Banner

Ką turėtumėte žinoti rinkdamiesi vestuvinius žiedus?

Ką turėtumėte žinoti rinkdamiesi vestuvinius žiedus?
 
Vestuviniai žiedai yra vienas svarbiausių santuoką įtvirtinančių atributų. Pirmieji vestuvinius žiedus, prieš beveik 5000 metų, kaip amžinos meilės pažadą pradėjo dovanoti senovės egiptiečiai, mat žiedo simbolis jiems reiškė amžinybę. Nuo seno vestuviniai žiedai buvo vestuvių sandorio įtvirtinimo įrankis. Tačiau šiandien žiedai vestuvėse turi labiau simboline reikšmę. Visgi daugelis jaunavedžių šiam gražiam atributui, simbolizuojančiam amžiną meilę ir ištikimybę, skiria didelį dėmesį. Tačiau, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus – juk jų pasirinkimas yra išties didelis, jau net nekalbant apie galimybę pasigaminti individualius žiedus?
 

Dviejų žmonių sprendimas

 
Vestuvinių žiedų pasirinkimas yra subtilus dviejų, šeimą kuriančių, žmonių sprendimas, todėl labai svarbu, kad į jų paieškas leistumėte kartu su savo išrinktuoju. Iš tiesų, vestuvinių žiedų paieška gali dar labiau sustiprinti Jūsų santykius, nes išmoksite ieškoti abiem tinkamiausio sprendimo ir daryti kompromisus. Gali būti, kad ieškodami žiedų kartu daug lengviau apsispręsite – juk ne veltui yra sakoma, kad „dvi galvos geriau nei viena“. Į aplinkinių nuomonę reikėtų žiūrėti skeptiškai, nes vestuvinius žiedus nešiosite Jūs, o ne jie, todėl žiedai turėtų būti unikalūs ir atspindėti Jūsų asmenybes. Pavyzdžiui, jei kartu mėgstate praleisti daug laiko gamtoje, kodėl nepapuošus savo vestuvinių žiedų gamtos motyvų ornamentais ar net medžio intarpais? Arba, jei negalite gyventi be jūros – galbūt tikrai džiaugtumėtės kasdien matydami ant savo žiedo gintaro detales?
 

Žiedų įvairovė

 
Žiedų įvairovė yra išties didelė: nuo klasikinių lygių žiedų iki modernių, graviruotų, puoštų deimantais ar net meteorito dalelėmis. Tačiau profesionalūs juvelyrai siūlo per daug nesivaikyti greitai pasibaigiančių vestuvinių žiedų tendencijų – juk savo žiedus nešiosite visą gyvenimą! Tad tai, kas šiuo metu yra ypač madinga, po kelių metų gali atrodyti visiškai neskoninga ir negražu.
 

Žiedo forma

 
Paprastai vestuviniai žiedai būna gaminami apvalios formos, tiesa kartais jaunieji nusprendžia pasirinkti ir modernesnį variantą – kampuotus, kvadrato formos žiedus. Žinoma, žiedų forma gali priklausyti ir nuo vestuvinių žiedų puošybinių elementų – pavyzdžiui didelis iškilęs deimantas gali sudaryti išgaubtos žiedo formos įspūdį.
 
 

Žiedų rėmelis

 
Labai svarbu gerai išsirinkti ir vestuvinių žiedų dydžius. Renkantis platesnio rėmelio žiedą, gali tekti rinktis kiek didesnį žiedo dydį – todėl geriausia būtų pasimatuoti ir pajausti ar su žiedu jaučiatės patogiai. Taip pat reikėtų nuspręsti kokio pločio turėtų būti žiedo rėmelis. Paprastai moterų žiedai būna šiek tiek plonesni nei vyrų, tačiau žiedų pločiai gali ir nesiskirti. Ilgiems pirštams labiau tiks siauresnio rėmelio žiedai, o jei Jūsų pirštai trumpesni – geriau rinkitės vidutinio pločio žiedus.
 

Iš ko bus pagaminti Jūsų žiedai?

 
Auksas yra laikomas tradiciniu vestuvinių žiedų metalu. Jaunųjų žiedai gali būti pagaminti iš raudono, geltono, balto ar net rausvo aukso. Taip pat dažnai jaunavedžiai derina ir skirtingų spalvų auksą – žieduose įkomponuojamos kitos spalvos aukso detalės. Tiesa, kartais ieškoma ir modernesnių sprendimų – žiedai gaminami iš sidabro, platinos, titano ar kitų metalų. Tačiau, jei nusprendėte savo žiedus gaminti ne iš aukso, reikėtų įvertinti Jūsų pasirinkto metalo praktiškumą. Pavyzdžiui sidabras labai greitai pajuoduoja, jis yra labai minkštas ir greitai susibraižo, o štai platina puikiai tinka alergiškiems žmonėms, be to, šis metalas yra labai kietas.
 

Žiedų spalva

 
Daugelis žmonių mano, kad vestuvinių žiedų spalvą reikėtų derinti prie kitų nešiojamų papuošalų, tačiau tai tikrai nėra taisyklė. Savo vestuvinį žiedą galite nešioti taip, kaip panorėję – nes auksas ir kitų spalvų papuošalai puikiai dera tarpusavyje.
 

Žiedo graviravimas

 
Jaunavedžiai, norintys unikalių žiedų, dažnai nusprendžia juos graviruoti. Graviruoti galima tiek išorinę tiek ir vidinę žiedų pusę. Paprastai vidinėje žiedo pusėje graviruojami jaunųjų vardai ar vestuvių data, tačiau pasirenkamos ir skambios frazės apie meilę arba tiesiog jauniesiems brangūs žodžiai – svarbiausia, kad tekstas nebūtų pernelyg ilgas ir tilptų į žiedo plotą. Išorinės žiedų puses graviravimas priklauso nuo jaunųjų ir juvelyro kūrybiškumo – nuo įvairiausių ornamentų iki hieroglifų ar inicialų.
 

Žiedai su akutėmis

 
Taip pat dažnai pasirenkami ir vestuviniai žiedai su akutėmis. Žiedai gali būti su inkrustuotais deimantais bei puošti jau anksčiau minėtomis gintaro, meteorito detalėmis ar kitomis unikaliomis detalėmis. Visi šie elementai ant žiedo paviršiaus gali būti išdėstomi skirtingomis kompozicijomis – viskas priklauso nuo Jūsų vaizduotės ir kūrybiškumo.
 

Svarbi ne tik išorė!

 
Renkantis vestuvinius žiedus svarbu atkreipti dėmesį ne tik į Jus dominančių žiedų dizainą, bet ir į žiedo vidų – jis turėtų būti lygiai nugludintas ir, jei Jums būtina, su komforto zona. Vestuvinis žiedas neturėtų spausti ar braižyti pirštų – jis bus kasdienis Jūsų papuošalas, todėl su Juo privalote jaustis patogiai, net ir šiek tiek patinus pirštams. Prieš pirkdami pasimatuokite žiedus su įvairaus dydžio komforto zonomis, nes vienos jų būna gilesnės, o kitos gali būti šiek tiek mažiau išgaubtos. Pasitarkite su savo juvelyru ir pasimatuokite kelis patinkančius variantus, net jei ir manote, kad jau radote tinkamiausią žiedų porą – kartais ant piršto uždėtas žiedas atrodo visai kitaip!
 
Nuotraukos: unsplash.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
2

  
Susiję straipsniai
Viršelio istorija. Sandros ir Rimanto patarimas vestuvėms be rūpesčių!

Viršelio istorija. Sandros ir Rimanto patarimas vestuvėms be rūpesčių!

Naujas žurnalo - katalogo „SANTUOKA.LT“ numeris!

Naujas žurnalo - katalogo „SANTUOKA.LT“ numeris!

Ar šakotis vestuvėse vis dar madingas?

Ar šakotis vestuvėse vis dar madingas?

Banner