Banner

Ką svarbu žinoti apie vestuvių vaišių pateikimą lauke?

Ką svarbu žinoti apie vestuvių vaišių pateikimą lauke?
Kiekviena mergina svajoja apie vestuves po atviru dangumi. Tokias šventes matome Holivudo filmuose, apie jas skaitome žurnaluose, tačiau nė nepagalvojame kiek pastangų reikia tam, kad tokia šventė virstų realybe.  Vienas didžiausių iššūkių, planuojant vestuves po atviru dangumi, užtikrinti, jog šventės metu patiekiamas maistas atrodytų estetiškai bei išliktų šviežias ir tinkamas vartojimui. Deja, pasirodo, jog tai padaryti nėra taip jau paprasta! Tad, ką svarbu žinoti, apie maisto pateikimą lauke?
 
Kada rizikuojate maisto kokybe?
 
Didžiausia grėsmė vestuvių vaišėms kyla tuomet, kai jas patiekiate lauke ir nepasirūpinate, jog maistas būtų tinkamai apsaugotas. Visai nesvarbu ar tai yra vestuvių šventė po atviru dangumi, užkandžių baras sodybos kiemelyje ar staliukas su vaišėmis prie bažnyčios – kiekvienu iš šių atvejų labai svarbu pasirūpinti, jog maistas būtų patiekiamas profesionaliai ir išliktų kokybiškas. Juk tikrai nenorėtumėte, kad Jūsų svečiai nuo vestuvių vaišių sunegaluotų. Rengiant šventę karštą vasaros dieną, turėtumėte pagalvoti apie tai, jog kuo ilgiau maistas bus tiesioginiuose saulės spinduliuose, tuo greičiau jis gali sugesti. Be to, nuo intensyvios saulės, vėjo ar lietaus keičiasi maisto išvaizda ir skonis.  Pavyzdžiui, vieno kąsnio sumuštinukai gali atrodyti sukietėję, daržovės suvytusios ir pajuodusios, o saldumynai pradėti tirpti. Ne ką mažesnė grėsmė ir įvairūs vabzdžiai, kurie tikrai nepraleis progos sudalyvauti tokioje puotoje. Skruzdėmis ar musėmis apkibęs maistas tikrai neatrodys patraukliai ir nebebus tinkamas valgyti.
 
 
Tinkama šaldymo įranga
 
Pirmiausia, jei planuojate švęsti vestuves po atviru dangumi – turėtumėte įsitikinti, jog šventės vietoje yra profesionali šaldymo įranga, kurioje bus galima laikyti vaišes prieš vestuvių vakarėlį ir jo metu. Svarbu, kad maistas ant vaišių stalų būtų patiekiamas nedideliais kiekiais ir nuolat būtų papildomas ar atnaujinamas šviežiu. Taip išvengsite maisto švaistymo, o svečiai spės suvalgyti užkandžius, kol jie dar tinkami vartoti ir atrodo estetiškai.
 
Ilgai nelaikykite maisto saulėkaitoje
 
Pasirūpinkite, jog maistas būtų patiekiamas tik prieš pat svečių atvykimą. Jei vestuvių vaišės visą dieną stovės ant stalų – atvykę į šventės vietą galite būti labai nemaloniai nustebinti. Tokio maisto tikrai niekas nenorės valgyti. Tas pats galioja ir užkandžių bei gėrimų staliukui prie bažnyčios – tiek maistas, tiek gėrimai turėtų būti paruošiami prieš pat ceremonijos pabaigą, kad maistas būtų šviežias ir skanus, o gėrimai gaivinantys, nenuvėsę.
 
 
Apsisaugokite nuo kenkėjų
 
Tam, kad į vaišių lėkštes neužsuktų nepageidaujamų puotos dalyvių – uždenkite maistą specialiais stikliniais maisto gaubtais. Tuomet įvairūs vabzdžiai neturės galimybės patekti ant maisto ir jį sugadinti. Kad nemalonūs kenkėjai negadintų Jūsų šventės estetikos – ant stalų galite išdėstyti specialias vabzdžius atbaidančias žvakes.
 
 
Renkite šventę „pusiau lauke“
 
Žinoma, geriausias sprendimas būtų pasirinkti šventės vietą, kuri suteiktų galimybę švęsti vestuves „pusiau lauke“. Pavyzdžiui, tokiu atveju stalai būtų išdėstyti terasoje ar kiemelyje, o maistas ant jų nebūtų patiekiamas. Visi užkandžiai būtų patiekiami kaip švediškas stalas šventės vietos viduje. Taip maistas išliktų kokybiškas ir skanus, o Jūs galėtumėte mėgautis vestuvių švente gryname ore.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Kam reikalingas užkandžių staliukas ceremonijos vietoje?

Kam reikalingas užkandžių staliukas ceremonijos vietoje?

Mobili virtuvė ant ratų –  ne tik lauko vestuvėms!

Mobili virtuvė ant ratų – ne tik lauko vestuvėms!

Jovita Vaičiūlė: „Ypatingai šventei – ypatingas dekoras!“

Jovita Vaičiūlė: „Ypatingai šventei – ypatingas dekoras!“

Banner