Banner

Kiek įdėti į vestuvių vokelį, kad jaunieji būtų patenkinti?

Kiek įdėti į vestuvių vokelį, kad jaunieji būtų patenkinti?
 
Pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje buvo galima stebėti aršias diskusijas dėl išaugusių sumų, kurias svečiai dovanoja jauniesiems. Tiesa, kai kurios populiariuose naujienų portaluose pasirodžiusios nuomonės gali išmušti iš vėžių – kalbama net apie 300 eurų viršijančias sumas. Suvokdama, kad tokia viešai skelbiama informacija gali formuoti klaidingą visuomenės požiūrį, portalo Vestuviupartneris.lt redakcija suskubo paaiškinti, kokia gi iš tiesų turėtų būti ta mistika ir gandais apipinta vestuvių vokelio suma ir kaip ji tapo diskusijos objektu.
 

 

 

Pasikeitęs požiūris į vestuves

 
Gvildenant šią svarbią temą, visų pirma, reikėtų kalbėti ne apie valiutos pasikeitimą, o apie pakitusį žmonių požiūrį į vestuves. Šiandien visi skundžiasi beprotiškomis vestuvių organizavimo kainomis, tačiau retas iš tiesų pagalvoja, kad galbūt reikėtų planuoti kuklesnę šventę. Kiekvienas žiūri į kitus ir pamiršta apie savo galimybes – juk jei draugai surengė prašmatnią puotą, jiems nusileisti tikrai nevalia. O kai vestuvių išlaidos gerokai viršija galimybes, tuomet ir pradedama tikėtis, jog jas galėtų padengti svečių dovanos.
 
 

Ar tikrai svečiai moka?

 
Tikriausiai jau girdėjote nuomonę, kad svečių dovanos turėtų padengti visas vestuvių, o gal net ir povestuvinės kelionės išlaidas. Tačiau turime Jus nuliūdinti – jei laikysitės šio požiūrio, gali būti, jog labai sutrumpinsite savo svečių sąrašą! O negausiai į vestuves susirinkę svečiai taip pat negalės įvykdyti Jūsų plano. Tad dabar pažvelkime į visą šią istoriją iš svečių pusės. Jie yra pakviečiami į vestuves (į kurias šiaip jau gali nuspręsti ir neiti), o tai reiškia, kad jiems reikės pasirūpinti ne tik dovana, bet ir tinkama apranga, šukuosena, makiažu ar net kelionės išlaidomis. Turėkite omenyje, kad jie laisva valia nusprendžia Jus palaikyti šią svarbią dieną – mesti visus savo darbus, investuoti į reprezentatyvią išvaizdą ir net paruošti savo galimybes atitinkančią dovaną. Šiems žmonėms turėtumėte padėkoti vien už tai, kad jie nori būti šalia – juk tai reiškia, kad Jūs jiems esate svarbūs. Jei Jums 300 eurų suma yra tik nuotakos batelių kaina – tai Jūsų svečiui tai gali būti beveik visas jo mėnesinis atlyginimas. Tad atvirai sau atsakykite, ar aukotumėte savo mėnesinę algą dėl kažkieno kito batelių? Tikriausiai ne! Tuomet nesitikėkite to ir iš kitų.
 

Tai kokia ta paslaptingoji suma?

 
Galime Jums drąsiai pasakyti, kad tikslaus skaičiaus nėra ir visai neturėtų būti. Svečiai jauniesiems turėtų dovanoti tiek, kiek leidžia jų galimybės, ar kiek nori patys. Jei norite prisidėti prie naujai susikūrusios šeimos biudžeto – kodėl ne – bet koks indėlis bus reikšmingas. Du santuoką planuojantys žmonės jau turėtų būti pakankamai suaugę ir racionalūs, jog suprastų, kad kitų sąskaita sau šventės nesusikursi. Nes tikroji šventė – tai ne brangi suknelė, prašmatni vila ar pusvalandžio trukmės fejerverkai – tai buvimas kartu su artimiausiais žmonėmis, kurie Jus besąlygiškai palaiko ir nori būti Jūsų meilės liudininkais.
 
Na ir pabaigai... Ne veltui sakoma: „Tuščias puodas garsiai skamba“. Žmonės, kurie šaukia, esą normalu (ar net privaloma) jauniesiems dovanoti didžiules pinigų sumas, patys vargu ar tokiose vestuvėse kada dalyvautų. Tokie žmonės pamiršta, kad vestuves organizuoja dėl savęs, o ne dėl svečių – todėl svečiams šventės išlaidos visai neturėtų būti aktualios. Tad jei norite nuoširdžios ir įsimintinos šventės (turime omenyje tikrai įsimintiną, o ne nuotraukose užfiksuotas dekoracijas ir detales) neturėtumėte iš svečių reikalauti nieko daugiau, išskyrus palaikymą ir meilę. Juk per vestuves gauti pinigai kažkada baigiasi, o tikra draugystė išlieka amžinai!
 
Nuotraukos: freepik.com      
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Didžiausios nuotakų klaidos renkantis vestuvinę suknelę

Didžiausios nuotakų klaidos renkantis vestuvinę suknelę

Vestuvės dėl aplinkinių spaudimo? Kodėl santuoka turėtų būti tik dviejų žmonių reikalas?

Vestuvės dėl aplinkinių spaudimo? Kodėl santuoka turėtų būti tik dviejų žmonių reikalas?

Stilingos ir šiuolaikiškos, kas? Kaimiškos vestuvės!

Stilingos ir šiuolaikiškos, kas? Kaimiškos vestuvės!

Banner