Banner

Kodėl sutuoktiniams svarbu kalbėtis?

Kodėl sutuoktiniams svarbu kalbėtis?
Daug porų skundžiasi, jog po vestuvių jų santykiai atšalo. Iš tiesų vedybinis gyvenimas įsimylėjėliams suteikia tariamą saugumą, todėl dažnai nustojama stengtis, taip kaip anksčiau. Kai sutuoktinis tampa savaime suprantamu dalyku, labiau susikoncentruojama į asmeninius poreikius arba atvirkščiai laukiama tam tikro lūžio, po kurio santykiai akivaizdžiai pagerės ir taip tarp partnerių kyla įtampa. Prie viso to prisideda ir nusistovėjusi nuostata, jog „po vestuvių viskas pasikeičia“ – šis stereotipas daugeliu atveju įsimylėjėlius atbaido nuo santuokinio gyvenimo, o įteisinus santykius tampa puikiu pasiteisinimu iškilus pirmiesiems konfliktams. Tačiau kaip tokio susvetimėjimo išvengti – kaip pamažėle nepradėti nekęsti savo sutuoktinio? Panašu, kad padėti gali paprasčiausias pokalbis.
 
 

KUR „TYLOS“ ŠAKNYS?


Tikriausiai ne kartą esate pastebėję restorane sėdinčius vyrą ir moterį, kurie visai nebendrauja – nudelbę akis žiūri į savo mobilųjį telefoną arba padavėjo atneštą patiekalą ir neprataria nė žodžio. Tokios tylos tikrai nebūtų galima apibūdinti kaip „neturėjimą ką pasakyti“, kartais tokia tyla yra iškalbingesnė už tūkstančius žodžių – ji slepia užgniaužtas emocijas, rimtas šeimos problemas, vienišumą. Ne veltui poros dažnai kalba apie susvetimėjimą – kaip gali pažinoti žmogų, jei jo nepaklausi, jei neatskleidi jam savo jausmų, nepapasakoji savo išgyvenimų. Tačiau kodėl mes užsisklendžiame? Galbūt bijome pasirodyti silpni, bijome prarasti mylimą žmogų, o gal bijome jį įskaudinti ir pripažinti sau, kad kažkas santykiuose mūsų netenkina?
 

MEILĖS KALBA


Du vienas kitą mylintys žmonės visada turės, ko vienas kito paklausti, jiems bus įdomi kiekviena mylimojo dienos smulkmena, jo nuomonė. Tačiau problema kyla tuomet, kai norimas klausimas taip ir nevirsta žodine išraiška – kažko pabūgstama. Kai sutuoktiniai jaučiasi taip, tarsi negalėtų būti vienas kitam visiškai atviri, prasideda tikrasis šaltasis karas. Viena tyli vakarienė seka kitą, kol galiausiai supranti, jog visiškai nebepažįsti žmogaus, su kuriuo susituokei – nežinai, kaip jam sekasi darbe, kas jam patinka, kaip jis jaučiasi. Reikia pripažinti, jog žmonės yra kintantys individai, tad tikėtis, jog Jūsų sutuoktinis vis dar toks pats, koks buvo pažinties dieną, būtų naivu. Poroms būtina kartu išgyventi tiek asmeninius, tiek bendrus pokyčius tam, kad jų meilė augtų, santykiai išliktų šilti ir jie jaustųsi vienas kitam reikalingi.
 

 

TRŪKSTA DRĄSOS


Būti pirmajam, kuris duria pirštu į problemą, yra išties sunku. Jausmai yra ta sritis apie kurią sunku kalbėtis kiekvienam – mes save instinktyviai saugome, kad neliktume įskaudinti. Todėl daugelį metų gyvename tylėdami ir kentėdami, manydami, jog taip išvengsime daug didesnių problemų. Tačiau labai svarbu mylimajam pasakyti kaip jautiesi, kas tave erzina, ko bijai, ypač jei nori su juo praleisti visą gyvenimą. Vėliau visos užgniaužtos emocijos gali susikaupti ir virsti neapykanta, kuri neabejotinai vieną dieną sugriaus Jūsų santykius.
 

PRADĖKITE NUO SAVĘS


Jei vadovausitės principu „Jis nekalba –aš nekalbu“, tikrai netapsite darnia pora. Jei norite pokyčių turite patys pradėti elgtis taip, kaip norėtumėte, jog elgtųsi Jūsų partneris. Būkite atviri, nuoširdūs, palaikykite vienas kitą, domėkitės vienas kitu – taip ne tik neišblės meilė, bet ir tapsite neišskiriamais draugais. Juk taip gera su mylimu žmogumi dalintis viskuo, kas gražaus nutinka Jūsų gyvenime ar kartais išlieti vieną kitą ašarą ant supratingo artimo žmogaus peties. Nuoširdus pokalbis gali padėti išspręsti daugybę santykių problemų – svarbu mokėti paklausti, išklausyti ir neteisiant suprasti.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Karolina ir Karolis. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio!

Karolina ir Karolis. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio!

Akvilė ir Lukas. Profesionalai sukūrė ypatingą šventę

Akvilė ir Lukas. Profesionalai sukūrė ypatingą šventę

Eglė ir Reimantas. Smėlėta Nidos romantika

Eglė ir Reimantas. Smėlėta Nidos romantika

Banner