Banner

Fotografė B. Janovič: „Svarbiausios vestuvių akimirkos yra tos, kurios mažiausiai suvaidintos“

Fotografė B. Janovič: „Svarbiausios vestuvių akimirkos yra tos, kurios mažiausiai suvaidintos“
 
 
Daugelis jaunų mergaičių svajoja apie nepamirštamas vestuves su ilga ir pūsta suknele, baltu lyg sniegas nuometu ir visu pulku svečių. Bent jau taip buvo kadaise. Ar apie tai svajoja ir šiuolaikinė nuotaka? Ko gero ne visada! Lengvo audinio, nebūtinai balta, kartais net kelių nesiekianti vestuvinė suknelė arba net ne suknelė, o elegantiškas kostiumas yra dažnas modernių nuotakų pasirinkimas. Apie vestuvių planavimą, suknelių tendencijas bei kitus vestuvių dienos ypatumus kalbame su vestuvių fotografe Barbara Janovič („BS Photography“).
 
 

Jau ne pirmus metus dirbate fotografe, kodėl nusprendėte dirbti būtent vestuvių srityje?

 
Tikriausiai dėl to, kad vestuvės yra viena reikšmingiausių švenčių žmogaus gyvenime. Man yra be galo didelė garbė dalyvauti tokioje šventėje ir būti kartu su jaunaisiais visą dieną: prisidėti prie nuotaikos kūrimo, palaikyti juos, juoktis, švęsti kartu ir po to dalintis nepamirštamais įspūdžiais.
 

 

Kaip apibūdintumėte šių dienų tobulą vestuvių šventę? Ar tai yra šventė artimųjų rate, užsienyje, ar visgi storos lietuviškos vestuvės?

 
Storos lietuviškos vestuvės visada liks gražia bei įsimintina švente, nes jos iš kartos į kartą perteikia visas tradicijas. Tobula vestuvių šventė šiandien yra tokia, kokią svajoja turėti du įsimylėję žmonės. Vieniems tai bus puota užmiestyje su daugybe svečių ir šokiais iki paryčių, kitiems – ramus, stilingas, gurmaniškas vakaras artimųjų rate, o tretiems – šventė, kurios metu jie galės pasipuošti sportbačiais, susikviesti geriausius draugus ir kalbėtis bei juoktis iki pat ryto. Kiekvienas tą dieną turėtų organizuoti taip, kad jos metu jis jaustųsi nevaržomas, atsipalaidavęs bei laimingas. Reikėtų nustoti vestuves kelti dėl kitų ir atsižvelgti į tai, ko nori pati pora. Remdamasi savo patirtimi, galiu pasakyti, kad nėra gražesnės šventės už tą, kurioje viskas iki smulkmenų apgalvota ir išpuoselėta. Labai smagu, kad jaunieji vis dažniau supranta, jog vestuvių planavimą verta patikėti profesionalams, kurie numatys ir išspręs kiekvieną iššūkį. Žinoma, svarbu, kad ir jaunieji į organizavimą įdėtų dalelę savęs.
 

Pakalbėkime apie vestuvinę suknelę. Kokias sukneles renkasi šios vasaros nuotakos?

 
Visada pastebiu dviejų tipų nuotakas: tos, kurios renkasi tik klasiką ir tos, kurios mėgsta įmantresnius siluetus bei vaikosi madų. Dievinu nuotakas, kurios renkasi vestuvinę aprangą, įdėdamos visą save, kad ir kokio stiliaus ji bebūtų. Žinoma, renkantis suknelę, svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kokį stilių bei nuotaiką suknelė suteiks nuotakai. Apranga jokiu būdu negali užgožti jaunosios – ji turėtų papildyti, papuošti, pagyvinti moterį. Kartais manęs nuotakos klausia, kokią suknelę turėtų pasirinkti, kad gražiai atrodytų nuotraukose ir aš joms atsakau, jog tą, su kuria jaučiasi savimi.
 
 
Makiažas ir šukuosena: „DiTe makeup & hair“

 

Tačiau vis tiek egzistuoja tam tikri patarimai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį renkantis suknelę?

 
Taip, iš savo kaip fotografės patirties galiu pasakyti, kad gražiausiai atrodo tos suknelės, kurios yra pasiūtos iš itin kokybiško audinio. Tuomet ji krenta visai kitaip, glunda prie kūno itin grakščiai ir atrodo labai prabangiai. Visada savo nuotakoms patariu atkreipti dėmesį į suknelės ilgį. Suknelė, kurios ilgis lygus su žeme neatrodys taip romantiškai ir subtiliai kaip šiek tiek ilgesnė suknelė, kuri nerūpestingai krenta ant žemės. Patarčiau nuotakoms apsieiti be pėdkelnių – saulės nubučiuotos kojos atrodo kur kas gražiau. Na, o tokios detalės kaip puokštė, makiažas ir šukuosena išpildo visą nuotakos įvaizdį. Itin kruopščiai patariu rinktis makiažo meistrę – kokybiškas makiažas, išryškins moters veido bruožus ir išliks daug ilgiau bet kokiu oru – o tai be galo svarbu rengiant vestuves karštą vasaros dieną.
 
Makiažas ir šukuosena: „DiTe makeup & hair“ 
 

Vestuvių fotosesija yra viena svarbiausių vestuvių dalių tiek jauniesiems, tiek fotografui. Ką patartumėte jauniesiems?

 
Drįsčiau nesutikti, mano nuomone, svarbiausios vestuvių akimirkos yra tos, kurios mažiausiai suvaidintos. Tai nuotakos pasiruošimas, ceremonija bažnyčioje, tėvų sveikinimai. Jaudulio kupinos akimirkos, persipynusios su neapsakomu jauduliu bei džiaugsmingu širdies virpėjimu yra tai, dėl ko aš užsiimu šia veikla. Visuomet su jaunaisiais išgyvenu tas emocijas, o neretai ir pati išspaudžiu ašarą. Fotosesija yra smagioji šventės dalis – kai jaunieji jau gali atsipalaiduoti. Nepatariu jauniesiems skubėti rinktis vestuvių fotosesijos vietos – pirmiau reikėtų išsirinkti suknelę ir sukurti bendrą šventės viziją. Taip pat negaliu paneigti, kad labai daug priklauso  ir nuo paties fotografo. Fotografas visada turėtų nukreipti jaunuosius tinkama linkme, patarti, numatyti visus scenarijus – juk jis turi kur kas daugiau patirties. Profesionalus fotografas sukurs gerą nuotaiką, bei įkvėps jaunuosius. Visoms fotografo ieškančioms poroms patarčiau pajusti jo energetiką, bendravimo būdą – ar Jums su juo yra jauku. Juk didžiąją dienos dalį praleisite būtent su šiuo žmogumi! O šiaip, klausykitės savo širdies balso ir atsipalaiduokite!
 
Makiažas ir šukuosena: „DiTe makeup & hair“
Straipsnį ir nuotraukas pateikė fotografė Barbara Janovič („BS Photography“)
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Geriausias būdas, kaip praleisti nuotakos rytą!

Geriausias būdas, kaip praleisti nuotakos rytą!

Naujos kartos judanti vestuvinė fotografija – kas tai?

Naujos kartos judanti vestuvinė fotografija – kas tai?

Kodėl nereikėtų fotografui duoti vestuvių nuotraukų sąrašo?

Kodėl nereikėtų fotografui duoti vestuvių nuotraukų sąrašo?

Banner