Banner

Karantinas Lietuvoje – ką svarbu žinoti planuojantiems vestuves?

Karantinas Lietuvoje – ką svarbu žinoti planuojantiems vestuves?

Kovo 16-ąją Lietuvoje paskelbtas karantinas gerokai pakoregavo daugelio žmonių kasdienybę ir planus. Ne išimtis ir būsimi jaunavedžiai, kurie šiuo laikotarpiu planavo švęsti vieną gražiausių savo gyvenimo švenčių – mat, nors vestuvės ir nebuvo uždraustos, karantino metu negalima rengti jokių viešų renginių ir susibūrimų. Be to, bent dvi savaites savo veiklos negalės vykdyti kavinės, restoranai bei kitos šventės vietos, stabdoma ir įvairių parduotuvių, grožio salonų veikla. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, šiuo metu rengti vestuves jauniesiems bus tikras iššūkis. Kadangi vis dažniau kalbama, jog karantinas gali būti pratęstas ir ilgesniam laikui – dėl savo šventės nerimauja ir poros, kurių vestuvės vyks vėliau – balandžio ar net gegužės mėnesiais. Tačiau ar tikrai verta pasiduoti panikai ir kaip elgtis, jei Jūsų vestuvės vyks karantino metu?

 

Konkrečių draudimų vestuvėms nėra

 
Po šeštadienį vykusio vyriausybės posėdžio, premjeras tikino, jog šiuo metu konkrečių apribojimų vestuvėms nėra. Esą tiesiog bus tam tikras iššūkis realizuojant vestuvių pokylį. Tad, susituokti įmanoma ir karantino metu – Civilinės metrikacijos skyrius ir bažnyčia jaunuosius tikrai priims ir sutuoks. Tiesa, svarbu žinoti, jog bažnyčioms rekomenduojama riboti žmonių skaičių, o Civilinės metrikacijos skyriuje, ceremonijos metu be jaunųjų galės būti tik dar trys svečiai, įskaitant santuokos liudytojus. Tokie apribojimai galios dvi savaites, tačiau vėliau jie gali būti pratęsti.
 
 

Ką daryti, jei Jūsų vestuvės vyks karantino metu?

 
Jei Jūsų vestuvės bus nedidelės, jose dalyvaus nedaug žmonių, šventės atšaukti ar atidėti tikrai nėra būtina. Galite surengti jaukią ceremoniją pačių artimiausių žmonių apsuptyje, o vakarinę šventės dalį galbūt net perkelti į savo namų aplinką. Kad ir kaip dažnai tai pamirštame – santuoka, o ne prašmatni puota yra svarbiausia vestuvių dalis. Na, o jei rengiate didesnes vestuves, susisiekite su savo paslaugų teikėjais ir pasikonsultuokite dėl galimų situacijos sprendimo būdų. Galbūt bus įmanoma atidėti Jūsų šventę kitai datai. Nepamirškite, jog šis laikotarpis sudėtingas ir paslaugų teikėjams, todėl neskubėkite atšaukinėti visų paslaugų – kartu bendradarbiaudami galite surasti abiem pusėms tinkantį sprendimą. Tuomet Jūs galėsite džiaugtis gražia švente po kelių savaičių ar mėnesių, o paslaugų teikėjai nepraras klientų. Būkite lankstūs – jei paslaugų teikėjai jau užimti kitais savaitgaliais, savo šventę galite perkelti į kitas savaitės dienas. Svarbu, jog Jūsų įdirbis, ilgos planavimo valandos ir tobula šventės vizija nenueitų perniek.
 
 

Panikai dėl vestuvių po kelių mėnesių nėra pagrindo

 
Jei Jūsų šventė vyks tik po kelių mėnesių, tikrai neturėtumėte panikuoti. Pasikonsultuokite su savo paslaugų teikėjais, pagalvokite apie planą „B“, galbūt net įtraukite Jums nerimą keliančius aspektus į paslaugų teikimo sutartį – tuomet savo šventės laukti galėsite daug ramesni. O šiuo karantino laikotarpiu saugokite savo ir artimųjų sveikatą, daugiau laiko praleiskite su mylimais žmonėmis bei produktyviai išnaudokite laisvą laiką, jį skirdami savo svajonių šventės planavimui. Net ir pačios sudėtingiausios ir nemaloniausios situacijos gali atnešti į mūsų gyvenimą kažką pozityvaus – jei nenustosite judėti į priekį.
 
Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
 
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ar tikrai vestuves reikia pradėti planuoti prieš metus?

Ar tikrai vestuves reikia pradėti planuoti prieš metus?

Prieš kiek laiko reikia siųsti vestuvinius kvietimus?

Prieš kiek laiko reikia siųsti vestuvinius kvietimus?

Santuoka bažnyčioje – ką būtina išsiaiškinti dar prieš vestuves?

Santuoka bažnyčioje – ką būtina išsiaiškinti dar prieš vestuves?

Banner