Banner

Kiek kainuoja vestuvinės dovanėles svečiams?

Kiek kainuoja vestuvinės dovanėles svečiams?
Toks nuostabus jausmas švęsti vieną gražiausių savo gyvenimo švenčių apsuptiems mylimiausių ir brangiausių žmonių! Vestuvių svečiai susirenka į šventę iš tolimiausių kampelių, nešini dovanomis ir nuoširdžiausiais linkėjimais. Na, o jaunieji, atsidėkodami svečiams už buvimą šalia ir palaikymą, išlydi juos su mielomis dovanėlėmis. Šios mažytės smulkmenėlės dar ilgai visiems dalyvavusiems primins apie nuostabias šventės akimirkas ir parodys, kad jie Jums yra labai svarbūs. Tad jei nusprendėte savo svečiams įteikti po žavią vestuvių atminimo dovanėlę, tikriausiai jau susidūrėte su klausimu – kokį biudžetą joms turėtumėte skirti.
 
 
 

Iš kur kilo vestuvinių dovanėlių tradicija?

 
Vienas pirmųjų vestuvinių dovanėlių teikimo atvejų buvo užfiksuotas jau 16 amžiaus Anglijoje. Tuomet jauniesiems buvo įprasta svečiams dovanoti „meilės ryšulėlius“ kurie buvo padaryti iš nėriniuoto audinio ir kaspino bei simbolzavo jų meilės ryšį. O štai Prancūzijos ir Italijos aristokratai savo vestuvių svečiams įteikdavo dovanėles, kurias vadino „vestuvių džiaugsmu“. Paprastai tai būdavo dėžutės pagamintos iš porceliano, kristalo, brangakmenių ar metalo – o į jų vidų buvo įdedamas saldus delikatesas. Jau nuo seno vestuvės buvo laikomos laimės švente – tad įteikdami mažas dovanėles svečiams, jaunieji tikėdavo galintys pasidalinti šia laime ir su jais.
 
 

Lietuviai neišlaidauja

 
Ilgainiui vestuvinių dovanėlių tradicija transformavosi ir pasiekė kitas šalis. Štai užsienyje prabangesnėse vestuvėse labai madinga svečiams dovanoti įvairius dovanų rinkinukus su brangiais gėrimais, saldumynai ir kitomis gėrybėmis. Lietuviai šiuo atžvilgiu nėra linkę išlaidauti – kai kurios poros taupydamos net visai atsisako vestuvinių dovanėlių. Daugiausiai jaunavedžių teigia vienai dovanėlei skirantys iki 3 eurų, tačiau yra ir porų, kurios perka brangesnes dovanas iki 5 eurų. Taip pat jaunavedžiai tvirtina daugiau dėmesio skiriantys dovanėlės apipavidalinimui nei pačiai dovanai. Mat gražiai įpakuota dovanėlė tampa ir puikia vestuvinio stalo puošmena. Šiuo metu vestuvėse ypač populiaru vietoj stalo kortelių ant stalo išdėstyti svečių šaržus ar iš medžio pagamintą vardą (ar inicialus) – tai tampa ne tik unikaliu stalo aksesuaru, bet pasibaigus šventei ir smagia atminimo dovana svečiams.
 
 

Viskas „atsiremia“ į kainą

 
Nereikėtų manyti, kad jaunieji yra pernelyg šykštūs ir tik todėl nusprendžia dovanoti paprastesnes dovanas. Iš tiesų, artimiausiems žmonėms jaunavedžiai teigia negailintys nieko, tačiau dėl per daug aukštų kainų, ne viena pora turėjo kelis kartus ieškoti kitų vestuvinių dovanėlių alternatyvų. Reikia turėti omenyje, kad šioms atminimo staigmenoms skirtas biudžetas yra ribotas ir labai priklausomas nuo šventėje dalyvaujančių žmonių skaičiaus. Kuo svečių yra daugiau – tuo dovanėlės kaina bus mažesnė ir atvirkščiai, kuo mažiau svečių, tuo daugiau lėšų jaunieji gali skirti vienai dovanai. Žinoma, tai tikrai nėra taisyklė.
 
 

Kokios vestuvių dovanėlės yra labiausiai vertinamos?

 
Ekonomiškos dovanėlės kartais gali būti daug brangesnės savo simbolika ir funkcionalumu nei tos, kurios išties kainuoja daugiau. Pavyzdžiui namų gamybos saldumynai bus unikalūs tuo, nes juos pagamino patys jaunavedžiai, be to, nei vienas neatsisakys pasisaldinti savo gyvenimo dar vienu skanėstu. Apklausos rodo, kad svečiai geriausiai vertina dovanėles, kurias galima suvartoti arba, kurios turi realią pamatuojamą naudą. Pirmosioms galima priskirti įvairius saldumynus, arbatą, medaus stiklainiuką, kvapnią žvakę, rankų balzamą ar pan. O štai atrosios gali būti vertinamos subjektyviai – štai raktų pakabukas vienam žmogui gali būti naudingas, o kitas verčiau išsirinktų tokį suvenyrą pats, remdamasis savo skoniu. Tiesa, daugelis svečių prisipažįsta prasčiausiai vertinatys dovanėles su jaunųjų atvaizdais, inicialais ir kurios neturi visiškai jokios naudos, kaip antai įvairios molinės statulėlės ar origami lankstiniai. Tad, jei nenorite, kad Jūsų dovana dulkėtų stalčiuje, įvertinkite jos panaudojimo galimybes!
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
 
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Jauki Renatos ir Arnoldo vestuvių šventė!

Jauki Renatos ir Arnoldo vestuvių šventė!

Akvilės ir Gedimino svajonių ir meilės šventė

Akvilės ir Gedimino svajonių ir meilės šventė

Atsidarė naujas vestuvinių suknelių salonas Vilniuje - „Ikona“ mados namai!

Atsidarė naujas vestuvinių suknelių salonas Vilniuje - „Ikona“ mados namai!

Banner