Banner

Išvažiuojamoji vestuvių ceremonija – ką apie ją svarbu žinoti?

Išvažiuojamoji vestuvių ceremonija – ką apie ją svarbu žinoti?
Vis daugiau sužadėtinių nusprendžia savo santuoką įteisinti ne Bažnyčioje ar Civilinės Metrikacijos skyriuje, o nuostabios gamtos apsuptyje, šventės vietoje ar kitoje sentimentalius prisiminimus būsimiems jaunavedžiams keliančioje vietoje. Tokios vestuvių ceremonijos mums dažniausiai asocijuojasi su romantiniais filmais, ilgomis, nuoširdžiomis ir graudinančiomis meilės priesaikomis, įspūdingais vestuvių dienos kadrais. Be to, išvažiuojamoji ceremonija yra puikus pasirinkimas jauniesiems, kurie nėra tikintys ir nenori savo meilės teisiškai įprasminti dažnai niūrokame savo miesto Civilinės Metrikacijos skyriuje. Tačiau ar vestuvių ceremonija jaunųjų pasirinktoje vietoje iš tiesų yra tokia romantiška ir ar ją suorganizuoti tikrai yra taip paprasta?
 
 

Ką nurodo įstatymas?

 
Įstatymas, suteikiantis galimybę santuoką registruoti pasirinktoje vietoje, o ne tik bažnyčioje ar Civilinės metrikacijos skyriuje įsigaliojo nuo 2009 metų. Įstatymas numato, kad santuoka gali būti registruojama jaunavedžių pasirinktoje vietoje, tačiau ta vieta turi būti miesto, kurio Civilinės metrikacijos skyriuje santuoka registruojama, ribose. Taip pat santuokos registravimas turi neprieštarauti viešajai tvarkai, nekelti pavojaus aplinkiniams bei dalyvių gyvybei ar sveikatai. Ceremonijos metu turi būti iškelta Lietuvos Respublikos vėliava.
 
Norą santuoką registruoti kitoje vietoje, jaunavedžiai turėtų pareikšti teikdami prašymus Civilinės metrikacijos skyriuje. Taip pat jaunavedžiai prisiima atsakomybę pasirūpinti metrikacijos skyriaus darbuotojo kelione į ir iš santuokos vietos bei reikalingomis priemonėmis ją registruoti (darbuotojas turi stovėti ant lygaus, neslidaus pagrindo, greta jo turi stovėti stalelis, reikalingas dokumentams padėti, apsauga nuo lietaus ir kt.) Jaunavedžiai įsipareigoja po ceremonijos palikti santuokos vietą švarią ir tvarkingą. Santuoka registruojama tik Civilinės metrikacijos skyriaus darbo metu arba specialiai santuokos ceremoniją pasirinktoje vietoje registruoti nurodytu laiku. Be to, jaunieji Civilinės Metrikacijos skyriui turi pateikti pasirinktos ceremonijos vietos savininko leidimą rengti ceremoniją jam priklausančioje teritorijoje.
 
Kiekviename rajone išvažiuojamosios ceremonijos sudarymo tvarka gali skirtis, todėl prieš rinkdamiesi ceremonijos vietą, išsiaiškinkite Jūsų rajone keliamus reikalavimus. Pavyzdžiui, gali būti, jog šaltuoju sezonu santuoką bus galima įteisinti tik uždaroje patalpoje – todėl ceremonijos vietų paieška gerokai susiaurės.
 
 

Kodėl išvažiuojamoji ceremonija nėra tokia jau romantiška?

 
Ceremonija jaunavedžių pasirinktoje vietoje yra visiškai tokia pati, kokia ir Civilinės Metrikacijos skyriuje – ji trunka vos 15-20 minučių.  Tokia ceremonija yra griežtai reglamentuota valstybės – tad nei ilgų meilės priesaikų nei nukrypimų nuo formalaus ceremonijos teksto būti negali. Daug keblumų kylą ir dėl ceremonijos laiko – mat išvažiuojamosios ceremonijos rengiamos tik Civilinės Metrikacijos darbo laiku. Todėl apie romantišką santuokos įteisinimą, saulei leidžiantis į jūrą, galite tik pasvajoti. Na, o pasirinkus netinkamą ceremonijos vietą – ji gali priminti ne romantinį filmą, o komediją. Pavyzdžiui, ceremonija jaunųjų pamėgtame paplūdimyje vasaros sezonu pritraukia daugybę smalsuolių, tad išvydus ceremonijos nuotraukas nereikėtų stebėtis, jei jose pamatysite dėdę su maudymosi trumpikėmis ar šalia lakstančius nuogus vaikus. Ką jau kalbėti apie ceremoniją po atviru dangumi, kuomet keletą savaičių iki vestuvių dienos jaunieji gyvena bijodami, jog jų šventės dieną neprapliuptų lietus. Na ir galiausiai nereikėtų pamiršti, jog tuokiantis Bažnyčioje ar Civilinės Metrikacijos skyriuje, kunigas ar metrikacijos darbuotojai ne tik sutuokia jaunuosius, bet ir koordinuoja visą ceremonijos eigą. Tad tam, kad ceremonija būtų sklandi, jauniesiems nereikėtų rūpintis dėl oro sąlygų ir įvairių formalumų – reikalingos koordinatoriaus paslaugos.
 

Fiktyvi ceremonija

 
Žinoma yra išeitis ir jauniesiems svajojantiems apie romantinio filmo sceną primenančią vestuvių ceremoniją! Lietuvoje jau galima užsisakyti vestuvių ceremonijos organizavimo paslaugas. Ceremonijos organizatorių komanda Jums padės surasti išskirtinę ceremonijos vietą, gauti leidimus, pasirūpins dekoracijomis, kėdėmis, muzika, užtikrins Jūsų privatumą ir sklandžią ceremonijos eigą. Tokios ceremonijos metu galėsite vienas kitam skaityti savo pačių parašytus įžadus ar įgyvendinti pačias originaliausias savo svajonių ceremonijos vizijas. Vienintelė sąlyga – jog Jūsų santuoka būtų teisėta, prieš šią ceremoniją, Jums reikės nuvykti ir įteisinti ją Civilinės Metrikacijos skyriuje.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Tobulos vestuvių ceremonijos nuotraukos: 7 paprastos paslaptys

Tobulos vestuvių ceremonijos nuotraukos: 7 paprastos paslaptys

Kaip parodyti mylimajam, jog tu jau pasiruošusi vestuvėms?

Kaip parodyti mylimajam, jog tu jau pasiruošusi vestuvėms?

Kiek laiko skirti vestuvinei fotosesijai ir filmavimui?

Kiek laiko skirti vestuvinei fotosesijai ir filmavimui?

Banner