Banner

Vestuvių atributika: viskas prasideda nuo kvietimo

Vestuvių atributika: viskas prasideda nuo kvietimo
 
Būsimai šventei toną duoda vestuvių kvietimas. Jo spalvos, stilius, išraiška turi kalbėti apie tai, kokios bus vestuvės. Kvietimas – tarsi mini meno kūrinys, kurio autoriai esate Jūs. Tad kurkite juos su įkvėpimu.
Idealiausia būtų, kad kvietimus ir stalo korteles spausdintumėte toje pačioje vietoje arba jas kurtų tas pats dizaineris, taip bus išlaikytas vientisas stilius, naudojamas tas pats šriftas, spalvos, papuošimai ir detalės.
 
 

 

Kvietimų tendencijos

 
Besituokiančioms poroms siūloma keletas naujų kvietimų mados tendencijų. Šiemet madinga rinktis voką, kurio vidus yra dekoruotas. Tai reiškia, kad į jį, prieš dedant kvietimą, įkišamas margaspalvis, raštuotas ar pasirinktos vestuvių šventės spalvos popierius, atitinkantis voko išmatavimus. Šis voko vidaus papuošimas gali būti ir blizgantis, nes blizgesys visada itin madingas. Žėrintį voko vidų galima derinti su kvietimu, kurio apvadai irgi gali būti tokios pačios spalvos ir su blizgesiu – tokiu pat kaip voko vidaus dėklo. Madingi kvietimai su metaliniais, mirguliuojančiais akcentais. Puikus porų pasirinkimas – kvietimai, papuošti įvairiausiais lazeriu padarytais karpiniais, žinoma, ir čia vertėtų atsižvelgti į pagrindines šventei pasirinktas spalvas. Rustic vestuvėms puikiai tiks rusvo sendinto popieriaus vokai su unikaliu vaško anspaudu.
 
 
 
Kvietimų gamintojai kviečia pasižvalgyti ir po kvietimus, dekoruotus geometrinėmis bei grafinėmis detalėmis. Tokie kvietimai atrodo šiuolaikiškai: kvadratai, trikampiai, griežtos linijos jiems suteikia modernumo. Patariama ant kvietimų „nutupdyti“ ir monogramas. Tai gali būti grafinis darinys, gautas užklojus ar sujungus dviejų raidžių, kurios gali būti Jūsų inicialai, simbolį. Itin madingos juvelyrinių dirbinių spalvos ir jų tonai. Žinoma, tokį spalvyną (koloritą) geriau būtų rinktis rudens ar žiemos vestuvėms. Arba jomis papildyti margaspalvį kvietimą, pavyzdžiui, ant žalio ar mėlyno kvietimo, užrašyti žodžius aukso ar sidabro raidėmis. Kvietimams siūloma rinktis be galo daug atspalvių: nuo dramblio kaulo spalvos atspalvių iki medžio anglies pilkos. Į vestuvių kvietimų madą sugrįžo neutralūs tonai, kurie yra karščiausia vestuvių spalvyno (kolorito) mados tendencija. Vestuvinių kvietimų meistrai turi dar keletą pasiūlymų: kvietimą gali papuošti poros nuotrauka arba, planuojant vestuves arčiau gamtos, medinės detalės ar džiovinti augalai. Madingi ne tik pastarieji papuošimai, bet ir gėlių elementai. Galima pasirinkti ir elektroninius kvietimų siuntimo būdus, Juos galima susikurti patiems, galima kreiptis pas dizainerius arba atrasti specializuotus jaunavedžiams skirtus portalus, kurie šią paslaugą teikia nemokamai.
 
Ieškote vestuvinių kvietimų tekstų, o galbūt norėtumėte patys susikurti kvietimų apipavidalinimą? Tuomet Jums labai pasisekė, nes ši ir dar daug kitų NEMOKAMŲ paslaugų yra prieinamos mūsų portale! Užsiregistruokite vestuviupartneris.lt ir nemokamai susikurkite vestuvinius kvietimus su Jūsų pasirinktu tekstu!

Ką rašyti kvietime?


Jame turėtų būti aiškiai išdėstyta pagrindinė informacija: kas tuokiasi, kada ir kur vyks ceremonija, laikas bei vieta, kur vyks šventė. Nereikėtų persistengti su šrifto įmantrumu, svarbiausia, kad jis būtų lengvai įskaitomas. Jeigu šventei galios aprangos kodas, pageidaujate gauti tik vienos rūšies gėles, norite dovanos, telpančios į vokelį, ar yra kitų svarbių dalykų, žinotinų svečiams, būtina paminėti juos kvietimo pabaigoje. Kitas svarbus klausimas, kada reikėtų įteikti kvietimus? Patariama tai padaryti prieš tris ar keturis mėnesius, kad svečiai spėtų suderinti laiką. Jeigu svečiai gyvena nedideliu atstumu nuo Jūsų, bent jau tame pačiame mieste, geriau būtų juos įteikti asmeniškai. Gyvenantiems kituose miestuose ar šalyse – išsiųskite juos paštu. Prie kvietimų galima priderinti įvairius vestuvių šventės akcentus: meniu, svečių susodinimo planus, palinkėjimų knygas, dovanėles svečiams ir stalo korteles.
 

Stalo kortelės


Vardinės stalo kortelės turėtų būti priderintos prie kvietimo, jos gali būti popierinės, su įvairiausiais užrašais, netikėtos formos ar nuotraukos pavidalu. Taip pat gali būti ir medžiaginės, tvirtinamos prie dovanos svečiui, kėdės, servetėlių ar stalo įrankių. Jos reikalingos tam, kad svečiai, peržvelgę stalų susodinimo planą, lengvai rastų savo vietą. Ją susiradę svečiai gali likti ir maloniai nustebinti, jeigu kortelei pagaminti skirsite daugiau dėmesio. Tada ji bus išskirtinė, atkreips dėmesį ir privers svečius nusišypsoti, radus ant jos savo vardą.
 

 

Šeimos židinio perdavimas


Neišvengiamas bene visų vestuvių atributas – šeimos židinys. Jo įteikimo per vestuves tradicija atėjo dar iš pagonybės laikų, kai ugnis buvo garbinama kaip dievybė, o šeimos židinio ir ugnies deivė buvo Gabija. Taigi ugnis buvo laikoma namų gerovės simboliu. Dar ir šiandien ši tradicija nenyksta iš vestuvių ir yra vienas jautriausių šventės momentų. Naujai susikūrusiai šeimai nuolat degsiantį židinį užkuria ir perduoda jaunavedžių tėvai. Anksčiau šeimos židinys buvo suvokiamas tik kaip namelis su žvakute viduje. Šiais laikais jį atstoja bet kokia daili žvakidė ar žibintas. Kokį rinktis, turi apsispręsti kiekviena pora individualiai, o rinktis iš tiesų yra iš ko.
 

 
Šaltinis vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Kiek reikia laukti piršlybų, kad nebūtų per vėlu?

Kiek reikia laukti piršlybų, kad nebūtų per vėlu?

Paaiškiname, kas slypi už 9 populiarių vestuvių tradicijų ir prietarų

Paaiškiname, kas slypi už 9 populiarių vestuvių tradicijų ir prietarų

Kodėl Jums turėtų patikti vestuvių be vakarinės dalies idėja?

Kodėl Jums turėtų patikti vestuvių be vakarinės dalies idėja?

Banner