Banner

Profesionalus fotografas pataria, ko nepamiršti perkant fotografavimo paslaugas

Profesionalus fotografas pataria, ko nepamiršti perkant fotografavimo paslaugas

Reikia pripažinti, kad vestuvių dieną fotografas yra vienas svarbiausių paslaugų teikėjų. Žinoma, didžiosios dienos planavimas ir koordinavimas, gardūs patiekalai, muzika ir visa kita taip pat svarbu, tačiau tik vestuotografas visada bus šalia. Teisingai pasirinkti fotografą, žinoma, yra gana sudėtingas ir laikui imlus darbas. Tačiau pagalvokite apie tai, kad vestuvinių nuotraukų albumą tikrai atsiversite ir po dešimties, ir po penkiasdešimties metų, tad visos šios investicijos į gražias nuotraukas atsipirks su kaupu. Vis dėlto poros dažnai „perdega“: pirmiausia nesuskaičiuojama galybė idėjų internete, tuomet fotografų peržiūros, atsiliepimų paieškos ir daugybė dvejonių, kol galiausiai abejingai sutariama „aj, tiks ir šis, aš pavargau ieškoti“. Tikrai ne visada, bet dažnai neįvertinus svarbių dalykų kyla ir nusivylimas rezultatais, todėl geriausia fotografo paieškas struktūruoti ir išskaidyti žingsniais – taip pasirinkti tinkamiausią profesionalą nebebus taip sudėtinga.

Žvalgymasis

Apgalvokite, kokių nuotraukų norėtumėte iš savo šventės, kokios tikitės fotosesijos ir tik tada pradėkite žiūrinėti nuotraukas „Google“ galerijoje. Tikėtina, kad pirminė idėja pasikeis ne kartą, tačiau jos pagrindą turėtumėte išsaugoti: noras kopijuoti kitas poras, žinoma, atsiras, tačiau išlaikykite unikalumą. Daugiausiai informacijos rasite internete, peržvelkite ten savo paslaugas pristatančių patyrusių fotografų galerijas ir atsirinkite tuos darbus, kurie Jums patinka. Palyginkite fotografų darbus su savo vizija.

 

Sumažinkite pasirinkimą

Žvelkite į nuotraukas kritišku žvilgsniu ir nustatykite sau terminą per kurį turėtumėte atsirinkti 3-5 kandidatus. Kiekvienas fotografai skiriasi savo stiliumi, fotografavimo maniera, todėl pernelyg nesiblaškykite. Jei norite reportažinės fotografijos, visi Jūsų atsirinkti fotografai turėtų taip ir fotografuoti. Daugiausiai pozuotas nuotraukas fotografuojantis kandidatas šansų neturės, o svarstydami apie jo samdymą, susitikdami ir vartydami albumus bereikalingai gaišite laiką.

Nusistatykite biudžetą ir poreikius

Įvertinkite, kokio dydžio sumą skirsite fotografo paslaugoms ir kokių jų konkrečiai norėsite. Galbūt Jums pakanka tik retušuotų nuotraukų atmintinėje, o gal norite ir vaizdo filmo ar nuotraukų knygos. Nuo konkrečių paslaugų priklausys ir kaina, todėl kiekvienas sutuoktuvių fotografas detalių savo įkainių iš anksto pasakyti negali. Galutinė kaina turi daug sudedamųjų dalių, todėl visada galite tartis pasirinkdami tai, kas reikalinga Jums. Pavyzdžiui, vienoms poroms visiškai pakanka 6-8 fotografo darbo valandų, o kitos nori įamžinti visą šventę nuo pasiruošimo ankstų rytą iki paskutinių svečių išsiskirstymo.

Susitikite pokalbiui

Sutarkite susitikimus su Jums labiausiai patikusiais fotografais ir skirkite tam pakankamai laiko, neplanuokite susitikimų per vieną dieną. Jei dvejojate, ar to tikrai reikia – taip, reikia, nes gražios nuotraukos nieko nepasako apie asmenybę, o juk kartu praleisite svarbiausią savo gyvenimo šventę! Be to, internete rasite tik gražiausius kadrus, o susitikimo metu galėsite pamatyti pilną galutinį albumą, užduoti ir gauti atsakymus į visus klausimus.

Pasitikėkite savo fotografu

Prisiminkite, pasirinktu fotografu turite pasitikėti. Paklausykite jo patarimų dėl vietos, tvarkaraščio sudarymo ir būtinų nuotraukų sąrašo. Juk Jūs rūpinatės savo Didžiosios dienos atsiminimais pirmąjį kartą, o patyręs fotografas tai daro nuolat – toks jo darbas. Atskleiskite savo lūkesčius, nebijokite siūlyti savo minčių, diskutuoti. Turite bendradarbiauti su fotografu, pasitikėti jo profesionalumu – taip į savo albumą surinksite visus gražiausius vestuvių atsiminimus.

Straipsnį paruošė ir nuotraukas pateikė: www.fotogidas.lt
Šaltinis: vestuviupartneris.lt

  

 

Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Stilingos ir šiuolaikiškos, kas? Kaimiškos vestuvės!

Stilingos ir šiuolaikiškos, kas? Kaimiškos vestuvės!

Banner