Banner

Sužadėtuvių žiedas: kur pirkti ir kaip neapsirikti?

Sužadėtuvių žiedas: kur pirkti ir kaip neapsirikti?

 

Kiekvieno vyro svajonė: jam priklaupus ant vieno kelio ir atvėrus juvelyrikos dėžutę su ten esančiu žiedu  pamatyti, kaip antra pusė nustemba, lieka sužavėta ir ištaria lemtingąjį „Taip“. Kad ir kaip banaliai gali atrodyti, tačiau pagrindinis sužadėtuvių, o vėliau ir vestuvių rūpestis, yra žiedas. Todėl itin svarbu kiekvienam susipažinti su žiedų įvairove, jų klasifikacija ir skirtumais.
 
Pirmasis sužadėtuvių žiedas, buvo įteiktas dar viduramžiais - 1477 metais, kuomet Šventosios Romos imperatorius Maksimilianas I nutarė vesti Mariją iš Burgundijos ir įteikė jai deimantinį žiedą. Manoma, kad nuo tada ir atsirado tradicija, paplitusi visame pasaulyje – savo mylimosios rankos prašyti įteikiant jai sužadėtuvių žiedą su briliantu.
Sužadėtuvių žiedų pasirinkimas itin platus, todėl dažnam vyrui šis pirkinys tampa didžiausiu galvos skausmu. Juk reikia atsakyti į tiek daug klausimų: kokią pinigų sumą galiu sau leisti, kaip išsirinkti rūšį, spalvą, deimantą, galiausiai, kur įsigyti žiedą.
 
Daugiau kaip 16 metų darbo patirtį turintis juvelyras, naujos internetinės parduotuvės „Aukso meistrai“ įkūrėjas Andrejus Jonutis teigia, kad Lietuvoje yra ne viena dešimtis tiek žiedų kūrėjų, tiek pardavėjų, kurių kainos ir prekių kokybė gali skirtis keliskart. „Nenorėdami apsirinkti rinkdamiesi žiedą, prieš juvelyrui ar pardavėjui užduodami tam tikrus klausimus, turėtumėte bent minimaliai susipažinti su žiedų rūšimis, kokybe ir kainomis“.  
 
Sužadėtuvių žiedų rūšys
 

Geriausiai žinomi ir atpažįstami - klasikiniai žiedai. Jie tradiciškai gaminami su vienu briliantu, ir gali būti gaminami iš balto, geltono, raudono aukso arba platinos. Toks pasirinkimas tiks moterims, kurios nenori eksperimentuoti, vertina tradicijas ir dažnai jaučia nostalgiją įvairiems dalykams.


Norintiems išskirtinumo, Andrejus Jonutis rekomenduoja rinktis modernius žiedus. „Dažniausiai tai kitokio stiliaus žiedai, gali būt paįvairinti savo forma, briliantų kiekiu ar jų išdėstymu. Ši alternatyva puikiai tinka moterims, kurios nebijo iššūkių, mėgsta pokyčius, nuolat eksperimentuoja ir simpatiją jaučia moderniam stiliui“.


Jei Jūsų mylimoji pasižymi elegancija, intelektualumu, mėgsta prabangą ir trokšta, kad žiedas ant jos rankos tiesiog spindėtų, juvelyrai siūlo rinktis Halo rūšies žiedus. Tai žiedų grupė, kurios išskirtinumas - žiedą apjuosiantys maži briliantai, kurie suteikia dar daugiau elegancijos, puošnumo ir išskirtinumo.


Jei manote, kad nei viena rūšis neatitinka Jūsų mylimosios poreikių, A. Jonutis siūlo netradicinius sprendimus, kurie žiedą gali paversti mažu meno kūriniu. Šį pasirinkimą reikia skirti moterims, kurios mėgsta išskirtinumą, savo asmenybės išreiškimą išorėje, trokšta būti pastebėtos bei įvertintos aplinkinių.   


Kaip išsirinkti žiedą?

Reikia nepamiršti, kad šį žiedą moteris nešios didžiąją dalį savo laiko, todėl jis turi būti patogus ir derėti prie kasdienės aprangos. Taip pat ypatingai svarbu, kad vyras gerai žinotų savo antrąją pusę, tada žiedo rūšies bei medžiagos parinkimas būtų tik malonus formalumas.

A. Jonutis pataria vyrams pasidomėti žiedų rūšimis ir kainomis, iš anksto numatyti biudžetą.
,,Taip pat, labai dažnai susiduriame su problema, kuomet vyrai nežino savo antrosios pusės piršto dydžio. Tokioje situacijoje patariame tiesiog pabandyti ant savo piršto, užsidėti, savo antrosios pusės žiedą ir mums parodyti iki kurios piršto vietos pavyko užsimauti. Kitas būdas, dažnai naudojamas praktikoje, – su liniuote išmatuoti piršto skersmenį ir taip nustatyti žiedo dydį. Žinoma, bet kuriuo atveju gali atsirasti netikslumų, bet neverta dėl to jaudintis – perkantiems internetu suteikiame nemokama žiedo pakeitimo galimybę“, - pasakoja A. Jonutis.

Kokių klaidų derėtų išvengti?

Renkantis žiedą, anot A. Jonučio, svarbu neskubėti ir ieškoti ne vienoje prekybos vietoje. „Tiek perkant internetu, tiek eidami pas juvelyrą nebijokite kreiptis pagalbos į konsultantus, kurie atsakys į visus Jūsų klausimus ir padės išrinkti žiedą mylimajai“.

Sužadėtuvių žiedo pasirinkimas, anot juvelyrų, - didelis darbas, tačiau neturi tapti kančia. Atkreipdami dėmesį į patarimus, žiedo pirkimą mylimajai galite paversti malonia patirtimi, o tinkamai parinktas žiedas tiesiog neleis lemtinguoju momentu, pasakyti kito žodžio išskyrus „Taip“.

 Nuotraukos: UAB Fabjoro
Straipsnį parengė: Auksomeistrai.lt 
Šaltinis: Vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Banner