Banner

Vestuvių drabužiai vyrams

Vestuvių drabužiai vyrams

Drabužiai atsirado gilioje senovėje, dar pirmykštės bendruomenės laikais. Žmogui jie buvo reikalingi apsisaugoti nuo nepalankių klimato sąlygų: kaitrių saulės spindulių, žvarbaus vėjo, lietaus. Estetinis pojūtis žmogui atsirado kur kas vėliau. Kiekvienoje epochoje estetinis idealas išreiškė supratimą apie „idealų“ žmogų, jo vidinę esmę, išorę. Drabužis keičia arba pabrėžia klasikinį žmogaus idealą, sukurtą įvairių epochų. Trumpalaikis visuomenės daugumos tam tikros formos kostiumo pomėgis vadinamas mada. Kitaip tariant, mada išreiškia konkretų tam tikro periodo estetinį idealą. Šįkart kalbėsime apie vestuvinius vyrų drabužius, įvairių epochų madas, norą išsiskirti, klasikinį grožį ir originalumą.
Bene daugiausiai dėmesio nuo senų senovės buvo skiriama vestuvių drabužiams. Ir moterys, ir vyrai šios ypatingos šventės metu stengdavosi žavėti aplinkinius elegancija, išskirtinumu ir prabanga. Jau Viduramžiais vestuvių iškilmėms atsakingai ruošdavosi ne tik damos, bet ir vyrai - aukštesniojo luomo vyriškiai siūdinosi drabužius iš brangių audinių, jie buvo siuvinėjami bei apdedami auksinėmis plokštelėmis ar brangakmeniais. Gotikoje išpopuliarėja herbiniai kostiumai. Feodalai, norėdami išsiskirti, ypatingoms progoms siūdinosi drabužius iš savo herbo spalvų audinio, puošė juos heraldiniais ženklais. Renesansas, Barokas, Rokokas, Klasicizmas - kiekviena epocha diktuoja savas madas. Prašmatnūs redingotai, surdutai, stilingi frakai puošdavo vyrus iš metų metus.
Šiandien, besiruošiančiam vestuvėms vyriškiui, nebereikia turėti maišo auksinių, norint įspūdingai atrodyti vestuvių šventėje. Ir jaunieji, ir pabroliai, ir svečiai gali nusipirkti, pasisiūdinti arba už ganėtinai nedidelę kainą išsinuomoti jiems tinkančius ir patinkančius drabužius. Apžvelkime kokie jie gali būti.
Frakas - iškilmingiausias vyriškas drabužis vestuvėms. Jis gali būti su atlasiniais ar šilkiniais atlapais. Prie frako derinami marškiniai su stačia apykakle ir lakiniai batai su odiniais padais. Ant marškinių vilkima liemenė ir ryšima kaklaskarė ar segima peteliškė. Tradicinės frako spalvos - tamsiai mėlyna, pilka ir juoda, tačiau norintys išsiskirti ir atrodyti originaliai nevengia ir šviesių kostiumų. Tinkamiausias galvos apdangalas - cilindras. Prie frako dėvimos kelnės su šonine siūle, turinčia dvigubą šilko juostelę - galionus.
Smokingas paprastai būna juodos spalvos, tačiau vestuvėms jaunasis gali rinktis iš pilkos, tamsiai mėlynos ar netgi baltos spalvos. Smokingas, kaip ir frakas, puošiamas atlasiniais atlapais. Prie jo derinami marškiniai su klostelėmis, papuošimais, raukinukais ar netgi nėriniais. Marškiniai būna stačia apykakle, kurios kampučiai yra prailginti ir užlenkti. Taip pat ryšima varlytė, dekoratyvinė nosinaitė ir diržas. Spalvos turi derėti prie smokingo spalvos. Batai - tik klasikiniai, su raišteliais, gali būti lakuoti. Klasikinis smokingas yra vienaeilis, tačiau gali būti ir dvieilis.
Klasikinis kostiumas - tai visuomet madinga apranga, galinti būti įvairiausių spalvų. Prie kostiumo galima derinti įvairių spalvų marškinius, peteliškes, kaklaskares, susegtas perline adatėle. Marškinių rankovės neturi būti per trumpos - iš po švarko apie pusę centimetro kyšantys rankogaliai teikia elegantiškumo. Prie kostiumo ryšimas kaklaraištis turi būti šviesesnis už kostiumą ir tamsesnis už marškinius. Prie kostiumo tinka suvarstomi odiniai batai.
Kostiumas neturi varžyti vyro judesių, trukdyti pasilenkti ar pakelti ranką. Prie oficialios vyriškos aprangos visai netinka grandinėlės, apyrankės. Žiedų turėtų būti ne daugiau kaip du. Tinkamiausi papuošalai vyrui - laikrodis ir sąsagos. Prie marškinių segimi prabangūs rankogalių segtukai su brangiaisiais ar pusiau brangiais akmenimis.
Kokios kostiumų kainos ir kur įsigyti tinkamą kostiumą? Kiekvienas vyras, besiruošdamas vestuvėms, gali kostiumą išsirinkti pagal savo skonį ir piniginę. Siuvant kostiumą pagal užsakymą drabužių salone ar pas siuvėją, gali tekti išleisti nuo tūkstančio iki kelių tūkstančių litų, o štai drabužių nuomos salone vyras gali originaliai pasipuošti vestuvių šventei ir nuo 100 iki 300 litų. Neretai panaršius internete skelbimų puslapius galima surasti įvairių pasiūlymų ir nebrangiai įsigyti mažai dėvėtą fraką, smokingą ar švarką. Kainos dažniausiai būna sutartinės ir svyruoja nuo 100 iki 500 litų.
Proginių drabužių salono „Santa“ savininkė Eglė Kybartienė teigia, kad dažnai vyrai ateina į nuomos saloną apsisprendę išsinuomoti vestuvėms klasikinį juodą švarką, baltus marškinius ir peteliškę, tačiau neretai juos pavyksta perkalbėti. Kai kurie pasimatavę madingą smokingą ar fraką su cilindru, atsisako klasikinio juodo kostiumo. E. Kybartienė pabrėžia, kad vestuvių puotoje labai svarbu yra išsiskirti iš pabrolių minios, jaunasis juk yra toks pat svarbus kaip ir jaunoji, tad jis ir privalo atrodyti įspūdingai, nepaprastai, nekasdieniškai.
Šiuo metu labai populiarios kostiumų spalvos yra balta ir kreminė. Kostiumas gali būti dekoruotas auksiniais arba sidabriniais raštais. Prie frako ar kostiumo derinamas puošnus kaklaraištis arbakaklaskarė. Ypač efektingai atrodo pora, kai nuotakos suknelės spalvai, piešiniui, faktūrai antrina jaunikio kaklaraištis ar liemenė.
Daugelis klaidingai mano, kad vyriškų kostiumų mada sustabarėjusi, ir vienintelis dalykas, kurio galima tikėtis iš švarko - kad jis nespaus per pečius. Tačiau vyriškiui vis dėlto vertėtų susirūpinti savo išvaizda ne ką mažiau nei jaunajai. Pasak E. Kybartienės, nauja mados tendencija - įlieminti kostiumai. Vyrai pasirenka tokį kostiumą norėdami išryškinti savo figūrą - plačius pečius ir liemenį.
Pabroliai dažniausiai renkasi juodus kostiumus. Jeigu pamergės būna vienodomis suknelėmis, tai populiaru ir pabroliams per vestuves pasipuošti vienodais kostiumais. Pabrolių marškinių spalva paprastai derinama prie pamergių suknelių spalvos.
Nesvarbu, ar pasirinksite klasikinį tamsiai mėlyną smokingą, ar aukso spalva siuvinėtą kostiumą, svarbiausia išlaikyti individualumą, jaustis patogiai ir patikti sau. Ir nebūtina turėti krūvą pinigų, norint vestuvių dieną, šalia pasipuošusios išrinktosios atrodyti taip pat įspūdingai, puošniai ir stilingai.

Atgal
0

  
Banner