Banner

Vestuvių metinės

Dovanų idėjos vestuvių metinėms


Pirmosios metinės vadinamos medvilninėmis (taip pat kartūninėmis, perkelinėmis, marlinėmis) . Šia proga tiktų dovanoti įvairius medvilnės gaminius: viršutinius ir apatinius drabužius, monogramomis puoštą patalynę, staltieses ir kt. Minint pirmąsias vestuvių metines susirenka visa šeima – jaunųjų tėvai, seserys, broliai, piršliai, taip pa...
Plačiau

Popierinės


Pirmosios metinės − popierinės, tad visos dovanos susijusios su popieriumi: poezijos ar prozos knygos, garsių porų gyvenimo istorijos, nuotraukos ir nuotraukų albumai, paveikslai ar reprodukcijos, kelionės, teatro, koncerto bilietai, dovanų kuponai, stalo žaidimai ir kt.
Plačiau

Medvilninės


Antrosios metinės vadinamos medvilninėmis (taip pat kartūninėmis, perkelinėmis, marlinėmis). Šia proga tiktų dovanoti įvairius medvilnės gaminius: viršutinius ir apatinius drabužius, monogramomis puoštą patalynę, staltieses ir kt.
Plačiau

Odinės


Trečiosios metinės – odinės. Tinka dovanoti įvairius odinius gaminius: papuošalus, aksesuarus (oda įrištas užrašų knygeles, pinigines, raktines, diržus, pirštines, telefono dėklus, segtuvus, rankines), drabužius.
Plačiau

Lininės arba vaisinės


Ketvirtosios metinės – lininės arba vaisinės. Minint šią sukaktį, dovanojami lininiai rankšluosčiai, staltiesės, patalynė, apranga. Iš lino taip pat gaminami papuošalai ir aprangos aksesuarai – rankinės, diržai, kepurės, apavas. Jei minima vaisinė sukaktis, dovanokite ir mėgaukitės įvairiais vaisiais. Tinka vaisių pavidalo juvelyriniai dirbini...
Plačiau

Medinės


Penktosios metinės – medinės. Dovanojami mediniai buities daiktai, skrynelės, dekoratyviai dirbiniai (skulptūrėlės), smulkūs baldai, pavyzdžiui, supamosios kėdės. Taip pat, pasukus galvą, galima rasti daugiau dovanų, kurioms tiktų apibūdinimas „medinis“ – pasivažinėjimas medine karieta, pasiplaukiojimas valtimi ar jubiliejinio medžio sodinimas.
Plačiau

Geležinės arba ketaus


Šeštosios metinės – geležinės arba špižinės (ketinės). Tinka rimtos, bet kartu ir šmaikščios dovanos. Galite dovanoti fondiu puodus, keptuves, geležinius meno dirbinius, vardinius stalo įrankius, rašiklius, laimės pasagas, žvakides ir pan.
Plačiau

Cinko


Suėjus šešeriems su puse metų švenčiamos cinko vestuvės. Šia proga galite dovanoti cinko indus ar vitaminus, kurių sudedamoji dalis yra cinkas.
Plačiau

Varinės arba vilnonės


Septintosios metinės – varinės (arba vilnonės), todėl ir dovanos turi būti susijusios su šiuo metalu. Tiktų bilietai į pučiamųjų instrumentų ansamblio koncertą, antikvarinės varinės monetos, meno dirbiniai, dekoratyviniai virtuvės daiktai.
Plačiau

Bronzinės arba skardinės


Aštuntosios metinės − bronzinės arba skardinės. Siūloma dovanoti gaminius iš šių metalų (skulptūrėles, antikvarinius daiktus) arba dovanas, susijusias su jais, pavyzdžiui, soliariumo paslaugų kuponus bronziniam įdegiui įgyti, galbūt – kelionę po egzotišką šalį.
Plačiau

Molinės arba fajansinės


Devintosios metinės – molinės (kitur vadinamos fajansinėmis). Galima dovanoti įvairiausius daiktus – nuo indų ir skulptūrėlių iki kūrybinių valandų skulptoriaus dirbtuvėse.
Plačiau

Rožinės arba alavinės


Dešimtosios metinės – rožinės (arba alavinės). Minint dešimties metų sukaktį, dovanojamos rožės, rožinės spalvos ar rožėmis puošti tekstilės, porceliano, juvelyriniai gaminiai.
Plačiau

Plieninės


Vienuoliktosios metinės – plieninės. Jų proga dovanojami įvairūs plieno gaminiai: nerūdijančio plieno indai, kavinukai ir arbatinukai, taurelės ir puodeliai, taip pat tiktų pačiūžos, lenktinis peilis, sporto klubo abonementas plieniniams raumenims formuoti.
Plačiau

Šilkinės arba lininės


Dvyliktosios metinės – šilkinės (arba lininės). Minint šią sukaktį, vienas kitam galima dovanoti šilkinius drabužius, aksesuarus (šalikėlius, kaklaraiščius ar kaklaskares), šilku dekoruotas knygas ir albumus. Taip pat tapybos ant šilko pamokas ir knygas, kurių pavadinime yra žodis „šilkas“.
Plačiau

Nikelio


Įpusėjus tryliktuosius metus (suėjus dvylikai su puse metų ) švenčiamos nikelio vestuvės. Tinka dovanos, pagamintos iš šio metalo, tačiau vargu ar rasite daug jums patinkančių. Todėl galite vadovautis šių metinių šūkiu − „nepamiršk spindėti“. Galima dovanoti grožio priežiūros rinkinius, papuošalus, įmantrius šviestuvus, veidrodinius gaminius. ...
Plačiau

Nėriniuotosios arba pakalnučių


Tryliktosios metinės – nėriniuotosios (arba pakalnučių). Tinka viskas, kas puošta nėriniais ar pasiūta iš jų: apatiniai ir viršutiniai drabužiai, puošnios staltiesės ar patalynė. Nėriniais galima puošti įvairius daiktus – rėmelius, albumus, knygas, dienoraščius, skryneles ir pan.
Plačiau

Dramblio kaulo arba agato


Keturioliktosios metinės − dramblio kaulo (arba agato). Todėl ir dovanos turi būti susijusios su šia medžiaga. Tinka įvairūs dramblio kaulo gaminiai: papuošalai, diržai, lenktiniai peiliai kaulinėmis kriaunomis, marškinių sąsagos, rašikliai, papuošalų dėžutės. Lengvai išsisukti galite pagalvoję ir dovanas iš dramblio kaulo pakeitę kelionėmis į...
Plačiau

Stiklinės arba krištolinės


Penkioliktosios metinės – stiklinės (arba krištolinės). Šiai progai tinkamiausi stiklo arba kalnų krištolo gaminiai – papuošalai, sąsagos, indai.
Plačiau

Turkio


Aštuonioliktosios metinės – turkio. Tinkamiausios dovanos – papuošalai su turkiais.
Plačiau

Porcelianinės


Dvidešimtosios metinės – porcelianinės. Galima vienas kitam dovanoti porcelianinius indus, papuošalus, dekoratyvines namų puošybos detales. Taip pat galite užsisakyti, kad meistras pagamintų jūsų jubiliejui skirtus porcelianinius pietų arba kavos ar arbatos rinkinius.
Plačiau

SIDABRINĖS


Dvidešimt penktosios – sidabrinės. Tai pirmosios vadinamosios rimtos jubiliejinės vestuvių metinės, kurių minėjimas neapsiriboja vien tik apsikeitimu dovanomis. Minint šią dieną, atnaujinami bažnytinės santuokos įžadai arba santuoka iškilmingai įregistruojama civilinės metrikacijos skyriuje. Taip pat, švenčiant sidabrines vestuves, sutuoktini...
Plačiau

Perlinės


Trisdešimtosios – perlinės. Tinka dovanos, dekoruotos tikrais arba dirbtiniais perlais (papuošalai, aksesuarai), perlamutro dirbiniai. Taip pat – jūrų gėrybių (ir austrių) vaišės, nardymas šiltosiose jūrose ar knygos, filmai, muzikos įrašai, kurių pavadinimuose yra žodis „perlas“.
Plačiau

Gintarinės


Trisdešimt ketvirtosios − gintarinės. Galite dovanoti pačius įvairiausius gintaro papuošalus ir aksesuarus. Taip pat tiktų savaitgalį ar savaitę praleisti Lietuvos pajūryje, aplankyti Gintaro muziejų.
Plačiau

Koralinės arba drobinės


Trisdešimt penktosios – lininės (drobinės) arba koralinės. Tinka įvairūs lino gaminiai: drabužiai, buities tekstilė, aksesuarai. Jei metines minite vasaros pabaigoje, galbūt pavyks floristikos salone gauti linų puokštę. Jei jums patrauklesnė koralinė sukaktis, tinkamiausios dovanos bus dirbiniai iš koralų, ypač papuošalai, nuo seno mėgti Lietu...
Plačiau

Aliuminio


Kartu nugyvenus trisdešimt septynerius su puse metų , švenčiamos aliumininės vestuvės. Galite dovanoti įvairius aliuminio dirbinius (paieškokite namų aksesuarais prekiaujančiose parduotuvėse – rasite pačių netikėčiausių daiktų). Taip pat iš aliuminio gaminami sidabriniai maistiniai dažai – galbūt jais norėsite papuošti vakarienės patiekalus?
Plačiau

Rubininės


Keturiasdešimtosios metinės – rubininės. Raudona spalva ir raudonas brangakmenis – šių metinių palydovai. Dovanoti tinka įvairius raudonos spalvos daiktus, drabužius, aksesuarus ir rožes. Be abejo, tinka papuošalai su rubinais: žiedai, apyrankės, vėriniai, pakabučiai, segės, rankogalių sąsagos, kaklaskarės smeigtukai ir pan. Šventės stalą taip...
Plačiau

Safyrinės


Keturiasdešimt penktosios – safyrinės. Mėlynos spalvos brangakmenis diktuoja ir šios šventės temą. Kaip ir kitų panašių metinių proga, tinkamiausia dovana bus safyrais inkrustuoti juvelyriniai dirbiniai ir aksesuarai. Taip pat tiks įvairūs safyro spalvos aprangos ir namų aksesuarai, drabužiai, gėlės.
Plačiau

Levandų


Keturiasdešimt šeštosios – levandų. Galite dovanoti drabužius, namų tekstilės ir apyvokos daiktus su levandų ornamentais. Taip pat grožio rinkinius ar procedūras su šių augalų eteriniais aliejais. Jei mėgstate keliauti, tiktų išvyka į Provanso regioną Prancūzijoje, kur auginamos levandos ir spaudžiamas jų eterinis aliejus.
Plačiau

Kašmyro


Keturiasdešimt septintosios – kašmyro. Tinka dovanoti įvairius kašmyro drabužius. O gal galėsite ir norėsite pasidovanoti egzotišką kelionę į Kašmyrą (Indijos regioną šalia Himalajų kalnų)?
Plačiau

Ametisto


Keturiasdešimt aštuntosios – ametisto. Tai violetinis akmuo, diktuojantis ir metinių spalvą. Klasikinė dovana – ametistais inkrustuoti juvelyriniai dirbiniai (žiedai, auskarai, apyrankės, vėriniai, sąsagos, laikrodžiai, portsigarai). Taip pat galite dovanoti violetinės spalvos daiktus ar šia spalva dekoruoti vakarienės stalą.
Plačiau

Kedro


Keturiasdešimt devintosios – kedro. Tinka dovanoti kedro medienos dirbinius arba gyvą medelį. Taip pat galite aplankyti šalis, kuriose auga šie medžiai (Vakarų Aziją, Himalajų ir Atlaso (Š. Afrika) kalnus).
Plačiau

AUKSINĖS


Penkiasdešimtosios − auksinės. Tai ypač garbinga vestuvių sukaktis, kurios sulaukia ne kiekviena pora. Ji pažymima iškilmingai, švenčiama didelėje šeimos ir bičiulių draugijoje. Vestuvių ryte vyras žmonai įteikia ryškiai geltonų (auksinių, paauksuotų) gėlių puokštę, o vyrui įteikiama puošni lazda. Tinkamai pasipuošusi, perjuosta jubiliejinėmi...
Plačiau

Smaragdinės


Penkiasdešimt penktosios – smaragdinės. Tinka juvelyriniai dirbiniai ar aksesuarai, inkrustuoti smaragdais, žalios spalvos namų puošybos elementai, drabužiai, įvairūs augalai. Būtų šaunu pasivažinėti po miestą arba apylinkes smaragdo spalvos automobiliu.
Plačiau

Deimantinės


Šešiasdešimtosios – deimantinės. Tai pačios garbingiausios metinės, tačiau švenčiamos retai. Kartu pragyvenus šešiasdešimt metų, kaip ir minint sidabrines bei auksines vestuves, yra atnaujinami vedybiniai įžadai, vestuviniai žiedai puošiami deimantų akutėmis arba dovanojami nauji žiedai, puošti deimantais. Ryte, prieš vykstant į bažnyčią arba ...
Plačiau

Geležinės


Šešiasdešimt penktosios – geležinės. Tinkami kaldintos geležies dirbiniai: kalvių darbo židinio įrankiai, interjero, sodo ar kiemo dekoratyviniai įrenginiai.
Plačiau

Akmeninės


Sulaukus šešiasdešimt penkerių su puse metų , švenčiamos akmeninės vestuvės. Švenčiant tokius jubiliejus, didžiausia dovana – šeimos susibūrimas ir gražių akimirkų prisiminimai. Tačiau visuomet smagu, kai įvykusią šventę primena tinkamai parinktos dovanos. Galite dovanoti patvarius akmens dirbinius (indus ir taikomosios dailės kūrinius – žvakid...
Plačiau

Palaimintosios arba dėkingumo


Septyniasdešimtosios – palaimintosios arba dėkingumo. Minimos iškilmingai kaip ir kiti reti santuokos jubiliejai. Tinkamos simbolinės ir praktiškos, porai vertingos dovanos: graviruotos taurės, jubiliatų nuotrauka ar dailininko sukurtas portretas, filmas apie jaunystės (gyvenimo, vestuvių) prisiminimus. Šventė minima su šeima ir draugais, pora...
Plačiau

Karūnuotosios


Septyniasdešimt penktosios – karūnuotosios arba antrosios deimantinės vestuvės. Pakartojamos deimantinių vestuvių apeigos, atnaujinami įžadai. Tinkamos deimantinių vestuvių proga rekomenduotinos dovanos.
Plačiau

ĄŽUOLINĖS


Aštuoniasdešimtosios – ąžuolinės. Tai bene rečiausiai švenčiamos metinės. Kartu aštuoniasdešimt metų nugyvenusi pora gali džiaugtis ne tik tvirta savo sąjunga, bet ir gausia vaikų, vaikaičių, provaikaičių šeima. Jei jubiliatų sveikata gera, gražu iškilmingai paminėti tokią sukaktį – bažnyčioje atnaujinti įžadus, iškilmingai įregistruoti santuo...
Plačiau

Pratarmė


Visos sukaktys savaip gražios ir svarbios, žyminčios drauge nueitą kelią, įveiktas kliūtis, išgyventus sunkumus ir džiugias akimirkas. Kiekvienais metais sutuoktiniai vis labiau supranta vienas kitą, meilė tampa sėsli ir brandi, ją papuošia vaikų, vėliau - vaikaičių gimimai. Kiekvienų metinių simbolis atspindi dviejų žmonių santykių raidą - nuo...
Plačiau
Banner