Banner

Vestuvinių nuotraukų tendencijos pagal fotografę Gražiną Lomovskają

Vestuvinių nuotraukų tendencijos pagal fotografę Gražiną Lomovskają
 
 
Fotografė-menininkė Gražina Lomovskaja („Gl-foto.com“) vestuves fotografuoja jau 9 metus. Anot fotografės, tam, kad jaunieji džiaugtųsi savo vestuvinėmis nuotraukos dar ir po daugelio metų, ji jiems pataria pernelyg nenukrypti nuo klasikos. „Klasika atrodys elegantiškai ir stilingai visada“ – atvirauja G. Lomovskaja. Populiari vestuvių fotografė pasakoja, kokios yra pastarųjų dienų vestuvinės fotosesijos tendencijos ir kaip gimsta išties įspūdingi šventės kadrai.
 
 

 

Kaip keičiasi vestuvinės fotosesijos tendencijos? Kokių nuotraukų jaunavedžiai pageidaudavo prieš keletą metų ir kokių nori dabar?


Galima teigti, jog šiandien madinga yra tai, ko niekas neturi arba tai, kas yra sunkiai pasiekiama – tiek fiziškai, tiek finansine prasme. Labai geri pavyzdžiai – vestuvinė fotosesija kokioje nors egzotiškoje šalyje, po vandeniu, didžiausiame pasaulio urve, ant aukščiausios viršūnės ir pan. Vestuvėms tai sunkus iššūkis, nes jų scenarijus ir trukmė paprastai labai apriboja. Būtent dėl šios priežasties tokios fotosesijos yra sunkiai įgyvendinamos ir visgi apie jas slapta pasvajoja tikrai ne vienas jaunavedys. Prieš kelis metus išpopuliarėjusi ir vis dar madinga mados fotografija atsispindi ir vestuvinėse nuotraukose. Greta mados fotografijos „eina“ ir visiška šio stiliaus priešingybė – „rustic“ stilius. Šio stiliaus fotografijoje vyrauja gamta, nesuvaidintos emocijos ir natūralios pozos.
 
Nepamirškime, kad iš mados neišeina tik klasika – tokio stiliaus vestuvinės nuotraukos visada atrodys elegantiškai ir gražiai. Būtent šį stilių siūlau rinktis ir savo jaunavedžiams. Nesvarbu, kokie orai bus vestuvių dieną, nes klasikinio stiliaus fotosesiją puikiai galima įgyvendinti ir viduje – pavyzdžiui, ištaigingo dvaro ar rūmų interjere. Taip pat, tokio tipo fotosesijai dažnai išsinuomojamos restoranų ir viešbučių klasikinio stiliaus erdvės ar net fotostudijos.
 
 
Tiek prieš 5 ar daugiau metų, tiek dabar klientai pageidauja kokybės. Tiesa, anksčiau užtekdavo ryškių, tinkamai sufokusuotų nuotraukų, o dabar didelis dėmesys skiriamas retušavimui ir spalvoms. Kiekvienas fotografas turi savo nuotraukų apdirbimo stilių – parenka jam patinkančius spalvinius filtrus, atlieka atitinkamas korekcijas.

Taip pat, šiandien labai vertinami fotografai, kurie sugeba parinkti tinkamas pozas – pagal jaunavedžių charakterį, kūno proporcijas ir aplinką. Seniau visi fotografai naudodavo kelias standartines pozas, todėl visos nuotraukos atrodydavo labai panašios.
 


Į ką patartumėte atkreipti dėmesį renkantis vestuvių fotografą?

 
Manau, jog renkantis vestuvių fotografą, pirmiausia, reikėtų peržiūrėti jo darbus ir atsakyti sau į kelis klausimus – ar norite, kad vestuvinėse nuotraukose būtų perteikiamos tokios emocijos, nuotaika ir atmosfera, ar Jums priimtinos tokios nuotraukų spalvos, ar įsivaizduojate save taip pozuojant. Nuotraukos, kuriomis fotografas dalinasi savo socialiniuose tinkluose ar internetinėje svetainėje paprastai atspindi jo stipriąją pusę. Taigi, nereikėtų tikėtis, jog fotografas, kuris sugeba užfiksuoti įspūdingus panoraminius vaizdus galės taip pat kokybiškai įamžinti ir portretines nuotraukas arba jog fotografas, kuris nuotraukose naudoja tamsius, niūrokus filtrus, padarys taip, jog Jūsų vestuvinės nuotraukos būtų ryškios ir šviesios. Na, o radę fotografą, kurio fotografavimo ir retušavimo stilius Jums atrodo priimtiniausias, būtinai su juo susisiekite ir susitarkite dėl susitikimo. Fotografas su jaunaisiais praleidžia visą vestuvių dieną, todėl labai svarbu, jog šalia jo jaunavedžiai jaustųsi savimi ir sugebėtų atsipalaiduoti.
 


Kaip pasiruošti vestuvinei fotosesijai?


Visada sakau, jog geriausias pasiruošimas – pasitikėti savo išsirinktu fotografu ir sekti jo nurodymus. Pasiruošimas vestuvinei fotosesijai prasideda jau priešvestuvinės fotosesijos metu. Pavyzdžiui, mes su jaunaisiais priešvestuvinėje fotosesijoje aptariame pagrindines pozas, pasipraktikuojame, atrandame geriausias jų puses, todėl vestuvių dieną esame visiškai pasiruošę, o jaunieji jaučiasi kur kas labiau atsipalaidavę.
 
Žinoma, vestuvių dieną reikia turėti ir keletą papildomų priemonių: riebalų perteklių sugeriančias servetėles, lūpų dažus, vandens atsigaivinimui. Na, o svarbiausia nepamirškite geros nuotaikos ir plačių šypsenų!
 


Kas tikrai nebemadinga: kokios vietos, nuotraukos, pozos?

 
Galima pastebėti, jog vis mažiau jaunųjų pageidauja nespalvotų nuotraukų. Spalvos vestuvinėms nuotraukoms suteikia linksmesnės nuotaikos ir padeda sukurti tam tikrą stilių, todėl nespalvota fotografija labiau tinka meninėms nuotraukoms.
 
Šiais laikais senamadiška fotografuotis viešose vietose, kur daug žmonių, parkuose, kurie nepritaikyti prabangiai jaunavedžių aprangai. Retai fotografuojamasi prie grafiti piešinių, apleistose vietose ar mašinų stovėjimo aikštelėse.
 
Kalbant apie pozas – nemadinga tik tai, kas netinka patiems jauniesiems, jų charakteriams ir atrodo dirbtina. Taip pat, galima teigti, jog vestuvinėse nuotraukose nepriimtinas perdėtas seksualumas ir vulgarumas. Tačiau jei seksualios pozos tinka jaunųjų temperamentui, išvaizdai, atrodo natūraliai ir subtiliai galimos ir išimtys. Šiuo metu daugelis jaunųjų nori pasijausti tikrais modeliais ir renkasi mados stiliaus pozas, tačiau tokioms pozoms labai svarbu, jog jaunieji būtų drąsūs, atsipalaidavę, pasitikėtų savimi, kitu atveju nuotraukos gali atrodyti labai nenatūralios ar net juokingos. Žinoma, mados stiliaus pozos gali pasirodyti gana vienodos ir priminti nuotraukas iš drabužių ar aksesuarų reklamų, be to, jose nelabai atsispindi jaunųjų emocijos ir vestuvių dienos istorija, tačiau nėra abejonės, jog jos atrodo išties įspūdingai.
 
 
Susisiekite su fotografe:
Tel. +370 698 54089
Internetinė svetainė: gl-foto.com
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nuotraukos: fotografė Gražina Lomovskaja („Gl-foto.com“)
Šaltinis: vestuviupartneris.lt
 
 
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Vestuvinių suknelių nuoma: privalumai ir trūkumai

Vestuvinių suknelių nuoma: privalumai ir trūkumai

Išvažiuojamoji vestuvių ceremonija – ką apie ją svarbu žinoti?

Išvažiuojamoji vestuvių ceremonija – ką apie ją svarbu žinoti?

2020 metų vestuvių vietų tendencijos!

2020 metų vestuvių vietų tendencijos!

Banner