Banner

Vaikai vestuvėse: už ir prieš

Vaikai vestuvėse: už ir prieš
Ne veltui sakoma, jog vaikai yra didžiausias žmogaus turtas, o kartu ir didžiausias rūpestis. Kad ir kaip juos mylėtume, tenka pripažinti, kad visai neretai jie prikrečia tokių aibių, kurios kelia siaubą net ir suaugusiems. Būtent dėl šios priežasties jaunavedžiams, planuojantiems vestuves, iškyla didžiulė dilema: kviesti mažuosius svečius į savo šventę ar ne. Tiesa, apsispręsti jauniesiems neleidžia ne tik jaukios vaikų šypsenos ir nekaltas naivumas, bet ir jų tėvelių bei aplinkinių spaudimas. Tad ką daryti tokiu atveju? Kaip nuspręsti ar vaikų dalyvavimas Jūsų vestuvėse Jums yra priimtinas ir kaip apie tai pranešti šventės svečiams?
 
 
 

Žavingas šventės akcentas

 
Kad ir kokie išdykę mažieji vestuvių svečiai, šventei jie suteikia nepaprasto jaukumo ir sentimentalumo. Juk matant aplinkui linksmai bėgiojančius mažylius iš karto kyla noras kurti šeimą, pradėti kažką naujo, nesavanaudiško ir dalintis meile. Labai žaviai vaikai atrodo ir vestuvinėse nuotraukose, todėl dažnai jaunieji nusprendžia patikėti mažyliams vestuvinių žiedų nešimą ar net pasikviečia juos į savo vestuvinę fotosesiją. Jei vaikai Jums yra artimi, su jais Jūs dažnai leidžiate laiką – tikriausiai klausimas, kviesti ar nekviesti juos į savo šventę net nekyla. Juk savo vestuvių dieną šalia norite matyti brangiausius žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus. O po daugelio metų, žiūrėdami į savo vestuvines nuotraukas, negalėsite atsistebėti, kaip greitai bėga laikas.
 

Nėra papildomų rūpesčių  tėveliams

 
Kai kurie tėvai atsisako dalyvauti vestuvėse, nes neturi šventės dieną kam palikti prižiūrėti savo mažylių. Tad dėl to, jog nusprendėte į savo šventę neįsileisti vaikų, galite vestuvėse neišvysti ir kitų Jums svarbių žmonių. Pakvietus į vestuvių šventę ir mažuosius vestuvių svečius, galėsite būti tikri, jog nesudarėte savo artimiesiems ir draugams papildomų nepatogumų. Vestuvių dieną tėveliai jausis daug ramiau būdami šalia savo atžalų ir galėdami jais pasirūpinti patys.
 
 

Linksma šventės nuotaika

 
Nenorite, kad Jūsų šventėje vyrautų nejauki tyla ir visi svečiai būtų susikaustę ir pernelyg formalūs? Vaikai vestuvėse garantuos linksmą nuotaiką ir nesibaigiantį klegesį! Stebėdami šalia žaidžiančius vaikus svečiai tikrai neturės laiko liūdėti ar nuobodžiauti. Aplinka, pripildyta vaikų juoko padės sukurti Jūsų šventei malonią ir neformalią atmosferą, tad šventės dalyviai nebus įsitempę ir linksmai leis laiką. Dažnai tokiose šventėse kaip vestuvės suaugusieji iš pradžių jaučiasi nejaukiai, tačiau šalia lakstantys vaikai padeda praleisti šią nejaukią dalį – kalbindami mažuosius svečiai susipažįsta su jų tėvais, užmezga pokalbį bei pamažu atsipalaiduoja.
 

Gali įvykti nelaimė

 
Tiesa, kviesdami vaikus į savo šventę turite prisiimti ir didžiulę riziką bei atsakomybę. Nepaisant to, kad šalia bus mažylių tėvai, nesate apsaugoti nuo to, kad šventės metu dėl jų kils nesklandumų. Pavyzdžiui verksmas ceremonijos metu, gali gerokai apkartinti tokią sentimentalią akimirką. Bus dar nemaloniau, jei mažasis svečias sugadins vieną iš nuomotų dekoracijų ar išteps nuotakos suknelę. O ką jau kalbėti apie tai, kad mažylis ir pats gali susižeisti! Būtent dėl šių priežasčių daug jaunavedžių nusprendžia į savo šventę kviesti tik suaugusiuosius.
 
 

Papildomos išlaidos

 
Jei vaikams šventėje bus nuobodu, jie gali tapti irzlūs arba pradėti krėsti išdaigas. Kad mažyliai netaptų rūpesčiu suaugusiesiems vestuvių metu, jaunieji turėtų pasirūpinti specialiai jiems skirtomis pramogomis. Tai gali būti animatorius, vaikų dievinamas personažas ar kitas suaugęs asmuo, kuris galėtų juos prižiūrėti ir palinksminti. Kartais vaikams net įrengiamas specialus žaidimų kampelis. Nereikėtų pamiršti pasirūpinti ir vaikams tinkančiu bei patinkančiu maistu. Savaime suprantama, kad visi šie vaikams skirti malonumai reiškia papildomas išlaidas.
 

Galite likti nesuprasti

 
Jei nuspręsite mažųjų svečių į savo šventę vis dėlto nekviesti, gali būti, jog ne visi tėvai tinkamai supras tokio elgesio priežastis. Norėdami išvengti nesutarimų, turėtumėte aiškiai išdėstyti savo argumentus ir būti pasiruošę, kad kai kurie iš svečių negalės dalyvauti Jūsų šventėje. Labai svarbu, kad artimieji suprastų, jog mažylių į savo šventę nekviečiate ne dėl to, nes esate nusistatę prieš vaikus, o dėl to, nes rūpinatės dėl jų saugumo ir norite, kad šventė būtų sklandi, o tėveliai galėtų atsipalaiduoti, negalvodami apie savo atžalų išdaigas. Na ir, žinoma, labai gražus gestas būtų pakviesti mažuosius sudalyvauti bent vestuvių dieninėje vestuvių dalyje. Tuomet Jūs turėsite puikių kadrų prisiminimams, o vakare galėsite ramiai linksmintis su suaugusiaisiais. 
 
Nuotraukos: freepik.com        
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Vestuvės mieste ar užmiestyje?

Vestuvės mieste ar užmiestyje?

Kada geriausia daryti vestuvinę fotosesiją?

Kada geriausia daryti vestuvinę fotosesiją?

Kaip nepakliūti į skyrybų statistiką?

Kaip nepakliūti į skyrybų statistiką?

Banner