Banner

Gėlės vestuvėms – 2017 metų tendencijos ir profesionalų patarimai

Gėlės vestuvėms – 2017 metų tendencijos ir profesionalų patarimai
 
2017 metų vestuvės pražydo įvairiausių spalvų ir rūšių gėlėmis. Jomis puošiami nuotakų plaukai, automobiliai, ceremonijos vieta, vaišių stalas – iš tiesų, juk toks gražus ir tyras gamtos stebuklas viskam suteikia orumo ir įpučia gyvybės. Ir nors gėlių panaudojimo galimybės vestuvių šventėje yra neišsenkančios, visgi reikėtų gerai apgalvoti, ką jomis tikrai verta dekoruoti ir kokias gėles, kokiu metų laiku pasirinkti. Taigi, ką reikia žinoti prieš renkantis vestuvines gėles dekorui ir vestuvinėm puokštėm? Ir kokios yra 2017 metų vestuvinių gėlių tendencijos?
 
 
 

Gėlės vestuvėms – dekoravimo galimybių gausa!

Gėlės vestuvėse visų pirma yra naudojamos nuotakos ir pamergių puokštėms, vainikams bei jaunikių butonjėrėms. Tiesa, vainikų mada pastaruoju metu vis mažėja. Taip pat, šiuo metu labai madinga iš gėlių gaminti pagalvėles žiedams arba jas įkomponuoti į žiedų dėžutes. Na ir, be abejonės, gėlės puikiai tinka jaunųjų ar šventės svečių automobilių dekoravimui. Gėlėmis puošiamas bažnyčios altorius ir suolai, na, o jei jaunieji pasirinko išvažiuojamąją ceremoniją, tuomet dažnai užsisakomos gėlių arkos ar kupolai.

Tradiciškai gėlėmis dekoruojami ir šventės vietoje esantys vaišių stalai bei kėdės. Tačiau, priklausomai nuo jaunųjų pageidavimų gali būti dekoruojami ir kiti šventės vietos elementai: pavyzdžiui jei šventės teritorijoje yra upelis, per kurį nutiestas tiltas – jis taip pat gali būti papuoštas. Ir, žinoma, gėlėmis labai rekomenduojama dekoruoti vietą, kurioje sutinkami jaunieji. Na, o šiuo metu populiarias fotosesijų sienas vis dažniau norima dekoruoti ne gyvomis, o dirbtinėmis gėlėmis, nes dideles sienas puošti vien gyvomis gėlėmis daugeliui jaunųjų pasirodo per brangu. Iš tiesų, anot studijos „Janinos gėlės“ floristės-dekoratorės Joanos Zubrickienės, dekoras dažniausiai integruojamas į šventės aplinką – todėl labai svarbu apžiūrėti visus salės ir teritorijos elementus, kad prie jų būtų galima pritaikyti ir atitinkamus papuošimus.

 

Ką reikėtų žinoti prieš renkantis vestuvines gėles?

Pasak studijos „Hortus Magicus“ floristės Audronės Sabalytes - Burbulienės, gėlių užsakymu vestuvėms reikėtų pradėti rūpintis kuo anksčiau - geriausia jei iki šventės būtų likę bent mėnuo ar du. Jei užsakymas tikrai didelis - jaunieji pageidauja daug gėlių ir dekoracijų, užsakymą pateikus likus vos keliom savaitėm iki vestuvių dienos, floristės ir dekoratorės gali nespėti įgyvendinti idėjos arba įgyvendinti ją ne taip kokybiškai. Be to, reikėtų suvokti, kad gėlių salonai gali neturėti tokio didelio kiekio ar pageidaujamos rūšies gėlių ir taip pat turi daryti užsakymus gėlių tiekėjams. Na, o anot studijos „Gėlių mergaitė“ floristės Violetos Varnaitės - Kazlauskienės, jei jaunieji pageidauja tik nuotakos puokštės ir butonjerės, tuomet vėliausiai užsakymą galima pateikti ir likus vos porai savaičių iki šventės. Na, o esant poreikiui užsisakyti pilną šventės vietos dekoravimą, geriau pateikti užsakymą bent prieš tris mėnesius ir, žinoma, jei vestuvių šventė vyks populiarią dieną (pavyzdžiui 2017-07-07), tuomet užsakymą galima pateikti net ir prieš metus.

 

 

Studijos „Janinos gėlės“ floristė-dekoratorė Joana Zubrickienė atskleidė, kad renkantis vestuvines gėles, labai svarbu, jog jos atitiktų šventės sezoną. Mat tuo metu žydinčios gėlės bus kur kas pigesnės ir, žinoma, kokybiškesnės. Be to, sezoninių gėlių naudojimas vestuvėse padės išlaikyti šventės stiliaus vientisumą ir darną. Pavyzdžiui, lapkričio mėnesio nuotakai stilistiškai visai netinkama bijūnų puokštė, nes bijūnai pražysta tik gegužės viduryje. Taip pat, jaunieji turėtų turėti ir savo šventės viziją – žinoti, kokio stiliaus bus jų vestuvės bei kokių spalvų akcentų jie pageidauja. Nepaisant puikaus jaunųjų skonio, nereikėtų atmesti ir profesionalių dekoratorių bei floristų patarimų – visgi jie turi daug patirties ir žinių, kurios gali padėti sukurti tikrai nepriekaištingą šventės įvaizdį. Geriausias rezultatas gali būti pasiektas tik bendradarbiaujant.

 
  
 

 

2017 metų vestuvinių gėlių tendencijos

Galima pastebėti, kad šiuo metu populiaru viskas, ką jaunieji pamato nuotraukų ir idėjų dalinimosi platformoje  „Pinterest“. Tačiau ne visas šioje svetainėje randamas idėjas Lietuvos sąlygomis yra įmanoma įgyvendinti. Taigi, Lietuvoje pavasarį vestuvėse siūloma rinktis tulpes, gegužės – liepos mėnesiais geidžiamiausios vestuvinės gėlės yra bijūnai ir bijūninės rožės, na, o artėjant rudeniui vis dažniau renkamasi jurginus. Anot floristės Violetos Varnaitės - Kazlauskienės, šiuo metu ypač madingi įvairiausių rūšių žalumynai (įvairių formų bei tekstūrų lapai, šakelės, vijokliniai augalai, samanos), kurie suteikia lengvumo ir natūralios gaivos. Na, o šiais metais labai populiarūs yra žalsvi, pilkšvi, melsvi, bei pastelinių spalvų atspalviai. 

 

 

 

Kokia turėtų buti 2017 metų nuotakos puokštė?

Anot studijos „Gėlių mergaitė" floristės, pirmiausia puokštė turėtų derėti prie nuotakos įvaizdžio - reikia atsižvelgti į tai, kokia bus nuotakos suknelė, šukuosena bei, žinoma, koks yra nuotakos charakteris bei temperamentas. Todėl floriste visada siūlo susitikti pokalbiui, susipažinti ir pasitarti, kokias ir kokių spalvų gėles jaunoji mėgsta bei nuspręsti, kas jai labiausiai tiktų.

Spalva. Kadangi šiais metais „Pantone“ metų spalva paskelbė sodo žalią spalvą vadinamą „greenery“ spalva, galima teigti, kad nuotakos puokštė turėtų spinduliuoti gaivia žaluma. Gėlės puokštėje turėtų būti ne pernelyg ryškios – labiausiai tinka pastelinės vintažinės spalvos.

Forma. Puokštės forma turėtų derėti prie nuotakos suknelės – jos turėtų viena kitą harmoningai papildyti. Pavyzdžiui prabangiai tvirto audinio suknelei visai netiktų dabar ypač populiari svyranti vintažinė puokštė. Tad, šiuo atveju, floristės pataria pernelyg madų nesivaikyti ir derinti puokštės formą prie viso nuotakos įvaizdžio. 

Gėlės. Studijos „Hortus Magicus“ floristė Audronė Sabalytė - Burbulienė atskleidė, kad šiuo metu populiaresnės yra kelių gėlių rūšių puokštės. Anot floristės, ji nuotakoms siūlo rinktis puokštes, kuriose yra 2-3 skirtingų rūšių gėlės. Taip pat, šiuo metu ypač madinga įkomponuoti į puokštes sukulentus – taip suteikiant joms ekstravagantiško žavesio.

 
  
 
Galiausiai, kokias gėles rinksites per savo vestuves priklauso tik nuo Jūsų ir Jūsų šventės vizijos. Mados, tendencijos ir profesionalai gali tik parodyti krypti, bet taisykles nustatote Jūs. Jei dievinate rožes – puoškite savo šventę jomis! Gėlės yra šio pasaulio grožio atspindys – įsileiskite jas į savo šventę ir padarykite ją neužmirštama.
 
Daugiau vestuvinių gėlių tiekėjų rasite čia.
 
Nuotraukos: Janinosgeles.lt, Hortus Magicus, Gėlių mergaitė
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ką reikia žinoti prieš užsakant vestuvinius tortus ir saldėsius

Ką reikia žinoti prieš užsakant vestuvinius tortus ir saldėsius

Būsimos nuotakos grožio rutina – ką reikia žinoti?

Būsimos nuotakos grožio rutina – ką reikia žinoti?

Karščiausios 2017 metų vestuvių dekoro idėjos

Karščiausios 2017 metų vestuvių dekoro idėjos

Banner