Banner

Fotografai: kuo išskirtinė „Fine Art“ vestuvių fotografija?

Fotografai: kuo išskirtinė  „Fine Art“ vestuvių fotografija?
 
 
 
Iš  fotografų vis dažniau girdime terminą „Fine Art“. Fotomenininkų, kurie dirba šiuo stiliumi nuotraukos išsiskiria švelniomis, šiltomis spalvomis, spindesiu ir lengvumu, romantiškomis kompozicijomis. Tačiau daugeliui būsimų jaunavedžių šis terminas vis dar yra svetimas. Fotografų šeima Sergėjus ir Anastasija („SP fotografija“), jau daugelį metų įamžinantys svarbiausios dienos akimirkas „Fine Art“ stiliumi, sutiko paaiškinti, kuo šis stilius yra išskirtinis.
 
 

Moderni juostinė fotografija

 
„Fine Art“ vestuvinė fotografija yra moderni juostinė fotografija. Kaip stilius ji atsirado maždaug prieš 15 metų, jos pradininkas amerikiečių fotografas Jose Villa aprašė jos principus savo knygoje „Fine Art Wedding Photography“. Iš pradžių šio stiliaus nuotraukos buvo daromos išskirtinai juosta, nes ji ypač gražiai ir subtiliai suvaldo šviesą, suteikia nuotraukoms ypatingą švytėjimą, apimtį ir atmosferą.
 
 
Nuotraukos darytos juostiniu fotoaparatu
 

Šiandien fotografuojama ir juostiniais, ir skaitmeniniais fotoaparatais

 
Šiuo metu populiariausias „Fine Art“ fotografų darbo stilius yra „hibridinis“ – kai dalis kadrų padaroma su juosta (dažniausiai fotosesijos metu), o dauguma, ypač  reportažinių, fotografuojama skaitmeniniu fotoaparatu. Vėliau, remiatis juostinių nuotraukų spalvomis ir charakteristikomis,  redaguojant skaitmenines nuotraukas, joms suteikiamos panašios spalvos.
 
Kairėje - juostinė nuotrauka / Dešinėje - redaguota skaitmeninė nuotrauka
 

Išskirtinis dėmesys detalėms

 
„Fine Art“ fotografavimo stilius yra daug daugiau nei tiesiog vestuvių dienos dokumentavimas – kiekvienas kadras yra apgalvojamas ir meniškai komponuojamas. Skirtingai nei dokumentinės fotografijos, kiekviena „Fine Art“ stiliaus nuotrauka siekia būti meniškai vertinga, atskleisti žmonių asmenybes, perteikti nuotaiką, nupasakoti savo istoriją. Taip pat ypatingas dėmesys skiriamas detalėms, šventės stilistikai, nes šiuolaikinės vestuvės yra kur kas daugiau nei ceremonija ir vakarėlis  ̶  tai yra poros išraiškos būdas, galimybė pademonstruoti savo skonį ir stilių.
 
 
Nuotraukos darytos juostiniu fotoaparatu
 

Vienas svarbiausių bruožų - ilgaamžiškumas

 
Per pastaruosius du dešimtmečius skaitmeninė fotografija su savo patogumu ir prieinamumu įsiliejo į mūsų kasdienį gyvenimą, ir žmonės dažnai pamiršta, kad ji atsirado palyginus neseniai. Fotografuoti skaitmeniniu aparatu be abejo yra patogiau: galima neskaičiuoti kadrų, drastiškai redaguoti nuotraukas kai tenka fotografuoti sudėtingoje situacijoje ar suteikiant joms madingą išvaizdą. Tačiau kai kurie profesionalai naudoja ir skaimeną, ir juostą, nes vertina pastarosios išskirtines savybes.
 
 
Kairėje - juostinė nuotrauka / Dešinėje - redaguota skaitmeninė nuotrauka
 
Skaitmeninė fotografija yra subjektyvesnė – galutiniam rezultatui nemažai įtakos turi to laikmečio redagavimo mados ir technologinės galimybės. Tuo tarpu kokybiška juostinė fotografija nepriklauso nuo trumpalaikių madų. Hibridinėje „Fine Art“ fotografijoje juosta yra tas orientyras, kuris nukreipia ir padeda skaitmeniniams kadrams suteikti tą pačią išraišką, estetinį pastovumą ir neblėstantį ilgaamžiškumą, kuris suteikia Jūsų gražiausios dienos nuotraukoms išskirtinę išliekamąją vertę. Tokios nuotraukos bus aktualios ir po daugelio metų.
 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė SP fotografija
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Kvapą gniaužiančios sužadėtuvės Niujorke!

Kvapą gniaužiančios sužadėtuvės Niujorke!

Dėl ko po vestuvių dažniausiai gailisi jaunavedžiai?

Dėl ko po vestuvių dažniausiai gailisi jaunavedžiai?

Ar jaunikis gali pamatyti nuotaką prieš ceremoniją?

Ar jaunikis gali pamatyti nuotaką prieš ceremoniją?

Banner