Banner

Vestuvių tortas

Vestuvių tortas

Negalime įsivaizduoti vestuvių stalo be pagrindinio akcento - puošnaus torto. Visame pasaulyje vestuvinis tortas turi savo ištakas bei gilias tradicijas, apipintas įvairiaspalviais ritualais.
Daugiaaukštį vestuvių tortą sukūrė prancūzų konditeris, kuriam labai patiko anglų vestuvių paprotys: sudėti iš visų saldumynų kalnelį, virš kurio jaunikis turi pabučiuoti nuotaką. Konditeris pavaizdavo šį kalnelį gražaus daugiaaukščio torto pavidalo, kuris simbolizuoja vaisingumą ir šeimyninio gyvenimo pradžią. Tikima, jog kai svečiai paragaus šio torto gabalėlį, tai ir jiems atiteks jaunavedžių laimės dalelė.
Paprastai vestuvių tortas būna ne tik kelių aukštų (3-5 aukštai), bet ir būtinai baltas - kremo tortas, kurio viršus papuoštas saldžiomis šokoladinėmis jaunikio ir jaunosios statulėlėmis. Visgi, griežtų reikalavimų torto papuošimui nėra. Vestuvių tortas gali būti dekoruotas įvairiaspalvėmis gėlėmis.
Daugiaaukštį vestuvinį tortą pora pradeda pjaustyti iš viršaus ir nuotakos ranką veda jaunikio ranka. Taip pjaustydami gabalėlį po gabalėlio jaunieji šiuo tortu vaišina visus svečius.
Ne mažiau svarbus ir kitas vestuvių akcentas - šakotis. Besirengiantiems ragauti šakotį taip pat galima surengti šmaikščią pramogą. Prieš tai reikia ant atskirų lapelių surašyti palinkėjimus, prie jų pritvirtinti įvairiaspalves juosteles ir visus lapelius nuleisti į šakočio vidurį taip, jog juostelės liktų išorėje. Kiekvienas norintis paragauti šio gardėsio privalo išsitraukti ir po vieną palinkėjimą. Panašiai galima šmaikštauti vietoje palinkėjimų įrašius įvairiausias užduotis, tokiu būdu tik atlikęs užduotį svečias galėtų atsilaužti šakočio.

Atgal
0

  
Banner