Banner

Nuo dvaro iki restorano – kokią vestuvių vietą pasirinkti?

Nuo dvaro iki restorano – kokią vestuvių vietą pasirinkti?
 
 
Šventės vietos pasirinkimas yra vienas pirmųjų sprendimų, kuriuos turi priimti sužadėtiniai. Nuo šio pasirinkimo priklauso daugybė vestuvių dienos aspektų: nuo šventės stiliaus iki vakaro programos. Taigi, labai svarbu iš anksto numatyti, ar šventės vieta yra tinkama Jūsų vestuvių idėjų įgyvendinimui. Skirtingos švenčių vietos pasižymi savitais privalumais, todėl pateikiame Jums populiariausių švenčių vietų aprašymus, kad galėtumėte išsirinkti tinkamiausią Jūsų vestuvėms.
 
 
 

Kaimo turizmo sodybos

 
Kaimo turizmo sodybos yra populiariausios vestuvių vietos Lietuvoje. Jas jaunavedžiai renkasi ne tik dėl pasirinkimo įvairovės, bet ir todėl, nes paprastai švenčiant vestuves kaimo turizmo sodyboje, nebereikia rūpintis svečių nakvyne, maistu, o kartais ir vestuvių vietos dekoravimu. Mat daugelis kaimo turizmo sodybų savininkų gali pasiūlyti visas šias paslaugas ir daug patrauklesnėmis kainomis. Taip pat kaimo turizmo sodybos žavi jaunuosius savo išpuoselėta aplinka, gamtos grožiu ir atskiromis erdvėmis, nes nuomojantis sodybą jaunavedžiai išsinuomoja visą pastatą ir jį supančią aplinką. Tai labai praplečia šventės įgyvendinimo galimybes – pavyzdžiui, salėje vyksta šventės vakarinė programa, šalia esančiame kambarėlyje įrengiama poilsio zona, lauke – užkandžių ir gėrimų baras. Be to, dažnai sodybos suteikia galimybę savo teritorijoje organizuoti ir vestuvių ceremoniją, o tai labai patogu, jei nenorite švaistyti laiko važiuodami iš vienos vietos į kitą. Šiandien daugeliui jaunų žmonių sodybos asocijuojasi su kaimiško stiliaus vestuvėmis – tačiau tai tikrai nėra tiesa. Kaimo turimo sodybų yra pačių įvairiausių, o kai kurių interjeras atrodo kur kas prabangiau už žymiausių Lietuvos restoranų. Be to, šventėms skirtos sodybos paprastai įrengiamos atokiau nuo gyvenviečių – todėl jauniesiems ir svečiams nereikia rūpintis dėl mieste galiojančių ramybės valandų. Ir, žinoma, šventės dalyviams suteikiamas visiškas privatumas – tad šventė bus kur kas jaukesnė.
 
 

Dvarai

 
Poros, norinčios švęsti savo vestuvių šventę netradicinėje, autentiškoje vietoje, dažnai pasirenka dvarus. Lietuvoje dvarų, pritaikytų švęsti šventėms nėra jau tiek ir daug – tad norėdami rezervuoti dvarą savo vestuvėms, turėtumėte nelaukti paskutinės minutės. Be to,  ne visi dvarai gali pasiūlyti Jūsų šventei maitinimo paslaugas ir nakvynę. Tačiau nėra jokių abejonių, jog rengti vestuves dvare yra verta! Senove dvelkiančios sienos ir autentiškas interjeras gali padėti Jūsų šventei sukurti unikalią nuotaiką. Pasijausite tarsi didikai, puotaujantys savo nuosavuose rūmuose.
 
Pasirinkę dvarą savo vestuvėms tikrai neturėtumėte bijoti šiuolaikiškų vestuvių dekoro sprendimų. Kontrastas tarp dvaro interjero ir modernių dekoracijų sukurs išskirtinę atmosferą ir suteiks Jūsų šventei žavesio ir unikalumo. Na ir žinoma, dar vienas iš dvarų privalumų – išpuoselėta aplinka. Ne veltui, net ir poros, kurios nešvenčia savo vestuvių dvare, atvyksta pasifotografuoti šalia – mat didingo dvaro fone galima išgauti išties įspūdingų kadrų.
 
 

Restoranas

 
Restoranų kaip ir sodybų esama labai įvairių – jie skiriasi tiek savo interjeru ir atmosfera tiek erdvės dydžiu. Vienas svarbiausių rodiklių, pagal kurį turėtumėte rinktis restoraną savo vestuvėms yra maistas. Nebijokite būti kūrybiški! Jei per savo pirmąjį pasimatymą lankėtės nuostabiame italų restorane, kodėl gi nesuteikus galimybės Jūsų taip dievinamų makaronų paragauti ir vestuvių svečiams?
 
Tiesa, jei vestuves planuojate švęsti restorane, tačiau užsakinėjate saldaus stalo desertus ir tortą ne iš restorano virtuvės – turėtumėte iš anksto apie tai pakalbėti su restorano administracija. Ne visi restoranai leidžia į šventę atsinešti savo valgius, todėl galbūt bus geriau jei aptarsite su restorano šefu jo siūlomas saldumynų pasirinkimo galimybes.
 
Nors vestuvės restorane gali atsieiti pigiau, nereikėtų manyti, kad pavyks labai daug sutaupyti. Vestuvių kaina priklausys nuo to, kiek vestuvėse dalyvaus svečių. Be to, galutinei sumai įtakos turės ir vestuvių data – savaitgaliais restoranų užimtumas yra didžiausias, todėl ir kaina bus aukščiausia. Kiekvienas restoranas turi unikalų stilių ir interjerą, tad rinkdamiesi, kokiame restorane švęsite savo vestuves, turėtumėte pagalvoti, ar jo stilius yra suderinamas su Jūsų vestuvių stiliumi.
 
 
Svarbu, kad restoranas būtų patogioje ir lengvai surandamoje vietoje – kad svečiams nekiltų problemų ieškant Jūsų vestuvių lokacijos. Taip pat labai didelis privalumas restoranui – išpuoselėta aplinka, kiemelis arba sodas. Tai ypač svarbu, jei planuojate vestuvių kulminaciją lauke. Be to, unikali restorano aplinka gali tapti ir žaviu Jūsų vestuvinės fotosesijos fonu ar net tikti išvažiuojamai vestuvių ceremonijai.
 
Nereikėtų pamiršti pagalvoti ir apie mašinų stovėjimo vietas – juk daugelis Jūsų svečių į šventę atvyks su savo automobiliais. O jei vestuvės vyks pačiame miesto centre – galite arba nerasti laisvų vietų arba mokėti labai brangius stovėjimo aikštelių įkainius.
 
 
Prieš rinkdamiesi restoraną savo šventei, įsitikinkite, ar šventės erdvėje bus pakankamai vietos šokių aikštelei – juk nenorite, kad visą vakarą svečiai sėdėtų prie stalo.
 
Taip pat turėtumėte paklausti ar restorane nėra leidžiamo garso ribojimo. Mat dažnai mieste yra laikomasi ramybės valandų, o jei Jūsų pasirinktoje vietoje nėra tinkamos garso izoliacijos – gali tekti pasitenkinti labai ramia vestuvių švente.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Autentiškas Daukšiagirės dvaras – Jūsų išskirtinei šventei!

Autentiškas Daukšiagirės dvaras – Jūsų išskirtinei šventei!

Kiek laiko skirti vestuvinei fotosesijai ir filmavimui?

Kiek laiko skirti vestuvinei fotosesijai ir filmavimui?

6 įtraukiančios vestuvių pramogos!

6 įtraukiančios vestuvių pramogos!

Banner