Banner

Vestuvės užsienyje – ką privalu žinoti?

Vestuvės užsienyje – ką privalu žinoti?
 
 
 
Šiandien vis daugiau jaunavedžių iškeičia mylimą gimtąjį kraštą į egzotiškas šalis ir švenčia vieną svarbiausių savo gyvenimo švenčių svetur. Tačiau ar suplanuoti vestuves užsienyje iš tiesų yra taip paprasta? Ką turėtumėte žinoti ir apie ką svarbu pagalvoti ruošiantis vestuvių šventę švęsti ne Lietuvoje?
 
 
 
 
 

Simbolinė santuoka

 
Tikriausiai puikiai žinote, kad Lietuvoje santuoką galima įregistruoti dviem būdais – bažnyčioje ir Civilinės metrikacijos skyriuje. Tačiau tikrai ne visose šalyse užsienio piliečiams yra suteikiama galimybė įregistruoti galiojančią civilinę santuoką – vietoj jos siūloma simbolinė vestuvių ceremonija. Simbolinė ceremonija neįteisina santuokos – jauniesiems išduodamas simbolinis vestuvių sertifikatas negalioja kaip santuoką patvirtinantis dokumentas, todėl santuoką reikia pakartotinai įregistruoti ir Lietuvoje.
 
Galiojančios civilinės santuokos negalima sudaryti tokiose jaunavedžių pamėgtose užsienio šalyse kaip Maldyvai ar Tailandas – todėl prieš nuspręsdami, kur rengsite savo vestuvių ceremoniją, įsitikinkite, kad sudaryta santuoka bus legali.
 
 

Civilinė santuoka užsienio valstybėje

 
Nepaisant to, jog vestuvių ceremonijos planavimas užsienyje gali užtrukti kur kas ilgiau ir kainuoti brangiau – oficiali ceremonija užsienyje vis dar yra daug populiaresnė nei simbolinė. Oficialios ceremonijos metu išduodamas santuokos liudijimas, kuris galioja ir Lietuvoje, todėl Jums nereikės dalyvauti dviejose ceremonijose.
 
Tiesa, norėdami įregistruoti civilinę santuoką užsienyje jaunieji susiduria su daugiau formalumų – priklausomai nuo šalies, kurioje ketinama susituokti, visi reikalingi dokumentai turi būti išversti į tos šalies kalbą, patvirtinti notaro ir išsiųsti iki vestuvių likus bent 1-3 mėn. Norėdami susituokti užsienyje jaunieji turi tos šalies atstovybei pateikti pažymą apie šeimyninę padėtį (išduodamą Civilinės metrikacijos skyriuje), gimimo liudijimus ir pasus, kurie turi galioti dar bent šešis mėnesius po grįžimo į Lietuvą.
 
Dokumentų paruošimas Lietuvoje gali užtrukti iki dviejų savaičių. Be to, kai kuriose valstybėse priimta, jog jaunavedžiai prieš ceremoniją turi bent keletą dienų praleisti jos teritorijoje, todėl turėtumėte iš anksto pagalvoti apie ilgesnes atostogas. Priklausomai nuo Jūsų pasirinkimo, Jums gali tekti svečioje šalyje praleisti nuo dviejų iki keturių dienų ar net visą mėnesį. Na ir galiausiai, po ceremonijos būtina įtraukti santuokos registraciją į apskaitą ir Lietuvoje.
Nepaisant visų formalumų, kurie iš pažiūros atrodo sudėtingi ir varginantys – santuokos ceremonija užsienyje gali suteikti neįkainojamų potyrių. Jums tereikia išsirinkti gražiausią pasaulio kampelį ir nuostabi gamta, unikalūs pastatai ar užburiantis saulėlydis kalnuose taps gražiausios Jūsų gyvenimo akimirkos liudininkais. Tad tikrai verta įdėti šiek tiek pastangų!
 
 

Bažnytinė santuoka užsienio valstybėje

 
Bažnytinės ceremonijos planavimas svečioje šalyje gali užtrukti apie šešis mėnesius – tad spontaniškas vestuves su Dievo palaiminimu galite pamiršti. Kaip ir Lietuvoje, Jums bus reikalingas pažymėjimas, jog išklausėte pasirengimo santuokai kursus, išrašai iš Jūsų parapijų, liudijantys, kad esate pakrikštyti bei priėmę sutvirtinimo sakramentą. Taip pat gali būti, jog prieš vestuves teks apsilankyti Jūsų pasirinktoje šalyje bei asmeniškai susitikti su kunigu – mat kai kurie šventikai nori pabendrauti su jaunavedžiais ir įsitikinti, kad santuoka nebus fiktyvi. Labiausiai jaunavedžių mėgstamos šalys bažnytinei santuokai – Italija, Rodas bei Kreta.
 
Nuotraukos: freepik.com        
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ką nepamirštamo padovanoti jaunavedžiams vestuvių proga?

Ką nepamirštamo padovanoti jaunavedžiams vestuvių proga?

Nuotakos makiažas – ką pataria profesionalai?

Nuotakos makiažas – ką pataria profesionalai?

Kodėl vedėjas vestuvėse yra būtinybė?

Kodėl vedėjas vestuvėse yra būtinybė?

Banner