Banner

Kiek iš tiesų kainuoja vestuvės?

Kiek iš tiesų kainuoja vestuvės?
 
 
Vos pradėjus planuoti išsvajotą vestuvių šventę, jaunuosius suglumina iš paslaugų teikėjų išgirstos kainos. Tikra tiesa, jog vestuvės nėra pigus malonumas. Tačiau kartais jauni žmonės nedrįsta nė pasvajoti apie tokias didžiules sumas – ką jau kalbėti apie tai, jog šie pinigai skiriami vienos ar dviejų dienų šventei. Juk reikės iš kažko gyventi ir po vestuvių! Tad, kiek iš tiesų kainuoja vestuvės ir kas gali padėti sutaupyti?
 
 
 

Kam išleidžiama daugiausiai?

 
Žurnalo „Santuoka.lt“ atlikto tyrimo duomenimis – Lietuvoje vestuvėms poros skiria vidutiniškai 10-15 tūkstančių eurų. Tiesa, yra porų, kurios sugeba susiplanuoti vestuves ir vos už 3-5 tūkstančius eurų. Paprastai, didžiausia vestuvėms skiriamo biudžeto dalis tenka šventės vietos nuomai ir maistui. Daugelis porų neįsivaizduoja vestuvių be vedėjo, fotografo ir operatoriaus – jiems taip pat skiriama didelė biudžeto dalis. Pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjo dekoratorių ir vestuvių planuotojų paslaugos,  vis dažniau užsisakomas visos šventės dekoravimas. Masyvios gėlių kompozicijos, krištolinės taurės, paauksuoti stalo įrankiai, aksominiai baldai, veidrodžiai, žvakidės – už visą tai jaunieji yra pasiruošę sumokėti įspūdingas pinigų sumas. Didelis dėmesys skiriamas ir vestuvių šventės kulminacijai – nuo kvapą gniaužiančių kelių spalvų sinchronizuotų fejerverkų iki akrobatų ar ugnies šou pasirodymų.
 
 

Nuo ko priklauso vestuvių kaina?

 
Vestuvių kaina priklauso nuo daugybės svarbių aspektų. Pirmiausia, reikėtų nuspręsti, kokios trukmės šventės pageidaujama. Mat tradicinės dviejų dienų vestuvės atsieis kur kas brangiau nei vienos dienos šventė ar šventinė vakarienė. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į svečių skaičių. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad lietuviai į savo šventę kviečia vidutiniškai 45-50 žmonių. Kuo daugiau svečių – tuo daugiau išlaidų turėsite maistui ir gėrimams, o kai kuriais atvejais ir nakvynei. Vestuvių išlaidos priklauso ir nuo sezono, kada vyks vestuvių šventė. Tačiau  daugiausiai įtakos vestuvių biudžetui turi jaunavedžių lūkesčiai ir vestuvių vizija – juk vieniems pakanka jaukaus pasisėdėjimo su artimiausiais šeimos nariais, o kiti svajoja apie prabangią, kelių dienų šventę prašmatnioje vietoje su pusšimčiu svečių.
 
 
 

Ar įmanoma sutaupyti?

 
Žinoma, planuojant vestuvių šventę, svarbiausia yra nusistatyti prioritetus ir nuspręsti, kas Jums yra svarbiausia ir be ko Jūs savo vestuvių šventės negalite įsivaizduoti. Toks vestuvių planavimo principas padės Jums nuspręsti, kiek pinigų konkrečiam vestuvių atributui galite skirti, o kokių atributų iš viso galite atsisakyti.  Taip pat turėtumėte apsvarstyti galimybę švęsti savo vestuves ne sezono metu. Tai  Jums ne tik padės sutaupyti – kadangi ne sezono metu daugelis paslaugų teikėjų taiko nuolaidas – bet ir suteiks Jums didesnę pasirinkimo laisvę. Na ir galiausiai, neturėtumėte palikti vestuvių planavimo paskutinei minutei. Pradėkite ieškoti paslaugų teikėjų ir taupyti šventei iš anksto, tuomet išlaidos pasiskirstys tolygiai, o likus kelioms dienoms iki šventės nereikės patirti streso ir viltis, kad Jūsų išlaidas padengs svečių dovanos.
 
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Brigita ir Tadas. Miesto vestuvių elegancija

Brigita ir Tadas. Miesto vestuvių elegancija

Santuoka bažnyčioje – ką būtina išsiaiškinti dar prieš vestuves?

Santuoka bažnyčioje – ką būtina išsiaiškinti dar prieš vestuves?

Viskas apie vestuvinį saldumynų stalą!

Viskas apie vestuvinį saldumynų stalą!

Banner