Banner

Ko turi paklausti savo vestuvių fotografo ir operatoriaus?

Ko turi paklausti savo vestuvių fotografo ir operatoriaus?
Kad vestuvių nuotraukos ir vaizdo įrašas Jus džiugintų, o bendravimas su Jūsų pasirinktais profesionalais būtų sklandus ir kupinas vien pozityvių emocijų – labai svarbu pirmojo susitikimo su fotografu bei operatoriumi metu užduoti tinkamus ir gerai apgalvotus klausimus. Visų pirma, pabandykite įsivaizduoti, kokių vestuvinių nuotraukų ir kokio vestuvių filmo tikitės, pagalvokite, kur norėtumėte fotografuotis ir nusistatykite racionalius lūkesčius. Antra, pasiruoškite svarbiausius ir aktualiausius Jums klausimus, nuo kurių priklausys fotografo ir operatoriaus paslaugų kokybė, fotosesijos sklandumas ir galutinis rezultatas – nuotraukos bei vestuvių filmas. Pateikiame Jums keletą klausimų, kurių neturėtumėte pamiršti paklausti savo pasirinktų specialistų.
 
Ar bus pasirašoma paslaugų teikimo sutartis?
 
Tai labai svarbus klausimas, nes sutartis su fotografu ir operatoriumi Jums garantuos teisinį saugumą ir apsaugos nuo netikėtų situacijų. Sutartis turi būti sudaryta taip, kad būtų išvengta nesklandumų tiek vestuvių metu, tiek jau gavus nuotraukas ar vaizdo įrašą – joje turi būti nurodytos abiejų šalių pareigos ir atsakomybės.
 
Kokiu stiliumi užfiksuojami kadrai?
 
Paprastai tai galima pamatyti peržiūrėjus fotografo darbus. Todėl turėtumėte paprašyti, jog fotografas į susitikimą atsineštų bent vienos poros visos šventės nuotraukas. Dažnai fotografai socialiniuose tinkluose ar internetinėse svetainėse publikuoja tik gražiausius savo užfiksuotus kadrus, todėl sunku susidaryti nuomonę apie bendrą nuotraukų kokybę ir stilių. Jei norite konkretaus stiliaus nuotraukų – mados, reportažinio ar klasikinio stiliaus – turėtumėte atsirinkti Jums patinkančio stiliaus fotografus dar prieš susitikimą. Tiesa, kai kurie fotografai gali įamžinti nuotraukas keliais stiliais – todėl apie tai taip pat turėtumėte pakalbėti su savo fotografu. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog reportažinio stiliaus nuotraukas gali įamžinti tik tikri savo srities profesionalai, tad praverstų pasidomėti ir fotografo patirtimi.
 
 
Kokiu stiliumi bus filmuojamas vaizdo įrašas
 
Kaip ir vestuvių fotografai, taip ir operatoriai turi savitą stilių. Vieni videografai akcentuojasi į šventės dieną pasakomus žodžius ar didelį dėmesį skiria svečių reakcijoms, o kiti išryškina jaunuosius ir jų istoriją. Geriausiai įvertinti savo pasirinkto operatoriaus darbus galėsite peržiūrėję bent vieną kitos poros vestuvių filmą.
 
Darbo patirtis
 
Vestuvės yra ypatinga šventė, todėl jas įamžinti turėtų profesionalai, kurie ne tik keletą metų užsiima fotografija ar videografija, bet ir turi patirties dirbant būtent vestuvėse. Kitu atveju, negalėsite būti tikri, jog fotografas ar operatorius tikrai žinos, kaip organizuoti sklandų šventės dienos akimirkų užfiksavimą.
 
Ar dirbs tik vienas fotografas ar operatorius?
 
Vis dažniau fotografai ir operatoriai buriasi į komandas arba turi asistentus, kurie padeda dar profesionaliau užfiksuoti šventės akimirkas iš kelių rakursų. Antras fotografas ar operatorius ne tik leis Jūsų šventę pamatyti iš dar vienos perspektyvos, bet ir suteiks jauniesiems saugumą, jei nutiktų taip, jog vieno iš fotografo ar operatorių vaizdo saugojimo laikmena sugestų.
 
 
Ar nuotraukos bus retušuojamos?
 
Kai kurie fotografai koreguoja tik nuotraukų spalvas, kiti – pašalina visus veido netobulumus, padailina kūno linijas. Turėtumėte nuspręsti, koks nuotraukų apdirbimo stilius Jums atrodo priimtinesnis ir pagal tai pasirinkti savo šventės fotografą. Tiesa, jei turite konkrečių pageidavimų, turėtumėte apie juos pakalbėti su savo pasirinktu fotografu.
 
Kiek laiko truks vestuvių fotosesija?
 
Fotosesijos laiką turėtumėte suderinti bendru sutarimu, nes nuo fotosesijos trukmės priklausys visas vestuvių dienos planas bei fotosesijos vietos. Akivaizdu, jog per vienos valandos trukmės fotosesiją nenuvyksite pasifotografuoti ir pasifilmuoti į tris skirtingas vietas – tam tiesiog neužteks laiko.
 
Kur vyks fotosesija? Kur vyks fotosesija, jei vestuvių dieną lis lietus?
 
Su savo pasirinktu fotografu ir operatoriumi turėtumėte aptarti ir vestuvių fotosesijos vietas. Galbūt fotografas ar operatorius galės pasiūlyti Jums tam tikras vietas pagal Jūsų vestuvių stilių, fotosesijai skiriamą laiką ir kitas šventės dienos lokacijas.  Taip pat turėtumėte pasiteirauti, ar fotografas galės pasirūpinti alternatyviomis fotosesijos vietomis, jei Jūsų šventės dieną lis lietus. Kitu atveju, fotosesijos vietų Jums gali tekti paieškoti patiems.
 
Kiek vestuvių nuotraukų gausite?
 
Paprastai vestuvių fotografai visiems jaunavedžiams atiduoda panašų skaičių nuotraukų – jų kiekis gali priklausyti nuo fotografavimo laiko ar tam tikro fotografo siūlomo paslaugų plano.
 
 
Kokios trukmės bus vestuvių filmas?
 
Vestuvių filmo trukmė turėtų priklausyti nuo to, kiek laiko Jūsų šventėje bus videografas. Paprastai vestuvių operatoriai jauniesiems atiduoda vieną visos šventės vaizdo įrašą, tačiau kai kurie šiek tiek anksčiau jaunavedžiams atsiunčia trumpą
 
Kada gausite vestuvines nuotraukas?
 
Kiekvienas fotografas jaunavedžiams vestuvines nuotraukas atiduoda skirtingu laiku – paprastai nuotraukų atidavimo terminas svyruoja nuo trijų mėnesių iki pusės metų. Tačiau terminas gali priklausyti ir nuo fotografo užimtumo, tad jei norite žinoti, kada galite tikėtis savo vestuvinių nuotraukų, būtinai apie tai pakalbėkite su savo fotografu. Taip pat daugelis fotografų keletą nuotraukų jauniesiems atsiunčia kiek anksčiau – taip palengvindami visų nuotraukų laukimą.
 
Kiek laiko saugomos vestuvinės nuotraukos?
 
Šis klausimas labai svarbus tuo atveju, jei Jūsų turima nuotraukų saugojimo laikmena sugestų ir Jūs prarastumėte visas savo šventės nuotraukas. Kai kurie fotografai vestuvių nuotraukas įkelia į virtualią nuotraukų platformą, kur jos  būna saugomos neribotą laiką, kiti – saugo nuotraukas savo laikmenose apie metus.
 
Papildomos paslaugos
 
Į kai kurių fotografų paslaugų kainą jau yra įskaičiuojama priešvestuvinė fotosesija, tam tikras kiekis spausdintų nuotraukų  ar net fotoknyga – kiti tuo tarpu šias paslaugas siūlo įsigyti už papildomą kainą. Taigi, būtinai pasiteiraukite savo fotografo, ką gausite už Jūsų mokamą sumą.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Atraskite tobulą vestuvinę dovaną su „The Home Story“!

Atraskite tobulą vestuvinę dovaną su „The Home Story“!

Karantino švelninimas – ar jaunieji jau gali būti ramūs?

Karantino švelninimas – ar jaunieji jau gali būti ramūs?

Idealus įdegis prieš vestuves – ką svarbu žinoti?

Idealus įdegis prieš vestuves – ką svarbu žinoti?

Banner