Banner

Kaip suplanuoti racionalų vestuvių biudžetą?

Kaip suplanuoti racionalų vestuvių biudžetą?
 
Vestuvių biudžeto sudarymas tikrai nėra pati lengviausia užduotis – juk, tikriausiai, vestuvės bus pati didžiausia ir daugiausiai lėšų pareikalausianti Jūsų planuota šventė. O Jūs tikrai nenorėtumėte išlaidauti daugiau nei reikia. Būtent todėl turėtumėte gerai pagalvoti ar Jūsų vestuvių biudžetas yra racionalus ir atitinka Jūsų vestuvių viziją. Dalinamės patarimais, padėsiančiais Jums suplanuoti vestuvių biudžetą, dėl kurio neteks skelbti asmeninio bankroto, tačiau galėsite džiaugtis gražia švente, apie kurią taip ilgai svajojote.
 
 
 

Suskaičiuokite savo pinigus

 
Prieš pradėdami kurti bet kokius su vestuvių švente susijusius planus, įvertinkite kiek piniginių išteklių galite joms skirti. Paprastai vestuvių biudžetas susideda iš trijų šaltinių: jaunųjų santaupų, dalies lėšų, kurias jaunieji gali atsidėti santaupoms iš jų mėnesinių atlyginimų bei (gana dažnai) geranoriškai pagelbėti nusiteikusių tėvelių ar kitų artimųjų indėlių.
 

Santaupos

 
Kalbant apie pirmąjį šaltinį, tikrai nereikėtų manyti, kad Jums kuo puikiausiai pakaks pažvelgti į savo banko sąskaitas – juk taupyti pinigus pradėjote dar nežinodami, jog jų paskirtis bus vestuvės. Tikriausiai Jums reikės atsidėti šiek tiek santaupų įvairiems netikėtumams, tokiems kaip darbo vietos netekimas ar sveikatos problemos, o galbūt jau seniai planuojate įsigyti nuosavą būstą ar automobilį. Todėl turėtumėte racionaliai įvertinti kiek lėšų turėtų likti saugiai „gulėti“ Jūsų banko sąskaitoje, o kiek jų galite skirti vestuvių šventės planavimui.
 
 

Atlyginimai

 
Turėtumėte suvokti ir tai, jog visas Jūsų atlyginimas negali būti skirtas tik vestuvėms. Kaip ir kiekvieną mėnesį, po sužadėtuvių, turėsite mokėti įvairius mokesčius, pirkti maistą ir paprasčiausiai – gyventi! Todėl bus geriausia, jei iš anksto nusistatysite aiškią sumą, kurią kiekvieną mėnesį galėsite skirti savo šventės planavimui.
 

Tėvų indėlis

 
Na ir galiausiai, nereikėtų tikėtis, kad Jūsų tėvai patys pasisiūlys apmokėti visas ar dalį Jūsų vestuvių išlaidų. Turite būti pasiruošę suplanuoti šventę iš savo lėšų. Tačiau jei manote, kad tėvai gali arba norėtų prisidėti prie Jūsų šventės kūrimo, galite jų to paklausti.
 

Sekite kainas ir išlaidas

 
Sudarykite lentelę, kurioje galėsite stebėti savo išlaidas ir sekti, kaip jos skiriasi nuo planuotų. Pirmame stulpelyje surašykite vidutines paslaugų kainas, kurias siūlo paslaugų teikėjai. Tai padarysite peržiūrėję vietinių paslaugų teikėjų internetines svetaines arba pateikdami Jiems užklausas. Žinodami, kokios tam tikros paslaugos kainos vyrauja rinkoje, galėsite įvertinti bendrą padėtį ir planuoti biudžetą. Antrame stulpelyje nurodykite Jūsų išsirinktų (vieno ar keleto) paslaugų teikėjų pateiktus pasiūlymus. Na, o paskutiniame stulpelyje pateikite sumą, kurią iš tiesų sumokėjote už pasirinktą paslaugą. Taip galėsite matyti, kuriose srityse Jums pavyko sutaupyti (galbūt pavyko nusiderėti arba gavote nuolaidą), o likusias lėšas galėsite skirti kitiems Jums svarbiems dalykams.
 

Pasiruoškite netikėtumams

 
Planuodami vestuves, ieškodami, domėdamiesi ir rinkdami informaciją atrasite daugybę naujų, įdomių dalykų, apie kuriuos sudarinėdami vestuvių biudžetą nė nepagalvojote. Ir natūralu, jog galite užsinorėti, jog jie atsidurtų Jūsų vestuvėse. Tačiau tai reiškia papildomas išlaidas! Būtent dėl šios priežasties būtinai turėtumėte skirti dalį savo vestuvėms dedikuotų pinigų nenumatytoms išlaidoms. O ką jau kalbėti apie kitas nenumatytas išlaidas, kaip antai torto atvežimas, staltiesių ir indų nuoma ar bandomasis makiažas ir šukuosena. Apie šias išlaidas jaunieji dažnai pagalvoja tik su jomis susidūrę.
 
 

Paieškokite būdų sutaupyti

 
Galiausiai, jei manote, kad Jūsų santaupų gali neužtekti Jūsų svajonių šventei, turėtumėte paieškoti būdų, kurie padėtų Jums sutaupyti, tačiau nedarytų tiesioginio poveikio šventės kokybei. Galbūt daugelis Jūsų vestuvių svečių Jūsų sąraše atsirado tik iš mandagumo? Visus svečius, dėl kurių stipriai abejojate, turėtumėte išbraukti iš svečių sąrašo, nes Jūsų abejonės rodo, jog savo vestuvėse šių žmonių matyti nenorite, o jų buvimas gali gerokai padidinti šventės išlaidas. Taip pat, gali būti jog Jums tikrai nereikia tokios didelės šventės vietos, o vestuvinius kvietimus mokate ir galite pasigaminti pati. Teisingai susidėliokite savo prioritetus tam, kad galėtumėte daugiau dėmesio ir lėšų skirti dalykams, be kurių savo šventės neįsivaizduojate!
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
1

  
Susiję straipsniai
7 vestuvių išlaidos, apie kurias nepagalvojote!

7 vestuvių išlaidos, apie kurias nepagalvojote!

7 ženklai, rodantys, jog Jūs gerokai persistengiate planuodama savo vestuves!

7 ženklai, rodantys, jog Jūs gerokai persistengiate planuodama savo vestuves!

5 sąrašai, kuriuos turėtų turėti būsima nuotaka!

5 sąrašai, kuriuos turėtų turėti būsima nuotaka!

Banner