virš kelio. Taip mūvimas keliaraištis nesmukčios. Tačiau turėkite omenyje, keliaraiščio nuėmimą stebės visi Jūsų vestuvių svečiai, todėl prieš šį ritualą, nuleiskite jį šiek tiek žemiau, kad neparodytumėte publikai per daug.
 

 

Skirtingi keliaraiščių stiliai ir keliaraiščių komplektai

 
Kadangi šis žavus aksesuaras būna paslėptas po nuotakos suknele, galite pasirinkti tokį keliaraišti, kuris Jums labiausiai patinka. Nesvarbu ar tai bus paprastas tradicinis keliaraištis, ar seksualus, dekoruotas įmantriais nėriniais, kuris labai žaviai atrodys nuotraukose. Šiandien galima rasti labai įvairių stilių keliaraiščių, kurie pateisins kiekvienos nuotakos lūkesčius. Paprastai keliaraiščių rinkinys susideda iš dviejų keliaraiščių – vienas prabangesnis ir įmantresnis, o kitas šiek tiek paprastesnis. Jie yra pagaminti iš panašaus audinio ir dekoruoti panašiomis detalėmis – tad nuotaka gali pasirinkti, kurį labiau nori pasilikti sau. Dažniausiai keliaraiščiai siuvami iš nėriniuoto audinio, satino ir šilko. Satinas ir šilkas švelniai priglunda prie odos, o nėriniai atlieka dekoratyvinę funkciją. Nors keliaraiščiai gali būti įvairiausių spalvų – dažniausiai nuotakos renkasi baltus, rausvus ar šampano spalvos. Taip pat ne retai keliaraiščiuose įkomponuojamos ir mėlynos detalės, atstojančios „kažką mėlyno“.
 
Turėkite omenyje, kad keliaraiščio po suknele niekas nematys, todėl galite pasirinkti labiausiai Jūsų asmenybę atspindintį aksesuarą. Būkite žaismingos – taip nustebinsite ne tik savo būsimą vyrą, bet ir visus šventės svečius!
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Svarbiausi dalykai renkantis vestuvinius batelius!

Svarbiausi dalykai renkantis vestuvinius batelius!

Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

Banner