Banner

Gražūs ir sveiki plaukai ne tik vestuvių dieną

Gražūs ir sveiki plaukai ne tik vestuvių dieną

 

Plaukai – mūsų vidinės ir išorinės būsenos atspindys. Jie gali būti mūsų grožio šaltinis arba daugybės nepatogumų ir kompleksų priežastis. Tam, kad plaukai būtų gražūs ir nekeltų mums rūpesčių, juos reikia tiesiog tinkamai prižiūrėti. Pasirūpinkite savo plaukais prieš vestuves ir puoselėkite jų tvirtumą visą gyvenimą.
Ir niekas kitas Jūsų plaukų spindesiu ir tvirtumu nepasirūpins, kaip tik Jūs pačios. O tai padaryti be galo paprasta, tik reikia šiek tiek žinojimo kas, kur ir prie ko. Šį kartą pakalbėkime apie aliejus.

 

Plaukų tipas

Visų pirma, nustatykime savo plaukų tipą. Neteisingai nustatę tipą, plaukams galime labiau pakenkti, nei pagelbėti. Pagal vieną svarbiausių aspektų renkantis plaukų priežiūros priemones, plaukus galime suskirstyti į 4 pagrindines grupes: 

Normalūs plaukai – šio tipo plaukai gerai atspindi šviesą ir žėri; 
Riebūs – jiems būdingas „prigesęs“ žvilgesys, greitai riebaluojasi; 
Sausi plaukai – veliasi, sunkiai šukuojami, skilinėjančiais galiukais; 
Mišrūs plaukai – tai, kaip taisyklė, ilgi plaukai – riebūs prie šaknų ir sausi galuose. 

Gaila, bet plaukų be problemų būna retai. Plaukų priežiūra – kruopštus ir nemažai laiko reikalaujantis darbas. Ir nieko nepadarysi – norite turėti gražius plaukus – prižiūrėkite juos. Nebus taip, kad po savaitės intensyvios priežiūros, visą likusį gyvenimą mėgausitės sveikais ir gražiais plaukais.  

Gražių plaukų paslaptys

Kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, trumpai papasakosime apie pagrindinius priežiūros aspektus – apie tuos, kuriuos Jūs patys galite pakeisti, o genetinės priežastys ar ligos – tai jau medicinos sritis. 

Taigi, ko reikia, kad plaukai būtų gražūs: 
1) teisingai trinkti plaukus; 
2) teisingai juos džiovinti ir formuoti; 
3) teisingai maitinti plaukus.   

Plaukų plovimas  

Kaip dažnai plauti plaukus – individualus sprendimas. Tai galite daryti kiekvieną dieną ar vieną kartą per savaitę. Vienintelė galiojanti taisyklė – plaukus plaukite taip dažnai, kaip Jums tai būtina. Tiems, kas naudoja plaukų formavimo priemones (vaškus, gėlius, lakus), rekomenduojama plaukus trinkti kiekvieną dieną, nes minėtos priemonės apsunkina plauką ir neigiamai veikia jo kokybę.  
 
Rekomenduojama plaukus trinkti vėsiu vandeniu. Tinkamiausia temperatūra – 35-45 laipsniai. Kuo riebesni plaukai, tuo vėsesnis turėtų būti vanduo. 
 
Šampūną pasirinkite pagal savo plaukų tipą. Jokiu būdu neplaukite plaukų su muilu, kuris sunaikina apsauginį plauko ir galvos odos sluoksnį. Šampūno poveikį pajusite po keleto savaičių pastovaus naudojimo. O tai, kad šampūną reikia keisti – mitas.
 
Prieš naudodami šampūną, plaukus būtinai sudrėkinkite. Nepilkite šampūno tiesiai ant plaukų – prieš tai užpilkite ant delno, patrinkite, kol atsiras putos, ir tuomet susidariusias putas paskirstykite ant visų plaukų. Netrinkite smarkiai, nes galite pažeisti plauko šaknį ir kutikulą. Plaukus trinkite 2 kartus. Pirmąjį kartą nuplausite visus nešvarumus, o antrąjį kartą leisite pasireikšti šampūno poveikiui. Plaukus būtina kruopščiai išskalauti.
 
Priklausomai nuo plauko tipo, galite naudoti balzamus ar kondicionierius. Šios priemonės pagreitina plauko džiuvimą, palengvina šukavimą ir suteikia plaukui elestingumo. Geriau naudoti atskiras priemones, nei, pavyzdžiui, šampūną „du viename“. 
 
 

Plaukų maitinimas 

Tam, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, svarbu tinkamai maitintis. Bet tai jau kita tema. O dabar apžvelgsime, kokiomis išoriškai naudojamomis priemonėmis galime sustiprinti savo plaukus. 
Kaip žinia, visose plaukų priežiūros priemonėse yra gausu medžiagų, kurios teršia mūsų organizmą. Bet nieko nepadarysi. Visiškai natūralių šampūnų, kaukių ar balzamų surasti sunku. Todėl naudodami įprastas priemones, bent keletą kartų per savaitę palepinkime plaukus natūralių GOILD kosmetinių aliejų kaukėmis.

Kaukes rekomenduojama daryti 1-2 kartus per savaitę. Aliejuku ištepkite visą plauką ir galvos odą. Palaikykite 2-3 valandas, o jei turite galimybę – palikite kaukę visai nakčiai. Kruopščiai ištrinkite plaukus. Jeigu neturite laiko kaukėms, praturtinkite aliejuku naudojamą šampūną – įpilkite į delną šampūno ir šiek tiek aliejuko, masę ištrinkite tarp delnų ir trinkite plaukus kaip įprasta. 

GOILD natūralų kosmetinį aliejuką pasirinkite pagal savo plaukų tipą ir turimą problemą:  

· ABRIKOSŲ kauliukų aliejus skirtas silpnam, trapiam plaukui lūžtančiais galiukais. Maitina, minkština, švelnina. 
· ARGANO aliejus stiprina silpnus, slenkančius plaukus. Suteikia švelnumo ir blizgesio.  
· AVOKADŲ aliejus skirtas tvirtam, nepaklusniam, sausam plaukui. Puikiai tinka garbanotiems plaukams. Palaiko drėgmę ir suteikia glotnumo.  
· KOKOSO aliejus tinka visiems plaukų tipams. Drėkina, apgaubia plauką apsaugine plėvele. Didina plaukų purumą, minkštumą, apimtį. Padeda išgydyti pleiskanas.  
· MIGDOLŲ aliejus skirtas silpnam, trapiam plaukui lūžtančiais galiukais. Maitina, minkština, švelnina.  
· JOJOBA (simondsijų) aliejus tinka visiems plaukų tipams. Puikiai atstato nualintus, dažytus plaukus. Stimuliuoja augimą ir stiprina plauką.  
· SVIESTMEDŽIO aliejus maitina ir drėkina trapius plaukus, gydo suskilusius plaukų galiukus, apsaugo nuo žalingų aplinkos veiksnių. 

Plaukų džiovinimas ir formavimas   

Gariausia plaukus džiovinti natūraliai. Šukuoti plaukus rekomenduojama tik tuomet, kai jie pradžiuvę. Jeigu neturite laiko laukti, kol pradžius, šlapius plaukus šukuokite mediniu arba plastikiniu šepečiu, nenaudokite metalinių šukų ar šepečių. Trumpus plaukus šukuokite nuo šaknų, o ilgus plaukus – nuo galiukų.    

Jeigu plaukų džiovinimui ir šukuosenos formavimui naudojate plaukų džiovintuvą, nepagailėkite pinigų įsigyti tikrai kokybišką plaukų džiovintuvą. Karšto oro srove suminkštinsite plaukus ir juos lengviau suformuosite, o šalto oro srove užfiksuosite šukuoseną. Kai tik turite galimybę, džiovinkite plaukus natūraliai.

Pasinaudokite šiais patarimais, ir per Jūsų nuostabiausią šventę, plaukai atrodys stulbinančiai gražiai, žvilgės ir spindės grožiu!


Straipsnį paruošė  pateikė: www.naturalusgrozis.lt


Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt

 

Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

Pirmoji jaunavedžių naktis: mitai ir realybė

Pirmoji jaunavedžių naktis: mitai ir realybė

Banner