Banner

Tėvai kišasi į Jūsų santykius – ką daryti?

Tėvai kišasi į Jūsų santykius – ką daryti?
 
 
Tėvai savo vaikams linki paties geriausio, tačiau kartais nejučia ima ir persistengia. Ypač tai galima pastebėti tuomet, kai vaikai sukuria savo šeimas. Juk taip sunku suvokti, kad neseniai dar ant rankų suptas kūdikis suaugo ir gali gyventi be tėvų priežiūros, patarimų ir paramos. Kai gimdytojai ima pernelyg kištis į jaunavedžių gyvenimą, gali kilti konfliktai ne tik tarp vaikų ir tėvų, bet ir tarp sutuoktinių. Tad, ką daryti, kad tėvai pradėtų gerbti Jūsų privatų gyvenimą ir žinotų, kuomet atsitraukti?
 
 
 

NEPEIKITE SAVO SUTUOKTINIO TĖVŲ AKIVAIZDOJE


Jei nuolat skųsitės netinkamu savo sutuoktinio elgesiu, kritikuosite jį savo tėvų akivaizdoje – nėra abejonių, jog jie ims nerimauti ir susidarys klaidingą įspūdį. Tuomet dėl to, jog tėvai vis dažniau užsuka į svečius, klausinėja nemalonių dalykų ar nepagarbiai elgiasi su Jūsų antrąja puse būsite kalti tik Jūs. Prieš išpasakodami tėvams Jūsų santykių subtilybes, gerai pagalvokite, ko tuo siekiate.
Galbūt tai tik akimirką užplūdęs pyktis dėl neišplautų indų – juk nenorite vėliau gailėtis dėl savo žodžių? Užuot taip elgęsi, verčiau girkite savo mylimąjį, pabrėžkite jo privalumus, kad tėvai neabejotų Jūsų laime ir žinotų, kad Jūs ir patys puikiai susitvarkote su visais gyvenimiškais rūpesčiais.
 

SUVOKITE RIBAS


Vos tik gimę vaikai tampa tėvams visatos centru. Dėl jų gerovės dirbama, jiems skiriamas visas laikas – jų ateitis tampa svarbesnė nei sava. Todėl vaikams sukūrus šeimą, tėvams sunku juos paleisti – juk jie yra jų kūnas ir kraujas, jie jiems priklauso. Kartais tai padaryti sunku ir vaikams – juk reikia mokytis gyventi savarankiškai, prisiimti atsakomybę ir daryti klaidas. Reikėtų išmokti atskirti „gerus santykius su tėvais“ nuo nesugebėjimo būti suaugusiuoju. Kartais vos susidūrus su pirmaisiais sunkumais, bėgama į tėvų glėbį, nė nepabandžius susidoroti su jais patiems. Žmonėms sunku suvokti, jog galima turėti dvi šeimas. Tikriausiai esate girdėję, kaip tėvai savo vaiko sutuoktiniui sako: „Priėmėme tave į savo šeimą“, „Mūsų šeimoje taip nesielgiama“ ir t.t. Tačiau tiesa tame, jog santuoka nepagausina šeimos, o sukuria naują – o kiekviena šeima turi turėti savo taisykles, savo rūpesčius ir jų sprendimo būdus. Todėl labai svarbu parodyti savo tėvams ir, kartu,patiems suprasti, kad Jūsų šeima yra atskiras vienetas ir tame nėra nieko blogo.
 

 

NEPALIKITE TĖVŲ UŽRIBYJE


Tikrai ne visiems sutuoktinio tėvai tampa geriausiais draugais, tačiau geri santykiai yra ne kas kita, o pasirinkimas. Jūs turite bendrą mylimą žmogų, todėl dėl jo turite išmokti sutarti ir vieni kitus gerbti. Tai reiškia, jog po vestuvių neturėtumėte pradėti savo mylimojo tėvų vengti. Skirkite jiems laiko, aplankykite, papasakokite, kaip Jūsų šeima gyvena – kad tėvai nemanytų, jog kažkas nuo jų yra slepiama. Jokiu būdu nebandykite atskirti savo sutuoktinio nuo šeimos – taip arba paversite jį labai nelaimingu, arba priversite Jūsų nekęst.
 

BŪKITE ATLAIDŪS IR NUOŠIRDŪS


Pasistenkite nesivelti į konfliktines situacijas ir mokėkite atleisti – taip padarysite paslaugą ne sutuoktinio tėvams, bet patys sau. Gerai pagalvokite, ar visada elgiatės sąžiningai ir pagarbiai – galbūt Jūsų elgesys taip pat nėra tinkamas. Ne veltui sakoma, jog pasaulį keisti reikia pradėti nuo savęs, o pagarba sugrįžta žmogui su kaupu. Gerbkite savo sutuoktinio tėvus, nepaisant Jūsų skirtumų ir padėkite jiems patikėti, kad su Jumis jų vaikas bus mylimas, saugus ir laimingas.
 

BŪKITE SAVIMI IR PRIIMKITE KITUS


Apsimestinis rūpestis ir nenuoširdžios saldžios kalbos tikrai nepadės sukurti gerų santykių su sutuoktinio šeima. Tai, kas netikra, žmonės pajunta akimirksniu ir iš karto nuo to užsiblokuoja. Todėl bus daug geriau ir paprasčiau, jei nuo pat pradžių būsite savimi. Nesistenkite parodyti mylimojo artimiesiems vien geriausių savo savybių ir nekalbėkite apie savo sugebėjimus ir pasiekimus. Jei tokių turite (o tikrai turite), Jūsų gerąsias savybes giminaičiai turėtų pamatyti palaipsniui su Jumis bendraudami. Visi puikiai žinome, kad giminės nepasirinksi, nors sunkiai sukalbamą anytą mielai iškeistumėte į kitą. Tiesa ta, kad kartu su meile bei pažadu kartu praleisti amžinybę vyras į Jūsų gyvenimą atsineša ir savo praeitį, neišspręstas problemas bei šeimą (kad ir kokia ji būtų). Ir nieko čia jau nepakeisi, telieka susitaikyti ir pasistengti su savo naujais artimaisiais užmegzti ryšį.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Lina ir Aloyzas. Santuokai amžiaus cenzo nėra!

Lina ir Aloyzas. Santuokai amžiaus cenzo nėra!

Kodėl sutuoktiniams svarbu kalbėtis?

Kodėl sutuoktiniams svarbu kalbėtis?

Kiek privačios turėtų būti Jūsų sužadėtuvės?

Kiek privačios turėtų būti Jūsų sužadėtuvės?

Banner