Banner

Sužadėtuvių žiedai

Sužadėtuvių žiedai

Sužadėtuvių žiedas, įteikiamas dar prieš vestuves, žymi moters ir vyro pasiryžimą susituokti. Tačiau toks žiedas atsirado visai neseniai - tik XIII a., kai bažnyčia įteisino privalomą sužadėtuvių periodą iki vestuvių. Sužadėtuvės ilgą laiką buvo siejamos su susitarimu, o žiedas vertintas kaip užstatas. Mergina, priėmusi iš jaunuolio žiedą, tarsi pasižada jo laukti, už jo ištekėti. Klasikinis sužadėtuvių žiedas su deimantu atsirado labai neseniai - tik po 1950 m., po JAV deimantų korporacijos „De Beers" organizuotos reklamos kampanijos. Jos metu žiedas su deimantais buvo reklamuojamas kaip tobuliausias tikros meilės ir amžinos romantikos simbolis.
Sužadėtuvių žiedą senovės lietuviai naudodavo ir ateities spėjimui. Sužadėtiniai susėsdavo prie stalo vienas priešais kitą, sužadėtuvių žiedą pakabindavo ant siūlo ir žiūrėdavo, kaip jis „elgiasi". Jei žiedas švytuodavo tarp jaunuolių - manydavo, kad jie sutars, vedybinis gyvenimas bus sėkmingas. Jei žiedas siūbuodavo į šonus - spėdavo, kad bendras gyvenimas bus sunkus, laukia nesutarimai.  
Sužadėtuvių žiedai yra puošnesni, įvairesnių formų nei vestuviniai. Skiriasi ir jų simbolika. Šie žiedai byloja apie jaunavedžių ketinimus ir jausmus, tačiau yra neįpareigojantys. Sužadėtuvių žiedai gali būti pagaminti iš aukso ar sidabro, puošti pačiais įvairiausiais akmenimis ar emaliu. Jie mūvimi drauge su vestuviniu ant to paties piršto (dešiniojo bevardžio) arba ant kito (kairiojo bevardžio)

Atgal
0

  
Banner