Banner

Vestuviniai žiedai

Vestuviniai žiedai

Auksiniai vestuviniai žiedai yra senas pastovumo ir ištikimybės simbolis. Nors jo simbolika ir vertė per šimtmečius kito, tačiau istorija siekia neatmenamus laikus. Ir šiandien kiekviena jaunavedžių pora vestuvių ceremonijos metu išgirsta: „Pasikeiskite žiedais kaip savo meilės simboliu".
Dabartiniu metu vestuvinis žiedas - ne tas paprastas žiedelis, ankščiau būdingas visiems sutuoktiniams, bet ir intymumo ženklas, kurio prasmę žino tik sutuoktiniai. Meilės kanalas veda nuo bevardžio dešinės rankos piršto tiesiai į širdį.
Paprotys užmauti nuotakai žiedą ant piršto atėjo pas mus iš senosios Romos, tačiau paplito viduramžiais. XIX amžiuje jungtuvių simboliu tapę vestuviniai sutuoktuvių žiedai turėjo būti vienodi, panašios tradicijos laikomasi ir iki šiol. Anksčiau žiedas turėjo ne tik socialinės padėties prasmę, dažnam senovės žmogui žiedas su antspaudu atstodavo jo asmenybės liudijimą. Antikinėje Romoje kai kurie vergvaldžiai leisdavę savo vergams nenešioti antkaklių, tačiau pastarieji, kol taps laisvi, turėjo mūvėti šeimininko ženklu pažymėtus žiedus. Senovės egiptiečiai tikėjo, kad vyras, įteikdamas savo žiedą moteriai, suteikdavo jai teisę valdyti vyro turtą, įsakinėti vergams ir tarnams.
Pagoniškais laikais tikėta magiška žiedo galia, kuri apsaugodavusi žmogų, kovojantį su piktosiomis dvasiomis. Be to, senovėje daugelio šalių atstovai tikėjo, jog uždaras ratas gali apsaugoti jame esantįjį. Žiedus užsako arba perka tiek vyrui, tiek moteriai. Jie gaminami dažniausiai iš baltos, raudonos arba rausvos spalvos aukso. Galima pasirinkti su matiniu arba blizgančiu paviršiumi. Žiedams papuošti, ir ne tik moteriškiems, naudojami įvairūs akmenys. Vestuvinis žiedas gali būti apvalus, papuoštas įvairiais akmenimis arba sudėtingesnių kombinacijų. Kai moteriškas žiedas įstatomas į vyriškąjį, žmona gali nešioti abu žiedus. Tokio žiedo negalima padaryti porai, kurių pirštų storis labai skiriasi.
Vestuvinis žiedas nebūtinai turi būti labai gražus ir sudėtingo dizaino, tačiau reikia pagalvoti apie praktiškumą ir ilgaamžiškumą. Kiekvienai tautai būdingas savas skonis, kai daugiau galvojama apie harmoningumą ir savitumą.
Vestuvinis žiedas gali būti atnaujinamas jubiliejinių sukakčių proga. Kadangi pirkti naujus žiedus santuokoje laikoma blogu ženklu, tai turimus žiedus išlydo ir iš jų daro naujus su atitinkamais papuošimais.

Atgal
0

  
Banner