Banner

Ką padovanoti kiekvienų vestuvių metinių proga?

Ką padovanoti kiekvienų vestuvių metinių proga?
 
 
Vestuvių metinės yra švenčiamos visose Vakarų šalyse. Tik sukaktims būdingi saviti tautiniai bruožai, skiriasi sukaktimis laikomi laikotarpiai, jų pavadinimai. Nesvarbu, švenčiate popierines ar medines vestuvių metines, kartu praleisti metai turėtų tik sustiprinti norą vienam kitą stebinti. Nežinote, ką dovanoti savo antrajai pusei metinių proga? Pasirodo, kad dovanų idėjas gali pasiūlyti pats metinių pavadinimas!
 
 
 
 

1 metai. Popierinės


Šia proga tiktų dovanoti įvairius medvilnės gaminius: viršutinius ir apatinius drabužius, monogramomis puoštą patalynę, staltieses ir kt.

2 metai.  Medvilninės


Tiks visos dovanos susijusios su popieriumi: poezijos ar prozos knygos, nuotraukos ir nuotraukų albumai, paveikslai, kelionės, teatro, koncerto bilietai, dovanų kuponai, stalo žaidimai ir kt.
 

3 metai. Odinės


Tinka dovanoti įvairius odinius gaminius: papuošalus, aksesuarus (pinigines, raktines, diržus, pirštines, telefono dėklus, segtuvus, rankines).
 

4 metai. Lininės


Minint šią sukaktį, dovanojami lininiai rankšluosčiai. Iš lino taip pat gaminami papuošalai ir drabužiai.

5 metai. Medinės


Dovanojami mediniai buities daiktai, skrynelės, dekoratyviai dirbiniai, smulkūs baldai.

6 metai. Geležinės


Tinka rimtos, bet kartu ir šmaikščios dovanos. Galite dovanoti fondui puodus, keptuves, geležinius meno dirbinius, vardinius stalo įrankius, rašiklius, žvakides ir pan.
 
 

7 metai. Varinės


Tiktų bilietai į pučiamųjų instrumentų ansamblio koncertą, antikvarinės varinės monetos, meno dirbiniai, dekoratyviniai virtuvės daiktai.

8 metai.  Bronzinės


Siūloma dovanoti gaminius iš šių metalų (skulptūrėles, antikvarinius daiktus) arba dovanas, susijusias su jais, pavyzdžiui, soliariumo paslaugų kuponus bronziniam įdegiui įgyti, galbūt – kelionę po egzotišką šalį ar G. Grasso knygą „Skardinis būgnelis“ arba šio flmo įrašą.

9 metai. Molinės


Devintosios metinės – molinės. Galima dovanoti įvairiausius daiktus – nuo indų iki skulptūrėlių.

10 metų.  Rožinės (alavinės)


Minint dešimties metų sukaktį, dovanojamos rožės, rožinės spalvos ar rožėmis puošti tekstilės, porceliano, juvelyriniai gaminiai. Šmaikštesni gali dovanoti knygas, pavyzdžiui, U. Eco „Rožės vardas“, C. de Saint-Exupery „Rožės memuarai“ ir pan.
 

15 metų. Krištolinės


Šiai progai tinkamiausi stiklo arba kalnų krištolo gaminiai – papuošalai, sąsagos, indai.

20 metų. Porcelianinės


Galima vienas kitam dovanoti porcelianinius indus, papuošalus, dekoratyvines namų puošybos detales.
 

25 metai. Sidabrinės


Sidabrinių vestuvių proga tinka dovanoti dirbinius iš sidabro. Galite dovanoti sidabrinius papuošalus (grandinėles, vėrinius, apyrankes, auskarus) ir aksesuarus (sąsagas, kišeninius laikrodžius, diržus, puoštus sidabrinėmis sagtimis, gertuves), kitus dirbinius (jubiliejines monetas, žvakides, rašiklius).

30 metų. Perlinės


Tinka dovanos, dekoruotos tikrais arba dirbtiniais perlais (papuošalai, aksesuarai), perlamutro dirbiniai. Taip pat – jūrų gėrybių (ir austrių) vaišės, nardymas šiltosiose jūrose ar knygos, flmai, muzikos įrašai, kurių pavadinimuose yra žodis „perlas“.
 

40 metų. Rubininės


Raudona spalva ir raudonas brangakmenis – šių metinių palydovai. Dovanoti tinka įvairius raudonos spalvos daiktus, drabužius, aksesuarus ir rožes. Be abejo, tinka papuošalai su rubinais: žiedai, apyrankės, vėriniai, pakabučiai, segės, rankogalių sąsagos, kaklaskarės, smeigtukai ir pan. Šventės stalą taip pat tinka puošti rubino spalvos aksesuarais.
 

50 metų. Auksinės


Jubiliatams tinka dovanoti ne tik auksinius, bet ir lietuvišku auksu vadinamus gintarinius papuošalus, juvelyrinius dirbinius, aksesuarus, aukso ar geltonos spalvos indus.

60 metų. Deimantinės


Tai pačios garbingiausios metinės. Dovanojamos skaisčios baltos, kartais geltonos gėlės.
 
 

70 metų. Palaimintosios


Tinkamos simbolinės ir praktiškos, porai vertingos dovanos: graviruotos taurės, jubiliatų nuotrauka, filmas apie jaunystės (gyvenimo, vestuvių) prisiminimus.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Lina ir Vytautas. Vestuvės per pusantro mėnesio

Lina ir Vytautas. Vestuvės per pusantro mėnesio

Geriausia staigmena vestuvių svečiams — kokia ji?

Geriausia staigmena vestuvių svečiams — kokia ji?

Šeimos židinys ir jo prasmė vestuvėse

Šeimos židinys ir jo prasmė vestuvėse

Banner