Banner

Kodėl piršdamiesi vyrai turi priklaupti?

Kodėl piršdamiesi vyrai turi priklaupti?
 
Kiekviena moteris „magišką“ sužadėtuvių ritualą įsivaizduoja būtent taip – mylimasis priklaupia ant kelio ir paklausia: „Ar tapsi mano žmona?“. Na, o kai kurios merginos net įsižeidžia, jei jų mylimasis prašydamas rankos nė nepasivargina priklaupti. Juk taip nemalonu, kai draugės prašo papasakoti, kaip viskas vyko ir negalite paminėti šio išties romantiško gesto. Tačiau kodėl gi, prisiekdami amžiną meilę ir norą praleisti su savo mylimaja visą gyvenimą, vyrai privalo keliaklupsčiauti? Iš kur kilo tokia tradicija ir ką ji reiškia?
 
 

Pagarbos ir ištikimybės ženklas

 
Tikslios šios ritualo ištakos nėra žinomos, mat seniau santuoka buvo laikoma labiau verslo sandoriu nei meilės išraiška. Toks požiūris į santuoką tęsėsi daugybę amžių. Tiesa, katalikai reikšdami pagarbą, ištikymybę ir nusižeminimą priklaupdavo prieš aukštesnio rango dvasininkus, o riteriai prieš karalių. O štai jau viduramžiais aptinkama ir atvejų, kai vyrai priklaupdavo prieš moterį, rodydami jai savo simpatiją. Tuomet suklestėjo riterių romanai, kuriuose šie kovodavo dėl savo širdies damos garbės ir dėmesio – ji riteriui tarsi tapdavo svarbesnė už karalių, kuriam jie iš tiesų prisiekė ištikimybę. Tad galbūt iš čia ir kilo ši graži tradicija?
 
 

Atiduoda savo gyvenimą mylimajai

 
Šiandien vyras priklaupia ant kelio rodydamas moteriai pagarbą ir atsidavimą – priklaupia prieš moterį, kurią nori vesti ir taip atsisako savo ankstenio gyvenimo. Taip mylimajai tarsi bandoma įrodyti, kad vyro ketinimai yra labai rimti ir jis yra pasiryžęs paaukoti viską dėl jų bendros ateities.
 

Taip buvo ne visada

 
Tiesa, jei pakalbėtumėte su savo seneliais ar proseneliais tikriausiai neišgirstumėte romantiškų sužadėtuvių istorijų su priklaupimu ant kelio. Tuomet tai buvo visiškai kitoks procesas, kurį pora atlikdavo paskatinta artimųjų arba tiesiog nuspręsdavo susižadėti visiškai įprastomis aplinkybėmis. Dažnai sužadėtuvėse dalyvaudavo ir abiejų pusių tėvai, kurie susitardavo dėl santuokos sąlygų. Tačiau panašu, kad šiandien poros daug mieliau renkasi prieš daugybę šimtmečių naudotą praktiką ir interpretuoja ją savaip.
 

Ar sumenkinamas vyro orumas?

 
Vis daugiau žmonių prabylant apie lyčių lygybę, išgirstama ir nuomonių, jog toks sužadėtuvių būdas sumenkina vyro orumą – mat kodėl piršlybų metu turi klauptis tik vyras. Kodėl tik vyras turi nusižeminti ir prisipažinti apie savo jausmus ir ketinimus moteriai – o ši šiuo atveju gali arba juos priimti arba atmesti? Visgi šiam sužadėtuvių procesui didelę reikšmę suteikė filmų industrija ir šiandien tai labiau yra laikoma romantišku gestu ir gražiu būdu nustebinti mylimąją nei savo identiteto atidavimu į svetimas rankas. Todėl klauptis per prievartą, jei tai Jus žeidžia tikrai nereikėtų – priklaupti vyras turi norėti pats – visiškai taip pat kaip ir padovanoti puokštę gėlių – tam, padarytų savo mylimąją laiminga. Tačiau tai tikrai nėra taisyklė – juk Jūsų mylimoji gali norėti visai ko kito.
 
Nuotraukos: unsplash.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt

 

Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Stilingos elegancijos dvelksmas Giedrės ir Modesto šventėje

Stilingos elegancijos dvelksmas Giedrės ir Modesto šventėje

Vestuvės užsienyje dviese: pliusai ir minusai

Vestuvės užsienyje dviese: pliusai ir minusai

6 blogi įpročiai žalingi Jūsų odai prieš vestuves!

6 blogi įpročiai žalingi Jūsų odai prieš vestuves!

Banner