Banner

Gėlių verslas išgyvena krizę: kas bus su vestuvinėmis gėlėmis?

Gėlių verslas išgyvena krizę: kas bus su vestuvinėmis gėlėmis?
 
Daugeliui pasaulio valstybių uždarius sienas, floristams ir gėlių salonams kyla problemų užsisakant gėles. Ką jau kalbėti apie tai, jog stabdoma gėlių salonų veikla. Šio verslo atstovai atvirauja, jog šviežios gėlės jų nebepasiekia, o gėlių tiekėjai, negalėdami jų pristatyti, patiria didžiulius nuostolius ir naikina gėles tiesiog vietoje. Ši gėlių verslo krizė daro įtaką ir vestuvėms – jaunieji negali gauti savo užsakytų puokščių ir kompozicijų. Portalas VESTUVIUPARTNERIS.LT pakalbino gėlių salonų atstovus ir floristus bei pabandė išsiaiškinti, kokius sprendimus jie siūlo būsimiems jaunavedžiams.
 
 
„Twig gėlių studijos“ floristė Rita atvirauja, jog kad ir kokiomis geromis sąlygomis gėlės būtų laikomos, jos vis tiek vysta, todėl jauniesiems, kurie šiuo metu nori užsisakyti puokštes ar kitas gėlių kompozicijas moteris siūlo pagalvoti apie alternatyvas. „Tai puikus metas paieškoti Lietuvos gėlių augintojų. Be to, galima pasidžiaugti tuo, jog pamažu bunda gamta, tad greitai kompozicijoms galėsime naudoti vietinius augalus“ – pasakoja floristė, pridurdama, jog pasitelkus fantaziją vestuves labai gražiai galima papuošti ir su tuo, ką randame gamtoje.
 
Salono „Gėlių lanka“ floristė Ieva Kupčinskienė ramina jaunuosius ir sako, jog užsisakytas puokštes ir kompozicijas jie tikrai gaus – žinoma, tikėtina, jog jos bus kiek kitokios nei planuota. „Manau, visais atvejais turėtų vykti abiejų pusių derybos, dėl gėlių pakeitimo kitomis. Tikiu, kad bendraujant visada galima rasti bendrą sprendimą“ – tvirtina floristė. Pasak I. Kupčinskienės, per savaitę po karantino atšaukimo gėlių tiekimas turėtų susireguliuoti ir, jei tik bus poreikis, visus užsakymus floristai galės įvykdyti. „Klausimas kitas – kiek laiko tas karantinas užsitęs“ – nuogąstauja moteris.
 
 
 
Salono „Smilgų miškas“ floristė Vitalija Kubeckienė atviravo, jog šiandien itin sunku prognozuoti situaciją ir kažką prižadėti būsimiems jaunavedžiams. „Taip, šiai dienai gėlių tiekimas yra sutrikęs, kaip ir daugelis kitų mūsų įprastų dalykų. To reikalauja pasaulyje ir šalyje susiklosčiusios aplinkybės. Bet kuriam šiandien duodamam pažadui įvykdyti būtina ta pati sąlyga – pirmiausia turime sulaukti, kol bus atšauktas karantinas“ – tikino floristė.
 
Inga Gagarina, „FBOX – žydinčios dovanos“ atstovė, pasakoja, jog vestuvių sezonas dar tik pradeda įsibėgėti, todėl moteris teigia, kol kas nepastebinti tam tikrų gėlių rūšių trūkumo, nors tikėtina, jog situacija kasdien gali keistis. „Jaunieji, kurie jau yra užsisakę puokštes ir kompozicijas vasaros laikotarpiui, nerimauti neturėtų. Vasarą gėlių pasiūla būna žymiai didesnė, todėl floristai turi didesnes galimybes pakeisti vienas gėlių rūšis kitomis. Taip pat manau, kad situacija turėtų pasikeisti, kai pradės žydėti Lietuvoje auginami augalai, kurie yra puiki alternatyva atvežtinėms gėlėms“ – atviravo floristė. I. Gagarina vietoj atvežtinių gėlių siūlo naudoti vietinių ūkių užaugintą produkciją, sezonines gėles, džiovintus žalumynus.
 
 
 
Švenčių dekoravimo ir floristikos studija „Tobulos šventės“ taip pat nesiryžta prognozuoti ateities gėlių verslui. Pasak studijos atstovės dėl užsakytų vestuvinių puokščių ir kompozicijų šiuo metu tenka apsvarstyti kitus variantus ir ieškoti alternatyvų. Moteris tikina, jog dabartinė situacija gali turėti įtakos gėlių kainai ateityje.
 
Gėlių ir floristikos salono „Hortus Magicus“ savininkė Audronė Sabalytė-Burbulienė rekomenduoja būsimiems jaunavedžiams floristinius sprendimus patikėti profesionaliems floristams, kurie bendradarbiaudami su vietiniais augintojais sukurs puikias kompozicijas ir pasiūlys skoningas ir stilingas puokštes.
 
 
Gėlių salono „Žolynai“ atstovė tikino, jog nuolat palaiko ryšį su vietiniais augintojais, todėl jei iškiltų kliūčių atsivežti gėlių iš svetur, šventes vasarą puoš kokybiška, Lietuvoje užauginta produkcija. „Kol kas situaciją stebime su viltimi – matome žmonių vienybę ir esame tikros, kad iššūkius įveiksime kūrybiškai“ – tikino floristė.
 
Dekoravimo ir floristikos studijos „Doruti“ floristė teigė tikinti, jog jaunieji gaus savo užsakymus. Tiesa moteris pripažįsta, jog kai kuriuos užsakymus gali tekti pakoreguoti, tačiau tai didesnių rūpesčių sudaryti neturėtų. „Lietuvoje yra ir vietinių gėlių augintojų – gėlių sezonas Lietuvoje po truputį įsibėgėja, tad galima naudoti vietinę produkciją. Kitas variantas – dekorui naudoti džiovintus ar stabilizuotus augalus bei rinktis dekorus be gėlių. Turime begalę daiktų, kuriuos galima panaudoti dekorams, tereikia pasitelkti fantaziją“ – pasakoja floristė ir dekoratorė, komentuodama šiandieninę situaciją.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Karantinas Lietuvoje – ką svarbu žinoti planuojantiems vestuves?

Karantinas Lietuvoje – ką svarbu žinoti planuojantiems vestuves?

Paslaugų teikėjai ramina jaunuosius – vestuvių atšaukti neskubėkite

Paslaugų teikėjai ramina jaunuosius – vestuvių atšaukti neskubėkite

Vestuvių planuotojai atvirauja: „situacija sudėtinga“

Vestuvių planuotojai atvirauja: „situacija sudėtinga“

Banner