Banner

Fotografė Aistė Pranculienė: vertinga patirtis privedė prie teisingo sprendimo

Fotografė Aistė Pranculienė: vertinga patirtis privedė prie teisingo sprendimo
 
Jau penkerius metus fotografijos versle besisukanti Aistė Pranculienė atvirauja, jog fotografija susižavėjo visai atsitiktinai, tačiau įklimpo kaip reikiant: „įamžinau keletą mane įkvėpusių žmonių. Portretai patiko tiek mano herojams, tiek man pačiai. Vienas tų darbų tapo didžiausio Lietuvoje organizuojamo fotofestivalio „SNAP“ finalininkų. Tuomet ir supratau, jog tai gali būti ne tik mano hobis, bet ir verslas“, - šypsosi menininkė.
 
 
 
 

Pradžia lengva nebūna

 
Pradėjusi profesionaliai fotografuoti A. Pranculienė ne iš karto ėmėsi įgyvendinti grandiozines idėjas: „visuomet norisi sukurti neįprastas fotografijas. Tokias, kurios akimirksniu atima žadą...“, - sako ji. Dabar, kai skaičiuoja ne vienerius metus vertingos patirties, gali pasigirti personaline vestuvių fotografijų paroda, o nuotraukų archyvuose gausu įspūdingų kadrų. Moteris tvirtina, jog pradžioje lengva nebuvo: „visų pirma yra sunku suprasti, kuris žanras yra arčiausiai širdies, kuris tave skatina kurti, tobulėti. Išbandžiau save įvairiuose amplua: mano darbus spausdino vietinis laikraštis „Sekundė“, bendradarbiavau su „Cosmopolitan“ – fotografavau išankstinių filmų premjerų renginius. Pradėjusi fotografuoti vestuves, suvokiau, kad tai yra ta kryptis, kuri taps mano gyvenimo dalimi“, – atvirauja.
 
Aistė tvirtina, jog nuoširdūs jausmai, nesuvaidintos emocijos, dviejų žmonių žvilgsniai, laimės ašaros ir juokas yra būtent tai, kas skatina ją kurti ir išsiskirti iš kitų. To netruko pastebėti ir fotomenininkės užsakovai, kurie, pasak A. Pranculienės, yra labai skirtingi, o kiekvienos vestuvės – itin originalios. „Vienos labiausiai į atmintį įstrigusių vestuvių buvo pagoniškos. Ceremonija vyko ant piliakalnio, skambėjo kanklės… Viską vainikavo jaunųjų degamas aukuras. Buvo magiška...“, - prisimena fotografė.
 
 

Kokybę lemia ne vien profesionali fototechnika

                  
„Geras jausmas, kai matai laimingus žmones ir žinai, kad savo šventę jie atsimins amžinai, o prie tos laimės prisidėjai ir tu...“, - svajingai šypsosi fotografė ir skuba užbėgti už akių, kad rezultatą ir nuotraukų kokybę lemia ne tik nauja, profesionali technika. 
 
„Pirmiausia profesionalus fotografas yra tas, kuris yra sukaupęs nemažą patirtį, yra surengęs personalinių parodų, jo darbai vertinami, apie juos plačiai diskutuojama“, – tikina Aistė.
 
Pati fotografė sako pirmiausia tampanti jaunųjų, su kuriais susipažįsta dar priešvestuvinės fotosesijos metu, drauge. Pasak jos, tai yra būtina, nes tuomet abi pusės apsipranta viena prie kitos, tampa lengviau dirbti ir vestuvių šventės metu. „Manimi jaunavedžiai pasitiki, nes aš pati vadovaujuosi principu, jog svarbiausia kokybė ir garantija. Niekada nevažiuoju dirbti tik su vienu fotoaparatu, nes ir su pačia geriausia technika gali visko nutikti. Taip galima neužfiksuoti pačio geriausio kadro“, – sako Aistė.
 
 
 

Kaip pasirinkti?     

             
Paklausta, į ką derėtų atkreipti dėmesį renkantis vestuvių fotografą, Aistė nė akimirkos nesudvejoja: „būtina atkreipti dėmesį į patirtį. Profesionalas turi savo stilių ir pastovumą. Jūs žinosite, kad gausite gražias nuotraukas, jomis būsite patenkinti. Taip pat, turi sutapti jaunųjų ir fotografo požiūris, patikti bendravimo stilius, kadangi fotografas su jaunaisiais praleidžia visą vestuvių šventę“, - sako ji.
 
Pasirinkdami savo šventės fotografą, jaunieji kartais neišvengia klaidų. Fotografė tvirtina, jog dažniausiai tai yra blaškymasis fotosesijos lokacijos atžvilgiu. Pasak jos, nėra būtina rinktis skirtingų, populiarių, vienų nuo kitos atitolusių vietų, kurios reikalauja nuvažiuoti nemažą atstumą, veltui gaišti laiką. „Kiekviena vieta turi daug skirtingų, žavingų kampų, kuriuos galima išnaudoti. Juk svarbiausi esate Jūs – jaunieji, o ne vieta“, – šypsosi pridurdama, jog nereikia bijoti atsisakyti kičo.
 
„Rinkitės tą fotografą, kurio stilius jums priimtinas. Tuomet rezultatu būsite patenkinti ir Jūs, ir fotografas“, – pataria A. Pranculienė.
 
 

 

Kontaktinė informacija:

Fotografė Aistė Pranculienė

Tel.: 868962825

Internetinė svetainė: www.auksinefotografija.lt

Facebook: auksinefotografija.lt

El. paštas: auksinefotografija@gmail.com

 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė fotografė Aistė Pranculienė
Šaltinis:vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Išvažiuojamoji ceremonija pasirinktame Lietuvos kampelyje!

Išvažiuojamoji ceremonija pasirinktame Lietuvos kampelyje!

Koks vestuvinių nuotraukų stilius Jums labiausiai tinka?

Koks vestuvinių nuotraukų stilius Jums labiausiai tinka?

7 būdai vestuvių šventės metu pabūti tik dviese

7 būdai vestuvių šventės metu pabūti tik dviese

Banner