Banner

Koks vestuvinių nuotraukų stilius Jums labiausiai tinka?

Koks vestuvinių nuotraukų stilius Jums labiausiai tinka?
Fotografija yra puikus būdas įamžinti akimirkas, kurias ateityje norime prisiminti taip, tarsi jos įvyko ką tik. Na, o vestuvės –  tai ypatinga laimės ir meilės diena, tad tam, kad ji išliktų Jūsų atmintyje dar daugelį metų, reikia ne tik išgyventi ir išjausti visas akimirkas širdimi, bet ir užfiksuoti jas fotografijose, kad apie šią nuostabią meilę žinotų net ir Jūsų vaikai bei anūkai. Vestuvinėse nuotraukose įrašomas vienas iš svarbiausių Jūsų istorijos momentų, todėl jos turi atspindėti Jūsų charakterį, stilių ir pasaulėžiūrą. Pagal tai, žinoma, reikėtų išsirinkti ir vestuvių fotografą.  Šiandien pateikiame 6 vestuvinių fotografijų stilius – kurie iš jų Jums tinkamiausi, nuspręskite patys.
 
 

Meninis stilius

 
Meninio stiliaus vestuvinėse fotografijose kiekviena detalė įgauna interpretacinę reikšmę. Fotografas siekia ne užfiksuoti akimirkas, bet kurti giliomis įžvalgomis pagrįstą istoriją. Pavyzdžiui, iš nuotakos žvilgsnio mes galime spręsti apie tai, ką ji šiuo metu galvoja, kokie jos jausmai. Iš tiesų, tokio stiliaus nuotrauka yra tarsi atskiras meninis kūrinys, kuriuo fotografas kaip menininkas perteikia tam tikrą žinutę. Meninės nuotraukos gali būti ir režisuotos (reportažinės) ir pozuotos. Viskas priklauso nuo kūrybinio sumanymo ir aplinkybių, kuriomis užfiksuojama akimirka. Tiesa, tokio tipo nuotraukas nufotografuoti yra tikrai sudėtinga – tai gali padaryti tik profesionalas. Tačiau šios fotografijos tikrai įtraukia žiūrovą ir palieka neišdildomą įspūdį.
 
 

Fotožurnalizmas

 
Šio stiliaus fotografijose užfiksuotos tikros, nesuvaidintos „nepozuotos“ akimirkos. Fotografas įamžina vestuvių dienos įvykius iš šalies, neprašydamas jaunųjų ar vestuvių svečių pozuoti ir nekurdamas jokių dirbtinų kompozicijų. Kadangi šiuo metu galime pastebėti vis labiau augančią natūralizmo tendenciją –fotožurnalizmo populiarumas taip pat didėja. Be to, kad šiuo stiliumi užfiksuojama natūrali gyvenimo tėkmė, reikėtų pridurti ir tai, jog sutaupomas laikas, kuris būtų skiriamas fotosesijai, žmonės nepavargsta nuo nuolatinio pozavimo ir gali būti atsipalaidavę. Tačiau šiuo stiliumi fotografuojantys fotografai taip pat susiduria su problemomis – natūraliai besielgdami žmonės nuotraukose gali išeiti užsimerkę ar netinkamose pozose. Jei kažkas fotografuojant nepavyko – vadinasi kadras jau prarastas.
 
 
 
 

Tradicinė vestuvių fotografija

 
Tradicinis fotografas įvertins Jūsų pastangas organizuojant vestuves ir įamžins viską, kas Jums jose atrodo svarbu: šeima, dekoracijos, nuotakos puokštė, žiedas, pirmasis šokis, torto pjovimas ir pan. Šio stiliaus fotografijose galite tikėtis daug pozavimo su atskirais šeimos nariais. Taip pat, tradicinio stiliaus fotografai dažniausiai turi nuotraukų, kurias reikia padaryti, sąrašą.  Iš tiesų, tai gana laisvas fotografijų stilius – nepaisant to, kad reikės pozuoti – galėsite elgtis natūraliai, tarsi darytumėte nuotrauką šeimos albumui.
 
 

 

Žurnalinė fotografija

 
Šis stilius pasižymi tiksliomis, gerai apgalvotomis pozomis ir vietomis, kuriose užfiksuojami kadrai. Žurnalinės fotografijos nelabai galėtume pavadinti įamžintomis akimirkomis – dažniausiai jauniesiems yra pasakyta kaip jie turi stovėti ir kur jie turi žiūrėti. Taigi, tokios nuotraukos paprastai atrodo gana šaltos ir retai atskleidžia tikrąsias emocijas. Tačiau, tikrai galima teigti, kad profesionaliai užfiksuotos nuotraukos atrodo ypač stilingai – lyg iš tiesų vartytumėte madų žurnalą.
 
  
  

Niūrios ir tamsios vestuvinės nuotraukos

 
Nors šis apibrėžimas atrodo visiška priešingybė pačiai vestuvių esmei – šiuo metu šis stilius yra ypač populiarus. Tokios nuotraukos dažniausiai primena dramatišką sustabdytą filmo kadrą. Nuotraukose išryškinami veikėjų jausmai , kurie ne retai koreliuoja su gamta ar gamtos stichijomis. Iš tiesų, dažniausiai tokio tipo nuotraukose išryškinama gamta ir parodoma, kad žmogus yra tik mažytė pasaulio dalis. Jei Jūsų  vestuvėse dominuos ryškios spalvos ir norite prisiminti svarbiausią savo gyvenimo dieną būtent tokią, kokia ji iš tiesų buvo, patariame šio stiliaus fotografo nesirinkti. Tokio stiliaus fotografijos labiausiai tinka tuo atveju, jei Jūsų vestuvės vyksta rudenį. Taip pat jos puikiai tiks melancholikams ir meniškos prigimties žmonėms.
 
 
 
 

Atradimų ir nuotykių stiliaus nuotraukos

 
Tokio stiliaus nuotraukos tiks jauniesiems, kurie mėgsta aktyvią veiklą, keliauti ir patirti nuotykius. Anglų kalboje tokio tipo nuotraukos dar vadinamos „Trash the Dress“ (Suplėšyk suknelę), todėl nes tam, kad nufotografuotum jaunuosius ekstremaliomis sąlygomis, dažnai tenka paaukoti ir drabužius. Fotosesija kalnuose, vandenyje, šokant parašiutu iš lėktuvo – šios nuotraukos tikrai privers išsižioti iš nuostabos. Tačiau prieš pasiryžtant tokiai avantiūrai reikėtų gerai pagalvoti apie jaunųjų įvaizdį ir rūbus – galbūt tam reikėtų papildomos aprangos arba tiesiog atidėti fotosesiją jau po vestuvių.
 
 
Taigi, nusprendus pasirinkti vestuvinių fotografijų stilių, kuris atitinka Jūsų asmenybes, bus daug paprasčiau išsirinkti ir vestuvių fotografą. Tiesa, daugelis fotografų derina net kelis iš šių stilių. Todėl visų pirma reikėtų pasikonsultuoti ir paklausti ar fotografas sutiktų įgyvendinti Jūsų sumanytas idėjas. Svarbiausia, kad nuotraukos būtų Jūsų atspindys!
 
Nuotraukos: freepik.com, facebook.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Grožio patarimai nuotakoms – kai liko vos mėnuo iki vestuvių

Grožio patarimai nuotakoms – kai liko vos mėnuo iki vestuvių

Kaip į vestuvių planavimą įsitraukti jaunikiui?

Kaip į vestuvių planavimą įsitraukti jaunikiui?

Išvažiuojamoji ceremonija pasirinktame Lietuvos kampelyje!

Išvažiuojamoji ceremonija pasirinktame Lietuvos kampelyje!

Banner