Banner

Kada nuotakai verta pasilikti savo pavardę?

Kada nuotakai verta pasilikti savo pavardę?
Kai dauguma nuotakų šiandien svarsto, kokią pavardę pasirinkti po vestuvių: su galūne -ė ar -ienė, atsiranda ir drąsuolių, kurios nusprendžia pasilikti savo šeimos pavardę. Nepaisydama feminizmo judėjimo ir kiekvienos moters apsisprendimo laisvės bei motyvų, visuomenė ir daugelis vyrų į šį akibrokštą žvelgia ypač įtariai. Esą tai griauna šeimos tradicijas, išreiškia nepagarbą vyrui ir net gali būti nevisaverčių santykių pasekmė. Tačiau kodėl moterys iš tiesų nusprendžia pasilikti savo pavardę ir kaip dėl to jaučiasi jų vyrai? O gal įmanoma pasiekti kompromisą?
 
 
 

Kodėl moterys pasilieka savo mergautinę pavardę?

 
Paprastai savo mergautinę pavardę po santuokos pasilieka moterys, kurios iki vestuvių pasiekė karjeros aukštumų, kurių pavardė yra gerai žinoma visuomenėje ar net vertinama kaip prekės ženklas. Taip siekiama išsaugoti pavardės reputaciją ir įvaizdį. Įsivaizduokite, kiek nesklandumų kiltų, jei garsi drabužių dizainerė, turinti savo pavarde pavadintą prekės ženklą, staiga sugalvotų perimti vyro pavardę! Tokiu atveju tikrai paprasčiau tiesiog pasilikti mergautinę pavardę. Taip pat, internetinės svetainės „The Knot“ atlikto tyrimo duomenimis, savo pavardę dažniau pasilieka vyresnio amžiaus moterys. Mat vyresnės moterys visko iki vestuvių pasiekė pačios ir yra jau visiškai susiformavusios asmenybės, todėl slėpti savo identiteto po vyro pavarde joms tiesiog nėra prasmės. Be to, tai gali būti ir ankstesnių nenusisekusių santykių pasekmė bei sumažėjęs pasitikėjimas vyrais. Tiesa, yra moterų, kurios pasilieka mergautinę pavardę ir dėl pagarbos savo šeimos istorijai – tai dažniausiai žymių asmenų dukros, kurios nenori, jog nutruktų jų šeimos linija.
 
 

Kaip vyrai reaguoja į moteris, kurios pasilieka mergautinę pavardę?

 
Internetinės svetainės „The Knot“ tyrimo duomenimis, daugelis vyrų nenorėtų, jog jų žmona pasiliktų savo mergautinę pavardę. Jų manymu, tai būtų nepagarba ne tik vyrui, bet ir visai šeimai. Moteris, kuri nusprendžia pasilikti savo pavardę visais būdais stengiasi išlikti nepriklausoma ir gali būti nepatikima žmona. Tačiau paklausti, ar jie patys rinktųsi savo žmonos pavardę, daugelis vyrų atsakė, jog net nesvarstytų tokios galimybės, mat jų pavardė yra jų identiteto ir istorijos dalis.
 
 

Dviguba pavardė – kompromisas?

 
Lietuvoje tekėdama moteris gali pasirinkti ir dvigubą pavardę, kuri yra rašoma su brūkšneliu. Tuomet moteris gali pasilikti ir mergautinę pavardę ir priimti vyro. Daugelis moterų ir merginų renkasi šį kelią, norėdamos parodyti pagarbą savo šeimai ir išsaugoti pavardėje savo ikivestuvinį identitetą. Panašu, kad tai puikus kompromisas, jei nenorite parodyti nepagarbos savo vyrui, bei norite priklausyti naujai šeimai, neatsysakydama savosios!
 
 
 
Nuotraukos: unsplash.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
8

  
Susiję straipsniai
Kodėl ne visos sužadėtuvės pasibaigia vestuvėmis?

Kodėl ne visos sužadėtuvės pasibaigia vestuvėmis?

Ar tikrai vestuves reikia pradėti planuoti prieš metus?

Ar tikrai vestuves reikia pradėti planuoti prieš metus?

Nuoširdi Viktorijos ir Pauliaus šventė po žvaigždėtu dangumi

Nuoširdi Viktorijos ir Pauliaus šventė po žvaigždėtu dangumi

Banner