Banner

Kaip vestuvių proga tinkamai dovanoti pinigus?

Kaip vestuvių proga tinkamai dovanoti pinigus?
 
Šias laikais eidami į vestuves nesukame sau galvos, ką padovanoti naujai susikūrusiai šeimai – dovanojame pinigus. Neretai to pageidauja ir patys jaunavedžiai, kvietime nurodydami, jog norėtų „į vokelį telpančių dovanų“, tokiu būdu pasilikdami teisę nuspręsti, kur išleisti gautą sumą. Tai labai patogu abiems pusėms, tačiau, tenka pripažinti, jog dovanojant vien pinigus prarandama pirminė dovanojimo prasmė ir nesukuriamas tarpusavio emocinis ryšys.  Kaip to išvengti? Galima įteikti originaliai supakuotas kupiūras arba kartu su pinigais dovanoti simbolinį, specialiai jaunavedžiams pagamintą daiktą.
 
 

Dovanojimo prasmė

 
Žmonės dažnai vengia dovanoti pinigus, nes daugelis mano, jog pinigai sukelia nemalonių asociacijų. Šlamančios kupiūros tarsi sunaikina dėmesingumą, atidumą ir rūpestį.  Dovana – kaip lakmuso popierėlis, rodantis mūsų rūpinimąsi kitais. Pasak šią sritį tyrinėjusių mokslininkų, nematomas ryšys tarp dovanotojo ir dovanos gavėjo užsimezga tuomet, kai priimama dovana. Nors gauti pinigai išpildytų gavėjo norus, jie neturi emocinio krūvio. Juk, tikriausiai, net ir savo kailiu esate patyrę, kad maža, bet gerai apgalvota dovana suteikia daug daugiau džiaugsmo nei nemenka suma. Tikroji dovanos esmė yra nekomercinė – tai gražus gestas išreiškiantis teigiamas emocijas. Be to, dovanos teikimas suteikia ne mažiau emocijų nei gavimas. Kadangi „nepabėgsite“ nuo šiuolaikinio papročio dovanoti pinigus, turėtumėte geriau apgalvoti, kokiu tinkamiausiu būdu tai galėtumėte padaryti.
 
 

Pinigų teikimas vokelyje

  
Populiariausias pinigų dovanojimo būdas – kupiūras sudėti į vokelį. Kadangi vestuvės – ypatinga proga, ruošiantis šventei reikėtų atsižvelgti ne tik į aprangos kodą. Būtų nepagarbu, jei iškilmėms išsipustę svečiai dovanotų pinigus sudėtus į paprastus vokus. Vokas, kaip ir vestuvių dovanos pakavimas, turėtų būti pakankamai iškilmingas. Jaunavedžiai arba šventės organizatoriai neretai pasirūpina ir specialia vieta (dėžute ar lagaminu), kur galima sudėti dovanojamus pinigų vokelius. Tad pagalvokite ir apie tai, kad Jūsų dovana bus matoma viešai, tad jei ji bus netinkamai pateikta – galite nesmagiai pasijausti.
 
Kur galima rasti tinkamų pakuočių pinigams? Originaliausi  – rankomis sukurti vokai.  Jų galite ieškoti vietose, kur galima surasti ir kitų rankdarbių (suvenyrų parduotuvėse, mugėse, internete). Kartais dailių bei stilingų pinigams skirtų vokų galima rasti ir knygynuose.  Pinigų pakavimo būdais pasidomėkite iš anksto, nes paskutinę akimirką galite nerasti nieko tinkamo. Išskirtinius, specialiai Jūsų jaunavedžiams skirtus vokus galima užsisakyti iš šventinę atributiką gaminančių įmonių.
 

Suasmeninti daiktai

 
Labai miela, jei kartu su pinigais įteikiamas ir simbolinis, specialiai jaunavedžiams pagamintas ar dekoruotas poros inicialais daiktas. Tokiu būdu pagerbiami jaunavedžiai, nes į tokios dovanos paieškas įdedama nemažai laiko ir širdies. Išleidus padovanotus pinigus likęs daiktas sutuoktiniams nuolat primins apie jį dovanojusį asmenį.  Gerai apgalvokite, ką dovanoti – jei kartu su vokeliu supakuosite bevertį pigų suvenyrą, vargu ar jis jaunavedžiams sukels geras emocijas. Nebent tai būtų pateikta kaip puikiai jaunai porai suprantamas pokštas.  
 
 
Ką dovanoti, kad tai būtų išties vertinga? Gražus senųjų tradicijų atspindys, kai tėvai dukrai dovanoja stilizuotą kraičio skrynią. Šiai paskirčiai puikiai tiktų ir nedidelė medinė dekoruota dėžutė, puošta jaunavedžių inicialais, kurią jie vėliau galės naudoti kaip dėžę svarbiausiems dokumentams ar mieloms smulkmenoms saugoti. Į dovanojamą skrynelę tėvai gali sudėti simbolinius daiktus su palinkėjimais: grūdus – kad jaunai šeimai netrūktų duonos, medų – kad saldumo užtektų, druską – kad skalsos nestokotų ir kitas simbolines smulkmenas. 
 
 
 
Šilta ir jauki dovana –  inicialais dekoruotas albumas, kuriame vėliau atsidurs vestuvinės nuotraukos. Arba albumas, į kurį įklijuotos senos vaikystės nuotraukos, piešiniai, rašteliai bei kitos nuo mažų dienų išsaugotos smulkmenos. Jei tokį albumą dovanoja broliai, seserys ar draugai, jame galėtų atsirasti ir jaunystės „šėlionių“ nuotraukos.
 
 
Svečiai kartu su pinigais gali dovanoti mažesnes dėžutes su poros inicialais, dailius nuotraukų rėmelius, išpieštas ar siuvinėtas staltieses, inicialais puoštas taurės ar dekoruotas pirmąsias jaunavedžių vardų raides. Tokios dovanos sudarytų tik mažą dalį dovanojamos sumos, tačiau būtų pakankamai brangios savo simboline verte.
 

Originalus pakavimas pagal temas

 
Jei  vestuvės turi tam tikrą temą  –  pinigų pakavimas gali būti susijęs su ja. Kartais užtenka nedidelės smulkmenos ir Jūsų dovanojami pinigai gali tapti originalia ir prasminga dovana.
 
 
Vestuvės jūrine tematika? Supakuokite pinigus į buteliuką su smėliu, įdėdami ranka parašytą laišką.  Arba supakuokite pingus kartu su mediniu ar popieriniu laiveliu, užrašydami  šia temai tinkamą palinkėjimą. Tuokiantis skirtingų tautybių porai pinigų pakavimui naudokite žemėlapius, gaublius ir kitus su tuo susijusius akcentus. Temai „Meilė yra saldi“ pinigus dovanokite supakuotus kartu su įvairiais saldumynais.  Tai galėtų būti stiklinis indas, užpildytas išskirtiniais (ar poros mėgstamiausiais) saldainiais, tarp kurių įdėtumėte popieriniuose voleliuose paslėptas kupiūras. Vestuvėms miško tematika tiktų dovanoti pinigus paslėptus krepšelyje riešutų ar miško uogų, medinę ar kartoninę dėžutę, išklotą samanomis bei papuoštą lapais, giliukais ar kitomis miške randamomis smulkmenomis.
 
 
Jei planuojate dovanoti sumą, skirtą tam tikram tikslui – supakuokite pinigus kartu su asociatyviu daiktu. Kelionei skirta suma gali atsidurti mažyčiame lagaminėlyje, kelionės vadove ar laivelyje. Pinigus, skirtus būstui dovanokite namelio formos taupyklėje ar raktinėje. Automobiliui skirti pinigai galėtų būti sudėti į senoviniu automobiliu papuoštą medinę dėžutę arba supakuoti kartu su išsvajoto modelio žaisliniu automobiliu.
 

Simbolių naudojimas pinigų pakavime

 
Vestuvės ypač tinkama proga naudoti įvairiausius simbolius. Bene dažniausiai sutinkamas meilės simbolis  – širdis. Šia proga jis tiks visur. Tačiau yra nemažai ir kitų, turinčių tam tikrą užkoduotą reikšmę simbolių. Žinant ką jie reiškia, pinigų pakavimą galima paversti ypatinga dovana, turinčia savitą užkalbėjimą. Juk linkėjimai gali būti išreikšti ne tik žodžiais.
 
 
 
Tikima, kad kiekvienas žmogus turi savo angelą sargą, kuris jį lydi visą gyvenimą. Dovanodami medinius, keramikinius angelus ar paveikslėlius su angelais jaunavedžiams linkėsite apsaugos.
 
Medis– tai pasaulio ašis. Medis simbolizuoja neišsenkančią gyvybinę energiją ir pačią gyvybę, žemės jėgą, augimą, kilimą į viršų, saugomąją funkciją. Vestuvėms ypač tiktų lietuvių liaudies mene populiarus pasaulio medžio motyvas, kuriuo būdavo išpiešiamos beveik visos kraitinės skrynios. 
 
 
 
 
Obelis – tai vienas amžinumo simbolių. Vestuvėse obuolys simbolizuoja pačią pirmąją santuoką. Pagonybės laikais pora buvo laikoma sutuokta kuomet perpus suvalgydavo obuolį. Šiandien šio papročio pėdsakų dar galima atrasti – kai kuriose šeimose Šv. Kūčių vakarienės metu vyras ir žmona suvalgo perpus perpjautą obuolį. Naujai sukurtai šeimai dovanokite pinigus, supakuotus su keramikiniais, mediniais ar akmeniniais obuoliukais.
Lizdas – gimimo vietos, tėviškės, namų saugumo ir ramybės simbolis. Sukti lizdą reiškia kurti šeimą. Puiki dovana – mažoje dėžutėje susuktas lizdas, kuriame paslėpsite dovanojamus pinigus. 
 
Paukščiai – žmonių gerovės sargai, laisvos dvasios simbolis. Paukščiai taip pat simbolizuoja augimą, vaisingumą, gausą, dvasinį pakilimą, įkvėpimą – jie gali numatyti likimą ar ką nors išpranašauti. Paukščio motyvais dekoruotų daiktų galite rasti pačių įvairiausių. Dėl savo universalios prasmės šis motyvas ypač mėgiamas įvairaus žanro dailininkų.
 
Namas – kosminės tvarkos atitikmuo, vieta, kur žmogus jaučiasi saugus. Šis simbolis ypatingai tinka, kuriant naują šeimą. Raktas simbolizuoja brandą ir sėkmę, turto turėjimą, namų apsaugą. Rakto simbolis gali būti naudojamas ne tik vestuvių, kaip naujo gyvenimo, naujų namų sukūrimo simbolis, bet ir įkurtuvių, brandos ar mokyklos baigimo progomis.
 
Pasaga– laikoma saugotoja nuo piktos akies. Jei virš durų pasaga kabo aukštyn nukreiptais galais – bus apsaugota namų laimė, jei žemyn – laimė „pabėgs“. Net jei neužrašysite atitinkamo sveikinimo šį universalų simbolį visi „perskaitys“ ir be žodžių.
 

Žodžio galia

 
Dovanodajant pinigus svarbu užrašyti sveikinimą. Tai būtinas gero tono ženklas, mat šventės metu gaudami daugybę dovanų bei vokelių jaunavedžiai negali atsiminti, kurie svečiai ką dovanojo. Pasibaigus vestuvių šurmuliui, pora mielai paskaitys jiems skirtus linkėjimus ir dar kartą prisimins Jus, tokiu būdu užmegzdami emocinį ryšį.
 
 
Svarbu ir tai, ką užrašysite. Ne veltui tikima, kad užrašyti žodžiai, tarsi burtažodžiai – turi stebuklingą galią išsipildyti. Tad gerai apgalvokite, ko norite palinkėti ką tik sukurtai šeimai. Stenkitės nesirinkti klišinių ketureilių, paieškokite originalių eilėraščių ar žymių žmonių citatų (nepamirškite nurodyti autorystės), o jei nerandate nieko tinkamo, užrašykite nuoširdų sveikinimą savais žodžiais. Pagal etiketą tekstas turėtų būti rašomas ranka. Aukščiausios pagarbos ženklas – kaligrafiškai plunksna užrašyti sveikinimai.
 
Originalių būdų dovanoti pinigus yra daug. Pasitelkite fantaziją ir rasite būtent Jums labiausiai tinkantį variantą.  Vienintelis patarimas – nepalikite to paskutinei minutei – tada ir jaunavedžiai įvertins Jūsų pastangas, ir Jūs patys pasijausite suteikiantys pridėtinę vertę šiai šventei. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Parduotuvė-kūrybos studija „Artmanija“
Vytauto g. 30, Klaipėda
Facebook:  ARTmanija dovanos
 
Dekoruoti mediniai daiktai, keramika, autoriniai
papuošalai, atvirukai, vokai pinigams, individualus pinigų
bei dovanų pakavimas, individualūs užsakymai 
daiktams dekoruoti, kaligrafinis rašymas.
 
Centrinis knygynas „Vaga“
Gedimino pr. 13, Vilnius
Dekoruoti mediniai daiktai, keramika, autoriniai papuošalai, pinigų pakavimo variantai, atvirukai, vokeliai.
 
 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė „Artmanija“
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Kiek įdėti į vestuvių vokelį, kad jaunieji būtų patenkinti?

Kiek įdėti į vestuvių vokelį, kad jaunieji būtų patenkinti?

Ar būtina vestuvių svečiams dovanoti dovanas?

Ar būtina vestuvių svečiams dovanoti dovanas?

Ką jaunieji turėtų žinoti apie vestuvių svečius?

Ką jaunieji turėtų žinoti apie vestuvių svečius?

Banner