Banner

Vestuvių planuotoja: „Artimieji neturėtų kištis į vestuvių planavimą“

Vestuvių planuotoja: „Artimieji neturėtų kištis į vestuvių planavimą“
 
Planuodami vestuves jaunavedžiai susiduria su daugybe skirtingų nuomonių, jog kartais atrodo, kad aplinkiniai kur kas geriau žino, kokios iš tiesų turėtų būti jų vestuvės. Pasak profesionalios vestuvių planuotojos Loretos („Šventės Guru“), aplinkinių replikos gali išmušti jaunuosius iš vėžių – taip vestuvės tampa ne jaunavedžių, o svečių švente.  Planuotoja dalinasi  įžvalgomis, kurios gali būti naudingos jauniesiems, savarankiškai planuojantiems vestuves, bei įspėja, kokių frazių turėtų vengti poros artimieji!
 
 
 

Pasikliauti nuomone „draugės pažįstama sakė...“

 
Juk niekada nepirkote naujų batelių vien todėl, jog jie puikiai tiko ir patiko žmogui, kurio visai nepažįstate? Prieš įsigydama naujų batelių porą, tikriausiai juos pasimatuosite, gerai pagalvosite, su kokiomis Jūsų jau turimomis aprangos detalėmis jie derėtų ir tik tuomet nuspręsite ar Jums jų tikrai reikia. Tačiau kodėl rinkdamiesi vestuvinių paslaugų teikėjus neskiriate tam pakankamai dėmesio ir pasikliaunate tuo, ką sakė „draugės pažįstama“?
 
Nuotrauka: „DO YOU photography“
 

PATARIMAS

 
Rinkdamiesi paslaugų teikėjus savo šventei susikurkite aiškią pliusų ir minusų vertinimo sistemą. Atsirinkite bent 3-5 variantus ir juos išnagrinėkite detaliau. Būtinai su visais paslaugų teikėjais pabendraukite asmeniškai – susitikite pokalbiui, išbandykite paslaugą arba apžiūrėkite prekę, už kurią ketinate mokėti. Svarbu turėtų būti ne tik tai, kokia yra paslauga bei jos kaina, bet ir koks yra paslaugų teikėjo  bendravimas. Ar jis patikimas – dažnai nekeičia nuomonės, neprieštarauja sau, nevėluoja į susitikimus, atsako į skambučius? Tam tikrų paslaugų teikėjų charakteris yra taip pat „parduodanti savybė“ – pavyzdžiui vestuvių vedėjas, muzikantai, fotografai – su jais Jums teks praleisti visą dieną, jie prisidės prie Jūsų vestuvių dienos nuotaikos kūrimo, todėl labai svarbu, jog šie žmonės Jums būtų malonūs ir galėtumėte jais pasitikėti.
 

Internete rastos idėjos ne visada pasiteisina

 
Tikrai sveikintina semtis idėjų savo šventei iš internete surastų nuotraukų. Tačiau šios idėjos ne visada yra gerai apgalvotos ir tinka konkrečiam atvejui. Ieškant idėjų internete, reikėtų įvertinti jų praktiškumą, sezoniškumą, šalies, kurioje vyks šventė, klimatą ir pačių jaunavedžių temperamentą. Sakysite, jog viduryje miško pastatytas saldusis stalas su įspūdingo grožio tortu atrodo nepaprastai žaviai? Tačiau taip tikrai nebegalvosite, kai pamatysite kiek nekviestų smaližių jis pritrauks – galime garantuoti, jog nei Jūs nei svečiai nenorėsite šio torto paragauti.
 
 
Nuotrauka: „Millaw photography“
 

PATARIMAS

 
Visas internete rastas idėjas gerai apgalvokite ir nieko neužsakinėkite, kol neišgryninsite vientisos vestuvių šventės vizijos. Galbūt kai kurias idėjas reikės transformuoti, pritaikyti prie Jūsų šventės, o kitų visiškai atsisakysite, nes jos visiškai nedera prie Jūsų vestuvių stiliaus ir temos.
 

Taupymas bet kokia kaina

 
Tikriausiai visi pasvajoja apie idealias vestuves už mažiausią kainą. Tačiau siekis sutaupyti gali turėti ir neigiamų pasekmių. Ar tikrai gausite kokybišką rezultatą? Ar tikrai pradedantysis fotografas sugebės padaryti profesionalius vestuvių kadrus? Už paslaugų kainos dažnai slepiasi ne tik kokybė, bet ir didžiulė patirtis bei sugebėjimas išvengti rizikingų situacijų. Pasirinkę profesionalus, galėsite mėgautis savo švente, nebijodami, kad gali kilti nesklandumų – specialistai išspręs visas problemas (jei tokių kils) Jums apie tai nespėjus nė sužinoti.
 
Nuotrauka: „Šventės Guru“
 

PATARIMAS

 
Pasitarkite su savo pasirinktu profesionaliu paslaugų teikėju ar yra galimybė sumažinti kainą. Galbūt galite užsisakyti paslaugas trumpesniam laikui, o gal ne visos paslaugos yra aktualios, kas galimai sumažintų galutinį įkainį? Susidėliokite prioritetus, kuriems turėtumėte skirti didžiausią dėmesį ir negailėti pinigų. O dalykams, kurie Jums nėra tokie svarbūs, biudžete skirtą sumą sumažinkite arba jų visai atsisakykite.
 

Tėvai sakė, draugės nori, giminaičiai susirūpinę...

 
Taip, tikriausiai daugeliui Jums brangių žmonių atrodo, jog jie turi teisę išsakyti nuomonę apie Jūsų šventės planavimą. Žinoma, į kai kuriuos aspektus atsižvelgti tikrai galima ir labai patartina, ypač jei patarimais dalinasi žmogus, turintis kur kas daugiau patirties nei Jūs. Tačiau kuo daugiau dėmesio kreipsite į kitų nuomones, tuo labiau nutolsite nuo savo svajonių šventės vizijos.
 
 
Nuotrauka (kairė): „Reda Ruzel photography“ | Nuotrauka (dešinė): „DO YOU photography“
 

PATARIMAS

 
Parodykite aiškią ribą, už kurios egzistuoja tik Jūsų dviejų sprendimai ir nebijokite atvirai pasakyti, jog ši šventė yra tik Jūsų ir tik Jūs galite priiminėti sprendimus. Laikykitės savo šventės vizijos ir nepasiduokite kitų spaudimui.
 
Nuotrauka:  „Reda Ruzel photography“
 

Frazės, kurių turėtų vengti svečiai

 
Būdami svečiu vestuvėse, venkite šių frazių/klausimų pokalbiuose su jaunaisiais:
 
-          O kiek kainavo...?
-          Mačiau tai „Pinterest‘e“...
-          Šito tai gal nereikėjo....
-          Tai taip ir nepavyko sulieknėti?
-          Pati makiažą/manikiūrą pasidarai geriau...
-          O mano pusseserės  vestuvėse, tai....
-          Tai ar atsipirko vestuvės?/Kiek pinigų susirinkot?
 
Jaunieji į savo vestuvių šventę investavo daug laiko ir pinigų – jiems ši diena yra svajonės išsipildymas ir naujo gyvenimo etapo pradžia. Būkite dėkingi, kad jaunieji troško praleisti šią šventę kartu su Jumis ir gerbkite jų sprendimus.
 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė „Šventės Guru“
Pagrindinė nuotrauka:  „Reda Ruzel photography“
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Reikia ar nereikia pirmojo jaunavedžių šokio?

Reikia ar nereikia pirmojo jaunavedžių šokio?

Su kuo vykti į vestuvinės suknelės matavimą?

Su kuo vykti į vestuvinės suknelės matavimą?

Kuo užimti svečius vestuvinės fotosesijos metu?

Kuo užimti svečius vestuvinės fotosesijos metu?

Banner