Banner

Vestuvių dekoravimas - kas ir kaip dažniausiai puošiama?

Vestuvių dekoravimas - kas ir kaip dažniausiai puošiama?

Dekoruodami savo šventę galite jai suteikti Jūsų norimą atmosferą, stilių ir parodyti dėmesį svečiams. Štai vestuvių šventė ir yra sukuriama iš visų smulkių dekoro detalių. Be to, dekoras gali vissiškai pakeisti dekoruojamą objektą! Pavyzdžiui apgriuvusias sienas papuošę vijokliais ir unikaliomis gėlių kompozicijomis suteiksite joms modernios prabangos. Šiuo metu ypač madingos gėlės - jomis galima puošti absoliučiai viską - nuo automobilio iki fotosienelių. Taip pat šių ir ateinančių metų dekore vyraus daug auksinių ir sidabinių detalių, unikalių geometrinių figūrų vazos, kristalai, žaluma ir medis. Tačiau nuo ko pradėti ir kokius vestuvių šventės elementus patartina dekoruoti? 

 

Civilinės metrikacijos skyrius ir bažnyčia

Civilinės metrikacijos skyriai paprastai jau būna papuošti pastatoma ar pakabinama gėlių puokšte, todėl Jums rūpintis nereikės. Jei tuoksitės bažnyčioje - tikriausiai norėsite, kad iškilmės būtų ne tik nuoširdžios, bet ir puošnios. Bažnyčioje paprastai puošiami suolai, žvakidės ir kėdės jauniesiems. Puošti galima sezoninėmis lauko ar darželio gėlėmis, vaisiais, kaspinais, žvakutėmis. Jauniesiems galima paruošti puošnų taką link altoriaus - ant kiekvieno suolo krašto pakaitomis įkomponavus po gėlės žiedą ir mažą žvakutę. Kad nenuvystų, gėles galima įmerkti specialiose floristinėse kolbose su vandeniu arba stiebelius pamirkyti karštame vaške (kad neišgaruotų drėgmė). Puošniai atrodys suolai sujungti žiedų, vaisių ir žalumynų girliandomis. Jas pinkite iš įvairių krūmų ir medžių šakelių su uogomis ar vaisiais, paparčių lapų, muilinės gubojos, ramunių, chrizantemų, rožių ir apriškite atlasiniu ar organziniu kaspinu. Jei augalų girliandos Jums netinkamos arba per brangios - galite naudoti plačias lengvo audinio (pvz., organza ar tiulis) juostas. Iš jų suriškite kaspinus ilgais galais, papuoškite gėlės žiedu ir pritvirtinkite prie suolo. Girliandas taip pat gali pakeisti abipus tako išbertos derančių žiedlapių „juostos“ su mažomis žvakelėmis.

Papuošti reikėtų ir jauniesiems skirtas kėdes, šalia altoriaus galima pastatyti gėlių stovus su svyrančiomis kaskadinėmis puokštėmis ir žvakėmis. O bažnyčios prieangyje įrengti gėlėmis, vaisiais ir kaspinais nusagstytą arką. Pasiteiraukite bažnyčios administracijos, galbūt Jums galėtų patiesti ir raudoną kilimą?

Iškilmių vietos puošimas

Šventės vietos puošimui galima naudoti pačias įvairiausias idėjas ir net pačius keisčiausius dekoro elementus. Žinoma, puošti reikia saikingai...Vakarienės ar furšeto vietos puošimas priklauso nuo patalpų tipo ir nuo šventės pobūdžio. Jei tai stovimas poros valandų pobūvis - užteks papuošti stalą, žvakides, lubinius ar sieninius šviestuvus. Jei tai visą vakarą trunkanti iškilminga vakarienė - taip pat galima puošti kėdžių atkaltes, puošniai serviruoti. Kaip ir bažnyčios puošimui, taip ir salės ar kavinės puošimui galima naudoti gyvų ir dirbtinių gėlių girliandas, pavienes puokšteles ar gėlių žiedus, vaisius ir dekoratyvines uogas, kaspinus, atlasines juostas, balionus, fotografijas ir kt. Tradicinėse vestuvėse virš jaunųjų galvų savo vietą atras iš rūtų supintos pirmosios jų vardų raidės, tvirtinamos ant lininio rankšluosčio. Jei vestuves rengiate sode ar gamtoje - medžiuose galite pakabinti ryškiaspalvius raudonus, oranžinius, geltonus arba baltus popierinius kiniškus žibintus, vėjo varpelius (tik nepersistenkite - vietoje tylaus skambsėjimo galite sukurti per garsų žvangėjimą), vėjyje plazdančius kaspinus, kaspinais pritvirtintus vaisius ir kt.

Stalai turėtų būti užtiesti nepriekaištingai baltomis staltiesėmis. Padengtas aukštos kokybės baltais ar pastelinių spalvų indais, priderintomis medžiaginėmis servetėlėmis. Gražiai atrodys stalas papuoštas specialiai sukurtomis ir prie jaunosios puokštės priderintomis gėlių kompozicijomis. Puošnumo suteiks aukštos stiklinės vazos, pripildytos specialių floristinių kristalų, akmenėlių, kriauklių, stiklo rutuliukų, gėlių žiedų, ryškiaspalvių uogų ar net vaisių. O galbūt pakaks žemoje stiklinėje pamerktų plukių ar aguonų žiedų? Elegantiškai atrodys stalai puošti stikliniais indais su plaukiojančiais gėlių žiedais, žiedlapiais ar žvakėmis. Romantiškai - paukščių narveliuose ar barokinių formų vazose įkomponuotos puokštės. Priklausomai nuo metų laiko ir vestuvių stiliaus, stalas gali būti papuoštas paprastose stiklo vazose sumerktomis vienspalvėmis ar margaspalvėmis tulpėmis, ką tik išsprogusiomis medžių šakelėmis, hiacintais. Rudenį švenčiamų vestuvių stalas gali būti papuoštas prinokusių vaisių ir gėlių kompozicija, žiemą - baltų gėlių žiedais, sidabru nupurkštomis augalų šakelėmis.

Stalą galima puošti tarp lėkščių išdėliotais jūros akmenėliais, išbarstytais žiedlapiais, kaspinais, vestuvių stilių paryškinančiomis dekoratyvinėmis detalėmis.
Puošnumo ir elegancijos suteiks kortelės su svečių vardais. Tai gali būti paprastos, prie vestuvių stiliaus derančios popieriaus kortelės, o gali būti ir nepakartojamas stalo akcentas ar maža dovanėlė svečiams. Kortelė gali būti pastatyta lėkštelėje arba įsmeigta stovelyje šalia lėkštelės. Gali būti puošta kaspinu ar gyva gėle, stiklo kristalu ar Judviejų fotografija. Puošti galima ir servetėles - įprastinius žiedus pakeitus kaspinėliu, dekoratyviniu vaisiumi, drugeliu ar pan.

Kėdes galima apvilkti specialiais baltais ar spalvotais žemę siekiančiais apvalkalais (pasiteiraukite, galbūt šventės organizatoriai ar kavinės savininkai turi šiuos aksesuarus). Atkaltes taip pat galima perrišti plačiais organzos arba tiulio kaspinais, nugaroje surišant kilpeles ar puošnų mazgą bei papuošiant gėlėmis ar dekoratyvinėmis detalėmis. Kėdžių atkaltės gali būti papuoštos gėlių ir žalumynų girliandomis ar vainikėliais, nedideliais kaspinėliais ar medžiaginiais užvalkalėliais.

Dekoratyvines detales ir gėles galima pritvirtinti prie sieninių ar lubinių šviestuvų, durų ar langų kryžmų. Svarbu pasirinkti vieną pagrindinį akcentą - kas tai bebūtų - ar stalas, ar kėdės, ar žvakės, ar šviestuvai - nepuoškite visko, neperkraukite.

Automobilis

Automobilis ar kita transporto priemonė Jus vežios visą dieną ir tik tą vienintelę dieną. Todėl gražu būtų papuošti ir jį. Paprastai automobiliai puošiami gyvomis ar dirbtinėmis gėlėmis, jų girliandomis, balionais, lipdukais, kaspinėliais ar kitais dekoratyviniais elementais (vestuviniais numeriais, vestuvinių žiedų muliažais, apvaliais kaspinais, gulbėmis, etc.). Gėlės ir jų girliandos tvirtinamos ant automobilio gaubto arba šonuose. Mažos puokštelės tvirtinamos prie veidrodėlių. Automobilį taip pat galima papuošti širdies formos lipdukais, apklijuoti pavieniais baltais žiedais (gražiausiai atrodo ant tamsaus automobilio) ar kaspinėliais.
Nepamirškite papuošti automobilių, kuriais važiuos piršliai/liudininkai ir vestuvių pulkas. Šiuos automobilius galite puošti kukliau, pakaks mažesnių dekoratyvinių ar augalinių detalių.
Tradiciškai jaunųjų ir pulko automobilius puošdavo pamergės. Tvirtindavo ąžuolo lapų vainikus arba puošnius kaspinus.

Ir keli patarimai:

- Jei vestuvių biudžetas leidžia - dekoravimo paslaugas užsisakykite floristikos salone. Papasakokite savo vizijas ir specialistai pasistengs jas įgyvendinti.
- Išsirinkite labiausiai patinkančias dekoro priemones. Patalpas ir automobilį puoškite saikingai ir skoningai.
- Derinkite vestuvių, aprangos ir dekoracijų stilių.
- Patalpas galite puošti ir svečių dovanotomis gėlėmis. Taip pamaloninsite svečius ir sutaupysite salės ar kavinės puošimui.

Nuotraukos: freepik.com
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Ką daryti, kad Jūsų vestuvinė puokštė nenuvystų?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

Kodėl muzikantus vestuvėse keičia vestuvių vedėjai?

7 vestuvių išlaidos, apie kurias nepagalvojote!

7 vestuvių išlaidos, apie kurias nepagalvojote!

Banner