Banner

4 populiariausi vestuvių dekoravimo stiliai Lietuvoje

4 populiariausi vestuvių dekoravimo stiliai Lietuvoje
 
Gražiai pasipuošti patiems, tvarkingai paserviruoti vaišių stalus ir papuošti juos gėlėmis – šiandien vestuvėms to jau nebeužtenka. Kruopščiai apgalvojamas ne tik nuotakos ir jaunikio įvaizdis, bet ir kiekviena vestuvių detalė – nuo įspūdingos gėlių kompozicijos ceremonijos vietoje iki skrupulingai derinamos servetėlių spalvos. Taigi, galime drąsiai teigti, jog gyvename vestuvių dekoratorių aukso amžiuje. Apgalvotas, vientisas ir skoningas vestuvių įvaizdis tampa kiekvienos poros siekiamybe  kaip ir noras būti stilingais bei šiuolaikiškais. Tad, kokius vestuvių dekoravimo stilius šiandien dažniausiai renkasi lietuvaičių poros?
 
 

„Rustic“ arba kaimiškos vestuvės

 
Prieš kelerius metus visame pasaulyje itin išpopuliarėjęs vestuvių stilius vis dar patrauklus Lietuvos jaunavedžiams. Jame derinamos įvairios namų buityje  randamos detalės – nuo įvairiausių rakandų iki šieno kupetų. Vietoje gėlių tokio stiliaus vestuvėse dažnai pasirenkami įvairiausi žalumynai. Šį stilių jaunieji labai mėgsta ir dėl to, nes daugelį dekoracijų gali pasigaminti patys –apskirtai, pasak dekoratorių, tai yra vienas paprasčiausių ir mažiausiai išlaidų reikalaujančių vestuvių dekoravimo stilių. „Rustic“ vestuvėms būdingos ir unikalios, autentiškos šventės vietos – nuo klėčio iki puotos po atviru dangumi . Šiek tiek modernesnė ir daugiau pastangų reikalaujanti „rustic“ vestuvių atmaina yra vadinamosios „miško vestuvės“. Čia naudojamos labai panašios dekoracijos, taip pat kaip ir kaimiško stiliaus vestuvėse vyrauja medienos akcentai, derinami skirtingi audiniai. Tokio stiliaus vestuvėms dažniausiai pasirenkamos kaimo turizmo sodybos, įsikūrusios šalia miško. Dažniausiai sutinkami akcentai – samanos, medis, lapų girliandos, įvairios uogos. Abu šie stiliai idealiai tiks gamtos mylėtojams, kurie svajoja apie neįpareigojančią ir jaukią vestuvių šventę.
 
 

Provanso dvelksmas

 
Provanso stilius yra kilęs iš Prancūzijos pietryčiuose tokiu pačiu pavadinimu vadinamo istorinio regiono. Tokio stiliaus vestuvėms būdingos šviesios, pastelinės spalvos, unikalūs prabangūs ir elegantiški baldai, įspūdingos gėlių kompozicijos, žvakidės, veidrodžiai, išraiškingi veidrodžių rėmai.  Paprastai provanso temos vestuvėms pasirenkamos kaimo turizmo sodybos, kurios turi šviesias, erdvias pokylių sales.  Taip pat tokio stiliaus vestuvėms puikiai tinka provanso stiliumi įrengtos vilos ar net restoranai. Dažnai tokį vestuvių stiliaus pasirinkimą padiktuoja šventės vietos pasirinkimas – kadangi tokiu stiliumi įrengtų vietų yra gana nemažai.  Šis stilius yra kur kas prabangesnis nei „rustic“ ar „miško“ vestuvės, tačiau pasirinkus tam tikra vietą, gali būti įgyvendintas ir su minimaliais dekoro sprendimais.
 
 

Klasikinis stilius

 
Klasikinis vestuvių stilius – tai toks vestuvių stilius, kuris išliks madingas visada. Pasirinkus šį vestuvių stilių beveik neįmanoma „prašauti pro šalį“. Jam būdinga elegancija, tvarka, tam tikros spalvos dominavimas. Pagrindinis tokio stiliaus vestuvių dekoro akcentas – gėlių kompozicijos. Kuo didesnės gelių puokštės –  tuo vestuvių šventė atrodys prabangiau. Kaip ir provanso stiliaus vestuvėse , šio stiliaus vestuvių dekorą galima paįvairinti prabangiomis žvakidėmis, veidrodžiais, paveikslų rėmais. Elegantiškumo ir rafinuotumo tokio stiliaus šventei suteiks auksinės kėdės, unikalūs tarpusavyje derantys indai. Iš tiesų, tokio stiliaus vestuves galima surengti bet kokioje  vietoje – nuo paplūdimio iki prabangaus restorano.
 
 
 

Eklektika arba modernus stilius

 
Eklektiško stiliaus vestuvės – tai vestuvės, kuriose derinami keli, dažnai tarpusavyje nesusiję dekoro stiliai. Tokio stiliaus šventėms dažnai pasirenkamos netradicinės vietos – angarai, seni pramoniniai pastatai, botanikos sodai, barai, stogo terasos. Paprastai šis vestuvių stilius pasirenkamas švenčiant vestuves mieste – jos tiesiog dvelkia urbanistine miesto dvasia. Eklektiškų vestuvių dekoro akcentu gali tapti net ir patys netikėčiausi elementai – ananasas, neoninė iškaba, tropiniai lapai, kristalai,  geometrinės figūros, flamingas. Nereikėtų stebėtis išvydus sportbačiais ar juodais lūpų dažnais pasipuošusią nuotaką. Toks vestuvių stilius puikiai tiks jaunavedžiams, kurie nori išsiskirti iš minios ir parodyti savo unikalų stilių, kūrybiškumą ir šiuolaikiškumą.
 
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
2020 metų vestuvinių suknelių tendencijos!

2020 metų vestuvinių suknelių tendencijos!

Kokie skirtumai ir ką žinoti: juvelyras ir juvelyrikos parduotuvė

Kokie skirtumai ir ką žinoti: juvelyras ir juvelyrikos parduotuvė

Šiuolaikiška nuotaka: madinga ar stilinga?

Šiuolaikiška nuotaka: madinga ar stilinga?

Banner