Banner

Rankų darbo papuošalai – unikali vestuvinio įvaizdžio detalė!

Rankų darbo papuošalai – unikali vestuvinio įvaizdžio detalė!
 
 
Šiuo metu vestuvėse yra labai madingi rankų darbo papuošalai – jų pasiūla labai didelė, o meistrų tikra gausybė. Papuošalai paprastai kuriami individualiai, pagal susitarimą su meistru, o galutinis rezultatas nuotakai lieka paslaptimi iki to momento, kai ji juos pamato. Kaip tokioje aplinkoje nepasiklysti ir savo didžiąją dieną pasipuošti būtent tuo, kas leis jaustis tikra karaliene? Kaip bendrauti su meistru, kad jis tinkamai suprastų Jūsų lūkesčius?
 
 
 
Kiekvienas meistras pasakys, kad papuošalų gamyba yra kūrybinis darbas. O kūryba yra įnoringas emocinis procesas, kuriam sklandžiai vykti reikalingos tam tikros sąlygos. Neabejotinai kiekvieno kūrėjo tikslas yra patenkinti Jūsų lūkesčius visu šimtu procentų. Tai visada įmanoma, kai vyksta geranoriškas abipusis bendradarbiavimas.

 

Viskas prasideda nuo suknelės

 
Pirmiausia išsirinkite suknelę. Tai pagrindinė ir svarbiausia Jūsų įvaizdžio dalis. Prie jos bus derinami visi aksesuarai, šukuosena, makiažas ir kiti dalykai. Taip pat kreipiantis į papuošalų kūrėją jau reikėtų būti apsisprendus dėl šukuosenos, bei, žinoma, – puošitės nuometu ar ne, ir jei taip, kokio modelio jis bus.
 

 

Papuošalų stilius turi atitikti Jūsų stilių

 
Pasidomėkite kūrėjo, į kurį kreipiatės, darbų stiliumi. Kiekvienas kūrėjas turi savo unikalų stilistinį braižą. Pavartykite kūrėjo darbų nuotraukų albumus socialiniuose tinkluose ar internetiniame puslapyje, jeigu kūrėjas tokį turi. Rinkitės tą kūrėją, kurio darbų stilius Jus žavi.

 

Kaina išduoda kokybę

 
Pernelyg nesižavėkite itin žema kūrėjo pasiūlyta kaina. Žinoma, nebūtina rinktis tik prabangius prekės ženklus ir žinomiausius dizainerius. Tarp eilinių kūrėjų taip pat yra daug talentingų auksarankių. Tačiau atminkite, kad daikto kainą lemia ne tik prekės ženklo žinomumas, bet ir medžiagų bei atlikimo kokybė. Verta paklausinėti skirtingų meistrų kainų, pasidomėti bendromis rinkos tendencijomis ir tuo, kiek vidutiniškai panašūs gaminiai kainuoja. Gerokai už vidutinę žemesnė kaina yra pavojaus signalas – tokiu atveju greičiausiai yra taupoma kokybės sąskaita. 
 
Pasirinkusi su meile atliktą autorinį darbą, galėsite juo džiaugtis daugybę metų, pasilikti jį kaip relikviją, puoštis kitomis progomis arba po šventės perparduoti kitai nuotakai. Tuo tarpu pasirinkusios itin pigų variantą, rizikuojate gauti gaminį iš prastos kokybės medžiagų, kuris nekaip atrodys šventės dieną, netrukus pakeis spalvą ar kitaip nuvils. Prastas, nekokybiškas, nekruopštus atlikimas taip pat badys akis. Velnias slypi detalėse – kažkada pasakė protingi žmonės. Ir jie buvo velniškai teisūs...
 

 

Rankų darbo papuošalų gamyba reikalauja laiko

 
Skirkite pakankamai laiko papuošalų kūrybos procesui. Rankų darbas yra imlus laikui. Būsimų papuošalų aptarimas, detalių derinimas taip pat užtrunka. Atsiminkite, kad kūrėjas turi ne vieną klientą, o dažnas iš jų užsakymus rikiuoja į eilę, ypač vestuvių sezono metu. Be to, niekada negalime atmesti ir įvairių „force majeure“ aplinkybių. Nėra griežtos taisyklės, kiek laiko likus iki vestuvių turite kreiptis dėl papuošalų. Kuo darbas sudėtingesnis ir didesnės apimties, tuo daugiau laiko reikia jam atlikti. Kreiptis likus 1-2 mėnesiams ar netgi daugiau iki vestuvių – optimalu. Kreiptis likus 2 savaitėms – ekstremalu. Apibendrinant – kuo anksčiau, tuo geriau.

 

Svarbu žinoti, ko norite ir mokėti tai pasakyti

 

Kuo tiksliau ir konkrečiau išsakykite kūrėjui savo lūkesčius. Papuošalai privalo derėti prie Jūsų suknelės ir viso įvaizdžio. Stiliaus detalės gali tobulai išbaigti arba visiškai sugadinti Jūsų šventinį įvaizdį, todėl komunikavimo su kūrėju momentas itin svarbus. Pasidomėkite, kokios formos auskarai tinka prie Jūsų veido, koks vėrinys suknelės iškirptės, kaip derinamos, formos, faktūros, spalvos bei atspalviai. Jeigu neapsisprendžiate arba nežinote – visada galima kreiptis į stilistą, juolab, kad šiais laikais jų konsultacijas galima gauti virtualiai, patogiai ir gana nebrangiai. 
 
Papuošalų kūrėjas taip pat gali Jums patarti, tačiau atminkite, kad jis nėra stilistas ir tai nėra jo tiesioginis darbas. Parodykite kūrėjui, kurie jo darbai patinka labiausiai, kuriais iš jų jis turėtų remtis kaip pavyzdžiu kurdamas Jums. Jeigu nesate konkrečiai apsisprendusi, ko norite – būtinai parodykite kūrėjui savo suknelės, būsimos šukuosenos ir kitų svarbių detalių nuotraukas. Galite remtis ir inspiracinėmis nuotraukomis iš interneto, spaudos. Tačiau prašyti, kad kūrėjas identiškai ar beveik identiškai nuplagijuotų kito meistro darbą, yra neetiška.
 
 

 

Pasitikėkite savo pauošalų kūrėju

 
Pasitikėkite kūrėju, į kurį kreipėtės. Nesvarbu, ar su juo labai konkrečiai iki smulkmenų aptarėte būsimo papuošalo dizainą, ar palikote jam kūrybinę laisvę, būsimas rezultatas visada bus geresnis, jeigu meistras dirbs atsipalaidavęs ir nejaus streso dėl perdėtos kontrolės bei spaudimo atsiskaityti už kiekvieną žingsnį. Leiskite, kad Jus nustebintų! Patikėkite, Jums nebūtina milimetrų tikslumu žinoti kiekvieno karoliuko dydžio – patyręs kūrėjas tikrai parinks optimaliausią variantą. Jeigu darbas sudėtingas, didelės apimties ir paliekantis daug erdvės kūrėjo interpretacijai, greičiausiai kūrėjas proceso metu tarsis su Jumis dėl atskirų detalių ir atskleis dalį kūrybinio proceso. 
 
Nepiktnaudžiaukite savo, kaip užsakovo, padėtimi. Nebūkite arogantiški, nekultūringi, nesikabinėkite prie nereikšmingų smulkmenų. Atsiminkite, kad kūrimo procesas glaudžiai susijęs su kūrėjo emocijomis ir tai atsispindės rezultate. Todėl besielgdamos kaip nuotakos siaubūnės kenkiate pačios sau. Taip pat iš vėžių kūrėją išmuša užsakovo neapsisprendimas, nuomonės kaitaliojimas, perdėta kontrolė ir nerimas. Atsipalaiduokite. Svarbiausią gyvenimo sprendimą jau padarėte – išsirinkote vyrą. O tai tik papuošalai.
 
 

Nebijokite pasakyti, jei kažkas nepatinka

 
Gavusios galutinį gaminio variantą, drąsiai sakykite, kas nepatinka. Kūrybinis procesas ne visada yra nuspėjamas, ir šiokių tokių nesusikalbėjimų gali pasitaikyti. Profesionalus meistras visada bandys ieškoti išeities ir ją ras.
 
Papuošalų kūrėjas, kaip ir visi kiti vestuvių paslaugų teikėjai, yra Jūsų draugas ir partneris, kuris padės Jums didžiąją dieną atrodyti ir jaustis nepriekaištingai. O bendradarbiavimo, abipusės pagarbos, kooperacijos, konkretumo ir aiškumo principais grįstas bendravimas neabejotinai padės pasiekti geriausių rezultatų.
 
 
 
Kontaktinė informacija:
-------------------------------

Ieva Skačkauskienė

El. p. info@shadesofwhimsy.com

Facebook: Shades of Whimsy

 
 
 
 
 
 
 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė „Shades of Whimsy“ prekės ženklo įkūrėja Ieva Skačkauskienė
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
5 vestuvių tradicijos, kurios šiandien jau nebėra privalomos. Kuo jas pakeisime?

5 vestuvių tradicijos, kurios šiandien jau nebėra privalomos. Kuo jas pakeisime?

Patarimai renkantis vestuvinę šukuoseną ir makiažą, be kurių neapsieis nei viena 2017 metų nuotaka!

Patarimai renkantis vestuvinę šukuoseną ir makiažą, be kurių neapsieis nei viena 2017 metų nuotaka!

Banner