Banner

Viskas apie šventės vietos pasirinkimą ir svečių apgyvendinimą

Viskas apie šventės vietos pasirinkimą ir svečių apgyvendinimą

 

Vestuvių šventės vietos pasirinkimas yra vienas svarbiausių vestuvių planavimo sprendimų, todėl į jį reiketų pažiūrėti atsakingai. Prieš renkantis vestuvių šventės vietą, svarbu ne tik turėti šventės viziją, bet ir žinoti, kiek svečių dalyvaus bei kokį biudžetą galite skirti. Tad, kaip išsirinkti labiausiai Jums tinkančią šventės vietą?

 

 

Rinkdamiesi vestuvių šventės vietą susipažinkite su jos siūlomu meniu, pasidomėkite aptarnavimo kokybe (tai galite padaryti įvairiuose internetiniuose forumuose ar specialiose svetainėse). Pasak vestuves kavinėje šventusių Eglės ir Ričardo Ratkevičių, svarbu tokią vietą užsisakyti iš anksto. Tada galima rinktis ne tik Jums patinkančią ar populiarią kavinę, bet ir derėtis dėl kainos. Ne paslaptis, kad išankstiniams užsakymams dažnai yra taikomos nuolaidos. Pašnekovai teigia, kad švenčiant kavinėje jiems nereikėjo rūpintis svečių aptarnavimu, maisto patiekimu ir patalpų tvarkymu šventei pasibaigus. Visas rūpestis buvo suderinti meniu bei pasirūpinti mėgiamos muzikos įrašais.

Jei rengiate nedideles vestuves ar biudžetas neleidžia pasirinkti brangesnės vietos – švęsti galite ir namuose. Tokiu atveju derėtų įspėti kaimynus apie būsimą šventę – išvengsite nesusipratimų dėl garsesnės muzikos ir/ar galimo triukšmo.

Vienos dienos šventei puikiai tiks pokylių salė mieste arba užmiestyje. Tokiu atveju, kaip ir švenčiant kavinėje, reikėtų pasirūpinti svečių nakvyne ir transportu.

Nepamirškite svečių

Jei vestuvėse dalyvauja svečiai atvykę iš kitų miestų - pasirūpinkite jų nakvyne. Galbūt mažam būreliui užteks vietos Jūsų namuose? Jei ne – užsakykite kambarius viešbutyje ar svečių namuose.

Atvykę į šventę Jūsų giminaičiai ir draugai norės atsipalaiduoti, todėl bus dėkingi jei užsakysite autobusiuką, kuris po šventinės vakarienės juos parveš į namus ar viešbutį.

IEŠKOTE VESTUVIŲ ŠVENTĖS VIETOS? GAUSŲ ŠVENTĖS VIETŲ KATALOGĄ RASITE ČIA.

Dviejų dienų šventei – kaimo turizmo sodybos

Populiariausia dviejų dienų šventės vieta – kaimo turizmo sodybos. Kaip ir viešojo maitinimo vietas, taip ir sales ar sodybas reikia išsirinkti ir užsisakyti kiek galima anksčiau. Kaimo turizmo sodyboje atšokę vestuves Jurga ir Marius Kaučikai šventės vietą išsirinko ir užsisakė iki vestuvių likus penkiems mėnesiams. Anot pašnekovų, tai daryti vertėję kiek ankstėliau. Nors jie dar galėjo rinktis patikusią sodybą, tačiau jokių nuolaidų nebegavę.

Sodybose paprastai būna įrengtos ne tik pokylių salės, pirtys, bet ir miegamieji kambariai svečiams ir jaunavedžiams.

Gamta ir kitos netradicinės vietos

Norėdami originaliai atšvęsti vestuves - galite rinktis mažiau įprastas vietas: gamtos prieglobstį (namų sodą, miesto ar užmiesčio parką, paežerę ar paupį, pajūrį), laivą, plaukiantį didžiosiomis Lietuvos upėmis, lengvai dreifuojantį ežere, Kuršių mariose ar net jūroje. Savo šventę galite iškelti ir aukštai danguje - pavyzdžiui, televizijos bokšte. Galite pasirinkti istorija ir romantika alsuojančius mūrus - Lietuvos dvarų rūmus arba pilis. Norėdami švęsti netradicinėse vietose, turėsite ir netradicinių rūpesčių. Jei ruošiatės linksmintis gamtoje - pasidomėkite ilgalaikėmis orų prognozėmis ir būtinai pasirūpinkite vestuvininkus priglobsiančia palapine. Jei šventę rengsite viešoje vietoje, kaip pavyzdžiui parkas, upės, ežero ar jūros krantas, iš anksto pasidomėkite ar nereikalingi specialūs leidimai. Jei taip - pasirūpinkite juos laiku gauti. Pasak Ramunės ir Nerijaus Skruodžių, idėja vestuves švęsti pajūrio kopose kilo spontaniškai. Didžiausi sunkumai kilo planuojant svečių atvykimą į pajūrį (sutuoktuvės vyko Kaune) ir apgyvendinimą - sezono metu buvo sunku rasti didesnę patalpą nakvynei. Kadangi vestuvėse dalyvavo jaunųjų tėvai ir kelios šeimos su vaikais - jiems buvo užsakyti atskiri kambarėliai, o dideliam jaunimo būriui - viena didelė salė.

Galbūt pageidaujate šampano taures iškelti bangų sūpuojamame laive? Tada nuspręskite, kokios trukmės turėtų būti kelionė (tai aptarkite su laivo įgula), gerai apgalvokite scenarijų, suplanuokite meniu, apie planus įspėkite vestuvių organizatorius, piršlius ir muzikantus.

Jei norite vestuves švęsti istoriniuose pastatuose, pasidomėkite ar pasirinktose rūmuose ir pilyje galima rengti pokylius. Sužinokite ar reikalingi specialūs leidimai ir kas juos išduoda.

Keli naudingi patarimai, renkantis šventės vietą

  • Kokią vietą bepasirinksite - tai darykite kiek galima anksčiau.
  • Visuomet pasidomėkite teikiamų paslaugų kokybe, su savininkais aptarkite šventės trukmę, meniu, kitas jums svarbias detales. Pasidomėkite ar galėsite įgyvendinti visus savo planus ir užmojus.
  • Pasirūpinkite svečių nakvyne ir transportu.
  • Jei šventės vyks atokesnėje, mažiau žinomoje vietoje, kartu su kvietimais pateikite planą kaip ją pasiekti.
  • Net švęsdami gamtoje naudokite stiklo taures ir porceliano indus.
  • Planuokite, bet likite atviri netikėtumams.
 
 
Nuotraukos: pexels.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
7 ženklai, rodantys, kad radote savo išrinktąjį!

7 ženklai, rodantys, kad radote savo išrinktąjį!

Originali mergvakario / bernavakario idėja – žygis miškais!

Originali mergvakario / bernavakario idėja – žygis miškais!

Patarimai ir idėjos įvairių formų vestuvinio vaišių stalo dekoravimui

Patarimai ir idėjos įvairių formų vestuvinio vaišių stalo dekoravimui

Banner