Banner

Kokio dydžio turi būti vestuvinis tortas?

Kokio dydžio turi būti vestuvinis tortas?
 
 
Užsisakyti vestuvinį tortą nėra taip jau paprasta kaip gali pasirodyti. Svarbu ne tik torto išvaizda ar skonis, bet ir dydis! Juk nuostabaus grožio ir skonio saldumyno tikrai norės paragauti visi Jūsų vestuvių svečiai. Tačiau renkantis vestuvinio torto dydį reikėtų atsižvelgti ir į daugiau kriterijų, kaip antai biudžetas, svečių skaičius, papildomi saldėsiai ar torto pateikimo būdas. Tad šiandien aptarkime visus šiuos svarbius kriterijus šiek tiek plačiau.
 
 
 

Svečių skaičius

 
Vienas pirmųjų klausimų, kurio paklaus konditerė, renkantis vestuvinius saldumynus, bus Jūsų šventės svečių skaičius. Iš tiesų, vestuvinio torto turi pakakti visiems vestuvių dalyviams, o vienam svečiui reikia skirti bent 150-200 gramų svorio gabalėlį. Kitų saldumynų jaunavedžiams siūloma užsisakyti tiek, kad vienam svečiui tektų po 50-80 gramų. Na ir, žinoma, reikėtų pasirūpinti, kad pasmaližiauti galėtų ir svečiai mėgstantys labai saldų maistą ir pirmenybę teikiantys gaiviems desertams – todėl siūloma, jog kiekvienas torto aukštas būtų skirtingo skonio. Žinoma, kartais šio tradicinio modelio galima ir nenaudoti,  ypač jei žinote, kad Jūsų šventėje bus daug sveiką gyvenseną propaguojančių žmonių, kurie saldumynų vengia.
 
 
 
 

Biudžetas ir estetika

 
Kai kurios poros nori didžiulio torto, tačiau joms tikrai nereikia daug torto porcijų. Šiuo atveju turėtumėte su savo konditere paieškoti kūrybingų sprendimų. Ar esate girdėję apie netikrus tortus? Taip, jie yra valgomi, tačiau ne visi jų aukštai. Pavyzdžiui, nutarėte, kad norite gigantiško 5 aukštų torto – tačiau sužinoję, kokia bus jo kaina, pradėjote savo sprendimu abejoti. Na, o racionaliai pagalvoję, tikriausiai suvoksite, jog tokio didelio torto kiekio tiesiog neturėsite kur dėti. Tad kodėl neužsisakius poros aukštų torto, o likę tebunie būna torto imitacija. Tai padaryti gana paprasta – iš plastmasės pagaminami papildomi tortų aukštai, ant jų uždedamas tikrasis tortas ir viskas papuošiama cukraus mase ar kitomis dekoracijomis. Žinoma, prieš pjaudami tortą, jaunieji turėtų būti įspėti, kurioje vietoje tai galima daryti, kad netektų atsidurti labai nepatogioje padėtyje.
 

Kiti saldumynai

 
Jei savo šventės metu patieksite ne tik tortą, bet ir kitus vestuvinius saldėsius – torto Jums tikrai reikės kur kas mažiau. Tokiu atveju galite užsisakyti mažesnį tortą, o 50 procentų vienam asmeniui skirto torto kiekio kompensuoti pyragaičiais, sausainiais, macaron‘sais, keikpops‘ais ar kitais desertais.
 

Torto pateikimas

 
Labai retais atvejais vestuvinis tortas patiekiamas kiekvienam prie stalo sėdinčiam žmogui – tuomet tikrai reikėtų pasirūpinti, jog tortu būtų pavaišinti visi svečiai. Tačiau dažnai torto pjovimo ceremonija vyksta svečiams stoviniuojant šokių aikštelėje ir daugelis jų būna per daug užsiėmę linksmybėmis, tad torto ragavimas jiems nėra prioritetas.
 

Torto svarba

 
Vestuviniai tortai yra išties brangūs, o augant svečių skaičiui didėja ir jų kaina. Todėl prieš pradėdami su konditere ieškoti geriausio sprendimo Jūsų šventei – nuspręskite, koks bus Jūsų vestuvinio torto biudžetas. Jei didžiulis vestuvinis tortas nėra Jūsų šventės prioritetas, tuomet galbūt būtų geriau patiekti daugiau Jūsų mėgstamų saldumynų, kurie bus kur kas pigesni.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
1

  
Susiję straipsniai
Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

Banner