Banner

Nuotakos įvaizdis – kaip nuotraukose atrodyti nepriekaištingai?

Nuotakos įvaizdis – kaip nuotraukose atrodyti nepriekaištingai?
 
 
Pasak fotografės Jūratės Čiakienės, labai svarbu, jog nuotakos įvaizdis atspindėtų jos asmenybę ir individualumą: „Ne viskas, kas madinga arba atrodo gražu mums iš tiesų tinka“. Todėl norėdamos atrodyti nepriekaištingai nuotakos turėtų pasikliauti profesionalų patarimais. Fotografė J. Čiakienė kartu su savo komanda papasakojo, ką turėtų žinoti nuotaka kurdama savo vestuvinį įvaizdį, kokių klaidų reikėtų vengti ir ką savo šventėje patikėti specialistams.
 
 
 
Nuo ko nuotaka turėtų pradėti kurti savo įvaizdį? Ar tikrai išsirinkus vestuvinę suknelę daug lengviau išsirinkti kitus nuotakos įvaizdžio elementus?

Nuotakos įvaizdį kurti reikėtų pradėti nuo idėjos. Kokia yra vestuvių koncepcija? Koks metų laikas? Kokia tematika? „Boho“ stiliaus nuotaka tikrai atrodys visiškai kitaip nei klasikinė arba „Shabby Chic“ stiliaus nuotaka. Dažniausiai koncepciją padeda sukurti vestuvių planuotojai kartu su dekoratorių komanda. Kai idėja jau yra suformuota, galima pradėti galvoti apie įvaizdžio detales. Tikrai nebūtinai reikia pradėti nuo suknelės – kartais nuotaka labai nori tam tikros šukuosenos arba makiažo, atsižvelgiant į tai, galima parinkti tam tikrą vestuvinę sunkelę (ar net kostiumą) ir kitus aksesuarus. Griežto, konkretaus eiliškumo tikrai nėra – net mažyčiai deimantų auskarai gali padiktuoti, koks bus bendras nuotakos įvaizdis. Svarbiausia, kad viskas būtų skoningai suderinta, kad įvaizdis atrodytų vientisas, o kiekviena smulkmena gerai apgalvota.
 
 

Kokias klaidas dažniausiai daro nuotakos renkantis vestuvinę suknelę?

Suknelė atskleidžia kiekvienos moters žavesį ir priverčia ją pasijusti ypatingai. Na, o pati svarbiausia suknelė moters gyvenime, žinoma, yra nuotakos suknelė. Liūdniausia būna tada, kai vestuvėms skiriama daug laiko ir pinigų, gražiausias šventės akimirkas užfiksuoja profesionalūs fotografai ir operatoriai, o rezultatas visiškai nedžiugina, nes „akis bado“ suknelė, kuri yra per siaura arba per daug apsmukusi, kurios medžiaga nuotraukose atrodo pigiai ir išryškina visus figūros netobulumus. Kitaip tariant, suknelė galėjo paryškinti Jūsų laibą liemenį, grakščias kojas ar ilgą kaklą, o paryškino per siaurus ar per plačius klubus ir atidengė kaulėtuspečius, kurių Jūs visai nenorėjote rodyti. Kaip tai nutiko? Viena dažniausių nuotakų daromų klaidų renkantis vestuvinę suknelę – ieškojimas to, kas patinka, tačiau visai netinka. Kita bėda – siluetų, medžiagos, mados, įvairių gudrybių, kurios būtinos pabrėžiant tai, kas Jumyse gražiausia, neišmanymas. Taip pat dažnai pamirštama, kad spalvos turi atspalvius ir ne visi jie mums vienodai tinka. Renkantis suknelę labai svarbu pasimatuoti kelis modelius, net ir tokius, apie kuriuos niekada nebūtumėte pagalvojusi ir, žinoma, pasikliauti patyrusiais specialistais, kurie padės išsirinkti labiausiai Jūsų figūrai tinkančią suknelę.
 
 
Kaip vestuvių fotografas ir operatorius gali prisidėti kuriant ar vystant nuotakos įvaizdį?

Reikėtų pabrėžti pirmojo susitikimo su fotografu ar operatoriumi svarbą – jo metu aptariama daug svarbių detalių ir išgryninama vestuvių fotosesijos idėja. Viena aptariamų detalių yra ir nuotakos įvaizdis – nuo suknelės iki makiažo. Pagal nuotakos įvaizdį ir visą vestuvių tematiką galima rinktis fotosesijos vietas ir kurti vestuvinėse nuotraukose ar vaizdo įraše tam tikrą vientisą istoriją. Nuotaka prieš objektyvą gali tapti unikaliu personažu, net jei fotosesijos metu nėra pasitelkiama unikalių dekoracijų ar aprangos detalių – istorija gali būti transliuojama pozomis, žvilgsniu, santykiu su jaunikiu.
 
 
 
Labai dažnai nuotakos klausia patarimų, kaip nuotraukose atrodyti gražiai, kaip geriau pozuoti, kur žiūrėti. Nėra abejonės, jog svarbu, kad nuotaka jaustųsi graži, mylima ir pasitikėtų savimi. Kai akyse galima pamatyti laimę ir meilę, tuomet ir fotografui bei operatoriui yra kur kas lengviau dirbti bei įgyvendinti Jūsų viziją.

Taip pat labai svarbu, kad nuotakos įvaizdis iš tiesų atspindėtų jos asmenybę. Kartais tai kas madinga arba tai kas sužavi internete matytose nuotraukose visiškai mums netinka. Tuomet nuotaka negali jaustis savimi, yra įspraudžiama į rėmus ir vestuvinėse nuotraukose atrodo nenatūraliai. Na, o jei kyla abejonių dėl įvaizdžio, visada galite pasikonsultuoti su savo vestuvių fotografu – jis mielai Jums patars kaip išlaikyti stiliaus vientisumą ir puikiai atrodyti nuotraukose.
 
 

Ką patartumėte jauniesiems, kad vestuvinėse nuotraukose jie atrodytų nepriekaištingai?

Žinoma svarbiausia abiems jaunavedžiams vestuvių išvakarėse yra gerai išsimiegoti ir pailsėti. Neleiskite vestuvių dieną Jūsų užvaldyti stresui. Viską iš anksto suplanuokite ir visus atsakingus darbus atiduokite vestuvių planuotojams. Kai nuotakos veide matomas rūpestis, labai sunku tai paslėpti nuotraukose. Šventės dieną pora turi būti atsipalaidavusi ir puikiai jaustis – nors šiek tiek jaudulio ar viena kita laimės ašarėlė tikrai nepakenks. Pozavimas šių dienų vestuvių fotografijoje yra labai natūralus ir laisvas. Kuo daugiau emocijų, judesio, netikėtai užfiksuotų kadrų, tuo geriau. Kompozicijos gali būti pačios įvairiausios – nuo pasvirusio kadro iki nukirptos nestandartinės kadruotės. Kadrai tampa įdomesni ir patrauklesni kai pora išdrąsėja ir pradeda nesivaržydami pozuoti. Tame nėra jokios paslapties – poza turi tapti kasdieniu laisvu judesiu, su gera nuotaika ir lengvai išreikšta emocija. Tikri prisilietimai, bučiniai, glamonės, juokas – nepriekaištingas kadras, tai išlaisvinta natūrali emocija, lengvi ir grakštūs judesiai.
 

Kokią įtaką vestuvinėms nuotraukoms turi fotosesijos vieta? Ar norimą įvaizdį galima sukurti bet kokioje vietoje?

Manote, jog pasirinkote gražią vietą, todėl nuostabus kadras jau garantuotas? Tačiau tai tik dalis tiesos. Nuotraukai sukurti nepakanka vien tik gražios vietos – tam labai svarbu ir tinkamas apšvietimas, geras rakursas. Galiausiai viskas priklauso nuo fotografo profesionalumo ir jo sugebėjimo perteikti jaunųjų įvaizdį ir gražiausius fotosesijos vietos kampelius. Ne tik jaunieji turi atrodyti nepriekaištingai, bet ir vieta, fonas turi pasakoti istoriją. Jei norite, kad vestuvinės nuotraukos Jums būtų dar brangesnės vestuvių fotosesijai rinkitės Jums gerai pažįstamas, sentimentalias vietas. Joje jausitės labiau atsipalaidavę, mėgausitės fotosesijos laiku ir nė nepastebėsite šalia besisukiojančio fotografo. O nuotraukos Jums bus labai artimos, jaukios ir kels malonius prisiminimus.
 
• Fotografė: Jūratė Čiakienė („Jūratė Čiakienė – Photography“)
• Makiažas/Šukuosena: Rita Liatukienė
• Koordinatorė: Tatjana Vasičkina („Wedding Dream“)
• Operatorius: Artiom Suncev („Vaizdo stilius“)
• Modelis: Emilija Budginaitė
• Suknelė: salonas „Vakarė“
• Papuošalai: „Rutta Mill“
• Gėlės: „LaFleur-gėlių fabrikas“
 
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Žinoma vizažistė ir plaukų stilistė Laura Naseckienė apie tobulą nuotakos įvaizdį

Žinoma vizažistė ir plaukų stilistė Laura Naseckienė apie tobulą nuotakos įvaizdį

Lauros ir Martyno vestuvės Italijos kalnuose!

Lauros ir Martyno vestuvės Italijos kalnuose!

Kodėl nereikėtų pirkti suknelės iš buvusios nuotakos?

Kodėl nereikėtų pirkti suknelės iš buvusios nuotakos?

Banner