Banner

Kaip pažaboti savo principus, kad šeima būtų darni?

Kaip pažaboti savo principus, kad šeima būtų darni?
 
Žmonės iš prigimties yra egoistai – tai mums padeda konkuruoti tarpusavyje ir išlikti. Todėl nenuostabu, jog ir santykiuose kiekvienas partneris kovoja už savo interesus. Tiesa, didžiausia klaida, kurią daro sutuoktiniai – sukūrę šeimą, jie vis dar stengiasi atsiskirti nuo partnerio. Nepagalvojama apie tai, jog šeima yra vienas vienetas, jog sutuoktiniai turi bendradarbiauti, išsikelti bendrus ateities tikslus ir kartu jų siekti. Dažnai skyrybų priežastimi būna įvardijami nesutampantys charakteriai, skirtingi požiūriai, egoizmas – tačiau, jei žmonės tikrai yra pasiryžę būti kartu, visi šie dalykai yra lengvai ištaisomi.
 
 

Kas yra Jūsų šeimos lyderis?

 
Terminas „šeimos galva“ jau seniai atgyvenęs – juk šiandien jau labai retai pasitaiko šeimų, kurių finansais ir kitais svarbiausiais klausimais rūpinasi tik vyras. Be to „šeimos galva“ asocijuojasi su vienvaldyste, galia ir besąlygišku paklusnumu. Už tai, kad vyras aprūpina šeimą patogumais, visi artimieji turi elgtis taip kaip jis panorės. Ir nors šiandien vis dar pasitaiko vyrų, kurie svajoja apie tokį šeimos modelį – tokios šeimos paprastai nebūna darnios. Vyras visada jausis viršesnis už moterį, o moteris visada jausis užguita. Vyras visada jausis išnaudojamas, o moteris manys, jog nerealizuoja savo potencialo. Nuolatinė įtampa tarp partnerių galiausiai virs nuolatiniais kivirčais ir nuoskaudomis. Tad, ką daryti? Idealiomis sąlygomis, sutuoktiniai turėtų suvokti, jog abu yra lygiareikšmiai ir lygiateisiai šeimos nariai – tačiau tai ne visada yra įmanoma dėl skirtingų žmonių temperamentų, charakterių bruožų. Tokie santykiai, kuriuose abu partneriai atlieka tokį patį reikšmingą vaidmenį, galimi tik tarp labai stiprių asmenybių. Tai žmonės, kurie mąsto taip pat, turi tokius pačius tikslus ir abu turi pakankamai kompetencijos juos įgyvendinti. Tačiau dažniausiai vienas iš sutuoktinių tampa šeimos lyderiu. Taip nutinka tuomet, kai abu sutuoktiniai turi tuos pačius tikslus, tas pačias vertybes, tačiau tik vienas iš jų turi reikalingas kompetencijas tų tikslų siekti. Pavyzdžiui, vienas iš partnerių yra ne toks drąsus, ne toks veržlus, neturi pakankamai žinių, jog galėtų kilti karjeros laiptais ir aprūpinti šeimą pakankamais finansais, o štai kitas turi visus reikiamus duomenis ir veda šeimą tikslo link. Būtent jis ir tampa šeimos lyderiu. Tiesa, šeimos lyderis nuo „šeimos galvos“ skiriasi tuo, jog jis ne tik rūpinasi svarbiausiais šeimos klausimais, bet ir motyvuoja, įkvepia savo partnerį, jog jis taip pat prisidėtų prie šeimos gerovės. Tai žmogus, kuris vietoj to, jog sakytų: „Aš vienintelis viską darau šiuose namuose“, sako: „Ačiū, be tavęs aš nebūčiau sugebėjęs to padaryti“. Tereikia įsivaizduoti šeimą, kaip komandą, kurioje kiekvienas yra pasiskirstęs darbais, pagal savo individualius gebėjimus ir kartu siekia bendro tikslo. Užuot galvoję: „Aš viską dėl jo aukoju“, galvokite: „Aš aukojuosi dėl geresnės mūsų šeimos ateities“.
 
 

Tvarkos užtikrintojo vaidmuo

 
Tikra tiesa, jog veikdami kaip komanda sutuoktiniai pasieks kur kas daugiau – nesvarbu, tai būtų karjera, finansai ar emocinis intelektas. Ir nors kartais labai sunku atsisakyti „nepriklausomo“, „prie nieko nesitaikančio“ žmogaus įvaizdžio, pažaboję savo principus, suvokę, kokia stipri ir efektyvi gali būti artimųjų pagalba, koks naudingas yra komandinis darbas, tapsite nenugalimi.
 
Juk iš tiesų lyderis, veikdamas vienas, nesugebėtų pasiekti nė per pus tiek, kiek sugeba bendradarbiaudamas su savo partneriu, geriausiu draugu, mylimuoju. Šis, tuo tarpu, prisiima tvarkos užtikrintojo vaidmenį – jis rūpinasi tuo, kad lyderis galėtų kryptingai, neblaškomas išorinės aplinkos siekti šeimos tikslų. Pavyzdžiui, kol vienas iš sutuoktinių siekia karjeros, finansinio aprūpinimo šeimai, kitas – rūpinasi kasdiene namų ruoša, vaikais, įkvepia savo mylimąjį, suteikia jam motyvacijos.
 

Vaidmenys gali keistis

 
Tikrai nereikėtų galvoti, jog šeimos lyderiu gali būti tik vyras, o moteris visada prisiims tik tvarkos užtikrintojo vaidmenį. Viskas priklauso nuo to, kokie yra šeimos tikslai ir kokie partneriai sudaro šeimos vienetą. Šeimos tikslus gali įgyvendinti abu partneriai tam tikru metu – jų vaidmenys gali keistis tam tikrame tikslo siekimo etape. Svarbiausia, jog būtų įsiklausoma į kiekvieno iš sutuoktinių norus ir svajones ir jos būtų priskiriamos bendram šeimos siekiui. Būtent todėl sutuoktiniai turi būti ne tik mylimieji, bet ir geriausi draugai, didžiausi vienas kito gerbėjai ir palaikytojai. Tik tokiomis sąlygomis įmanoma kito žmogaus svajones ir tikslus priimti kaip savo ir nuosekliai siekti jų įgyvendinimo.
 

Nuotraukos: freepik.com

Šaltinis: vestuviupartneris.lt

Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Neringa ir Virgilijus. Nuo kolegų iki vyro ir žmonos

Neringa ir Virgilijus. Nuo kolegų iki vyro ir žmonos

Nuo dvaro iki restorano – kokią vestuvių vietą pasirinkti?

Nuo dvaro iki restorano – kokią vestuvių vietą pasirinkti?

Žinomi paslaugų teikėjai stilingai uždarė vestuvių sezoną!

Žinomi paslaugų teikėjai stilingai uždarė vestuvių sezoną!

Banner