Banner

Kada geriausia daryti vestuvinę fotosesiją?

Kada geriausia daryti vestuvinę fotosesiją?
Vienas svarbiausių dalykų, užtikrinančių, jog jaunavedžiai ir svečiai galėtų mėgautis vestuvių švente be jokių rūpesčių, yra sklandus vestuvių dienos planas. Todėl labai svarbu gerai pagalvoti, kokiu metu ir kiek laiko turėtų vykti tam tikri pagrindiniai šventės užsiėmimai. Tikriausiai daugelis fotografų sutiks, jog vestuvių fotosesija yra tas vestuvių dienos aspektas, kuris jaunavedžiams sukelia daugiausiai klausimų. Paprastai jaunavedžiai nepagalvoja apie tai, kur ir kiek laiko turėtų vykti fotosesija, tačiau svarbiausia, užmirštama pagalvoti apie tai, koks metas labiausiai tinka fotosesijai. Dėl to šventėse neretai ir vyksta didžiausias sąmyšis. Kad taip nenutiktų ir Jums, dalinamės patarimais, kurie padės pasirinkti tinkamiausią fotosesijos laiką!
 
FOTOSESIJA PO CEREMONIJOS
 
Renkantis fotosesijos laiką pirmiausia turėtumėte nuspręsti kada bus Jūsų vestuvių ceremonija. Mat tradiciškai vestuvinė fotosesija vyksta būtent po jos. Tačiau tai ne visada yra geriausias sprendimas. Jei ceremonija vyksta anksti ryte, o jaunavedžiai po ceremonijos iš karto vyksta į vestuvinę fotosesiją, tuomet reikia pagalvoti, kuo tuo metu užimti vestuvių svečius. Juk daugelis jaunavedžių artimųjų atvyks į ceremoniją ir po to turės dar daug valandų laukti vestuvių vakarinės dalies. Vieni jaunieji pakviečia savo svečius pasiplaukioti laivu, kiti surengia pikniką ar renkasi kitokius biudžetui palankesnius užsiėmimus. Todėl, kad nereikėtų veltui sukti galvos, geriausia rinktis ceremonijos laiką po pietų ir kuo arčiau vakarinės šventės dalies. Tada galėsite fotosesijai skirti bent dvi valandas, o tuo metu svečiai Jūsų palauks sodyboje.
 
 
FOTOSESIJA PRIEŠ CEREMONIJĄ
 
Jei nesate labai prietaringi ir netikite, kad jaunikis negali pamatyti nuotakos su vestuvine suknele prieš vestuvių ceremoniją – turėtumėte apsvarstyti idėją vestuvių fotosesiją surengti prieš ceremoniją. Toks vestuvių dienos scenarijus išspręs daugybę problemų. Visų pirma nuotakos makiažas nebus pakitęs nuo oro sąlygų, o šukuosena vis dar bus tvarkinga, nes į fotosesiją vyksite iš karto po visų grožio procedūrų. Antra, nereikės rūpintis tuo, kaip užimti vestuvių svečius, nes po ceremonijos visi kartu galėsite vykti į šventės vietą. Na ir galiausiai, turėsite galimybę užsisakyti fotografo paslaugas tik kelioms valandoms ir išvengsite nemažai papildomų išlaidų.
 
NĖRA FORMALAUS FOTOSESIJOS LAIKO
 
Nors tai gana rizikinga, tačiau vis daugiau jaunavedžių atsisako tradicinės vestuvių
fotosesijos ir prašo fotografo jų šventę užfiksuoti reportažiniu stiliumi. Tai reiškia, jog Jums nereikės specialiai pozuoti prieš objektyvą, o fotografas tiesiog užfiksuos natūralias akimirkas ir emocijas. Tokios vestuvinės nuotraukos dažniausiai pasižymi daug didesne sentimentalia verte nei tos, kuriose pozuojama. Tiesa, fotografuoti reportažiniu stiliumi gali tik profesionalus ir patyręs vestuvių fotografas. Dažniausiai šis fotografijos stilius yra derinamas su kitais stiliais – kadangi fotografas turi tik vieną akimirką nufotografuoti tobulą kadrą. Visgi tai yra puikus būdas sutaupyti laiko – Jums nereikės galvoti kuo užimti svečius bei bijoti, kad fotosesija užtruks ilgiau nei tikėjotės. Be to, šis pasirinkimas Jums puikiai tiks, jei nemėgstate pozuoti prieš kameras – galėsite atsipalaiduoti ir mėgautis švente be jokios įtampos.
 
 
FOTOSESIJA KITĄ DIENĄ
 
Kartais jaunavedžiai nusprendžia vestuvinę fotosesija atlikti ne vestuvių dieną. Esą pozavimas prieš objektyvą labai vargina, o vestuvių dieną jaunieji nori jaustis atsipalaidavę ir kartu su svečiais švęsti šią ypatingą progą negalvodami apie šalia besisukiojantį fotografą. Tuomet fotosesija suplanuojama kitą dieną – jaunieji tądien vėl pasipuošia vestuviniais drabužiais, vykstama į fotostudiją ar konkrečią jaunavedžių ar jaunųjų pasirinktą vietą, o kartais net samdomi dekoratoriai, kurie sukuria unikalias kompozicijas ar fotokampelius. Tačiau ar tai tikrai yra geras pasirinkimas? Juk norėsite prisiminti ne tik tai, kaip atrodėte vestuvių dieną, bet ir jos metu patirtas emocijas, artimųjų šypsenas ir džiaugsmo ašaras? Kitą dieną tokių dalykų užfiksuoti jau tikrai nepavyks. Ką jau kalbėti apie tai, jog turėsite papildomų išlaidų: drabužių nuoma, šukuosena, makiažas, fotosesijos vietos nuoma bei dekoratoriaus paslaugos. Žinoma, galite tikrąją vestuvių dieną užsisakyti reportažinio stiliaus fotografo paslaugas, o kitą dieną surengti specialiai suplanuotą fotosesiją vaizdingoje vietoje ar fotostudijoje. Tuomet turėsite prisiminimų iš tikrosios vestuvių dienos ir suplanuotos fotosesijos nuotraukų, kurias galėsite įsirėminti ir papuošti jomis savo namus.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ar Jūs skirti vienas kitam?

Ar Jūs skirti vienas kitam?

Ar verta investuoti į kokybišką gyvą muziką vestuvėse?

Ar verta investuoti į kokybišką gyvą muziką vestuvėse?

Vestuvės mieste ar užmiestyje?

Vestuvės mieste ar užmiestyje?

Banner