Banner

Vestuviniai tortai Europoje ir Lietuvoje

Vestuviniai tortai Europoje ir Lietuvoje

Lietuvoje ilgą laiką buvo kepami tradiciniai vestuvių kepiniai: karvojus ir šakotis. Karvojus buvo kepamas laikantis specialių apeigų. O jo puošyba simbolizavo nuotakos skaistumą, linkėjo turtų, vaisingumo ir džiaugsmo. Vėlesniais laikais ant vestuvinio stalo atsirado ir šakotis. Šiandien tradicinėse lietuvių vestuvėse ant stalo dedami ne vienas, o keli tortai: jaunosios, svočios (karvojus) ir kartais - pamergių. Bendrosios tortų madų tendencijos yra artimos pasaulinėms. Tačiau vertėtų išsaugoti ir lietuviškąjį karvojų. Pagal senuosius receptus šį saldumyną gali iškepti daugelis konditerijos cechų. Originalus kepinys ne tik papuoš šventinį stalą, bet ir suteiks jam originalumo.
Torto patiekimas
Tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje šiandienį vestuvių stalą puošia daugiaaukštis vestuvinis tortas. Jis yra pagrindinis šventinio stalo akcentas, todėl gali būti padėtas ant pagrindinio stalo, ant desertinio stalo drauge su kitais saldumynais arba ant atskiro stalelio. Statant tortą ant atskiro stalelio, jį reikėtų uždengti balta ar kitos spalvos staltiese, dekoruoti gyvomis gėlėmis ar kaspinais.
Torto pjaustymas
Tortą pjaustykite po vakarienės/pietų prieš patiekiant desertą.
Paprašykite, kad piršliai, liudininkai ar kas nors iš pulko praneštų svečiams apie įvykį. Tai geriausia padaryti keliant tostą.
Pirmąjį gabaliuką atpjaukite abu drauge, peilį laikydami dešinėmis rankomis. Peilį spustelkite per visus torto sluoksnius! Tai pirmas jauniesiems patikimas darbas - atlikte jį nepriekaištingai.
Paragaukite atpjauto gabalėlio. Pirmiau tegu jaunasis duoda atsikąsti torto jaunajai, o tada jaunoji - jaunikiui.
Tuomet jaunoji turėtų atpjauti po torto gabalėlį savo ir vyro šeimos nariams. Jei vestuvėse dalyvauja daug svečių - tolimesnį pjaustymą geriau perleisti kitam asmeniui (tai gali padaryti pamergės ar kas nors iš aptarnaujančio personalo).
Iš anksto sutarkite su fotografu arba operatoriumi, kad užfiksuotų torto pjaustymą.
Pjaustymui naudokite specialius įrankius - peilį ir lopetėlę. Jų kriaunas papuoškite kaspinu arba prie jaunosios puokštės priderintu gėlės žiedu.

Atgal
0

  
Banner