Banner

Kaip pastebėti, jog Jūsų santykiai yra toksiški?

Kaip pastebėti, jog Jūsų santykiai yra toksiški?
Prieš žengiant tokį svarbų gyvenimo žingsnį kaip vestuvės, tikriausiai kiekvienas žmogus mintyse išsikelia klausimą, ar iš tiesų yra su tinkamu partneriu. Natūralu, jog norime, kad santuoka truktų ne metus ir ne du, o visą gyvenimą – todėl labai svarbu įvertinti, su kokiu žmogumį jį praleisite. Bėda tik tame, kad kartais įsimylėjimas, aistra, prisirišimas ir nevisavertiškumo jausmas „užriša akis“ ir mes pradedame nepastebėti akivaizdžių dalykų, atleidžiame tai, ko nereikėtų ir ignoruojame, kai su mumis elgiamasi neteisingai.Tačiau kaip įsitikinti, kad Jūsų santykiai yra tikrai „sveiki“? Deja tikslaus atsakymo į šį klausimą nėra – viskas priklauso nuo to, kaip pats žmogus jaučiasi santykiuose. Tiesa, „nesveikus“ santykius išduoda keli „simptomai“ - apie juos ir pakalbėkime!
 
Negatyvumas. Negatyvumas yra ne tik labai destruktyvus asmeninis bruožas, bet ir tikras santykių griovėjas. Jei Jūsų partneris nuolat pastebi tik blogus dalykus, jam atrodo, kad visas pasaulis prieš jį susimokęs, o jo ateities vizija paremta baime ir nepasitikėjimu – tai greitai taps ir Jūsų kasdienybe. Su tokiu žmogumi Jūs niekada nesijausite laiminga, nes jis nudažys Jūsų gyvenimą tamsiomis spalvomis: visada pastebės tik Jūsų trūkumus, sumenkins Jūsų pasiekimus ir ateities planus ir privers jaustis nuo jo priklausoma.
 
Pavydas. Tikra, nuoširdi meilė niekada nereikalauja pasisavinti žmogaus – ji paremta besąlygišku pasitikėjimu. Tad jei Jūsų partneris nuolat pavyduliauja dėl to, jog šiek tiek užtrukote darbe ar susitikote su drauge – tai kuo tikriausias „nesveikų“ santykių „simptomas“. Ypač jei pavydo „priepolius“ visada lydi didžiuliai kivirčai. Tai reiškia, kad Jūsų antroji pusė savinasi Jus kaip daiktą, negali suvokti, jog Jūs esate laisvas žmogus ir nepasitiki Jūsų jausmais, o gal net ir pačiu savimi. Ilgainiui tokie santykiai pereina į visišką atsiskyrimą nuo draugų ir artimųjų, o tada „pavyduolis“ gali saugiai kankinti „auką“, žinodamas, kad visa tai liks už uždarų durų.
 
 
Fizinio artumo nebuvimas. Intymumas ir švelnumas padeda palaikyti santykiuose harmoniją. Kasdieniai apsikabinimai, bučiniai, laikymasis už rankų – visa tai žmogui svarbu, kad jis jaustųsi reikalingas ir saugus. Jei nėra fizinės traukos, vadinasi Jūs esate niekas kitas, o tik draugai. Tai reiškia, kad Jūsų santykiai paremti tikrai ne meile – verčiau prisirišimu, gailesčiu, menka saviverte ir požiūriu, kad negalite būti su kažkuo kitu.
 
Smurtas. Nesvarbu ar tai fizinis ar emocinis smurtas ir, kad tai nutiko tik kartą ar visus dešimt kartų – tai jau ne „simptomas“, o nelaimę pranašaujantis aliarmas. Tokie santykiai jokiame scenarijuje nesibaigs geruoju ir nė nemanyk, kad šis žmogus pasikeis! Geriau bėk nuo jo kiek įmanydama! Tai, kad jis tau pasipiršo, gali reikšti tik vieną – jis nori, kad patikėtum jo gerais ketinimais ir bando tave „prisirišti“, kad savo „juodus darbelius“ galėtų tęsti ir toliau.
 
Neištikimybė. Ar tikrai galite ir vėl pasitikėti žmogumi, kuris Jums buvo neištikimas? Tai nebūtinai turi reikšti, kad tokia situacija gali pasikartoti, tačiau ar vidinis balsas Jums tikrai leis ramiai gyventi su šia mintimi?
 
Jūs gyvenate skirtingus gyvenimus. Laimingos poros kuria bendrą ateitį, prisitaiko ir daro kompromisus. Tad jei Jūsų partneris svajoja apie šeimą, o Jūs apie keliones po pasaulį, studijas užsienyje ir nė neįsivaizduojate savęs prie jaukaus šeimos židinio – galbūt tai ženklas, kad nesate vienas kitam skirti. Kai kuriuos poreikius ir nepanašumus ilgainiu galima suderinti, tačiau jei jaučiate, kad budama su kitu žmogumi prarandate pati save, turėtumėte dar kartą gerai įvertinti situaciją.
 
Darnūs santykiai yra paremti tarpusavio pasitikėjimu, bendrų planų puoselėjimu, nuoširdumu ir švelnumu. Žinoma, kiekvienas žmogus yra skirtingas, tačiau labai svarbu, kad santykiuose jis jaustųsi laimingas, orus ir mylimas.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Naujas „Santuoka katalogo“ numeris jau platinimo vietose!

Naujas „Santuoka katalogo“ numeris jau platinimo vietose!

Viršelio istorija. Vigitos ir Justino miesto vestuvės

Viršelio istorija. Vigitos ir Justino miesto vestuvės

Sausio mėnesio meilės, santuokos horoskopas (2020)

Sausio mėnesio meilės, santuokos horoskopas (2020)

Banner