Banner

Profesionali fotografė pasidalino patarimais planuojant vestuvių šventę

Profesionali fotografė pasidalino patarimais planuojant vestuvių šventę
 
 
Nors artėjanti žiema nėra priskiriama vestuvių sezono bumui, kiekvienam, planuojančiam savo didžiąją šventę, verta nepraleisti pro akis naudingų patarimų. Jais dalinasi jau kelis metus šiame versle sėkmingai besisukanti fotografė Aistė Pranculienė. Moteris sako, jog jaunavedžiai, besirenkantys tuoktuvių ceremonijos datą vasaros laikotarpiu, kartais daro klaidą.
 
 
 
 
,,Dažnai jaunieji nori išvengti lietingų dienų ar dienų, kuomet iš dangaus krenta snaigės, vien todėl, kad turėtų nepriekaištingą vestuvių fotoalbumą. Todėl vasara ir yra laikoma vestuvių sezonu. Žinoma, kai šilta ir saulėta, tikrai malonu fotografuotis ir leisti laiką gryname ore“ – sako fotografė. Moteris skuba užbėgti už akių ir fotosesijos sėkmės faktorių, kuris priklauso nuo oro, vadina mitu. Pasak jos, lietinga diena yra netgi labai patraukli. Svarbiausia gebėti atrasti tinkamą šviesą, pozityviai nusiteikti ir nebijoti sušlapti – rezultatai bus išskirtiniai! A. Pranculienė tikina, jog netgi yra viena universali taisyklė, kurią taikydami, visuomet pasieksite tobulų rezultatų ir nepamirštamų kadrų. ,,Būtina išsirinkti profesionalų fotografą, kuris Jums parekomenduos malonią vietą fotosesijai – ji gerai nuteiks emociškai ir „vuolia“ – Jūs jau einate teisinga linkme!šypsosi fotografė.
 

 

KAIP IŠVENGTI KLAIDŲ?

 
Aistė sako, jog per eilę metų šiame versle susidūrė su skirtingais klientų požiūriais ir nuomonėmis, o kai kurios jų buvo nevisai teisingos. ,,Žmonės mano, jog profesionali technika yra pagrindas geroms nuotraukoms. Tačiau, pagalvokite – kas, jeigu tos technikos nemokama valdyti? Nustatymuose karaliauja automatinis režimas? Tokiu atveju nėra galimybės sukurti įspūdingus kadrus, viskas tampa monotoniška ir nuobodu“ – atvirauja.
 
Paprašyta įvardinti, su kokiomis didžiausiomis klaidomis susiduria būsimi jaunavedžiai ir kaip jų išvengti, Aistė netrunka įvardinti net kelias. ,,Pirmiausia, peržiūrimos tik nuotraukos, kurios yra viešojoje erdvėje. Taip susidaroma nevisiškai teisinga nuomonė apie fotografo profesionalumą. Derėtų nepatingėti ir peržiūrėti vienų vestuvių visos dienos darbo rezultatus. Didelė klaida yra ir prieš šventę nesusitikti su fotografu. Juk jis praleis su Jumis visą dieną, kuri Jums yra labai svarbi. Fotografas turi tapti Jūsų draugu, tik tuomet darbas vyks kokybiškai. Taip pat, nereikėtų rinktis fotografo pagal kainą, visiškai neatsižvelgiant į jo darbus“ – teigia ji.
 
 

KAIP PASIRINKTI TEISINGAI?

 
A. Pranculienei yra tekę pildyti įvairiausius klientų norus. Moteris šypsosi, jog jeigu ne patirtis ir gebėjimas nepasimesti neįprastose situacijose, nevisuomet būtų galima išvengti ir nevisai vykusių sprendimų. ,,Štai šioje vietoje užsakovai ir išlošia pasirinkdami ne pradedantįjį fotografą, o patyrusį. Su vienais savo klientų darėme fotosesiją valtyje, vidury ežero. Buvo tikrai nelengva, nes plaukiau kitoje valtyje, reikėjo naudoti reflektorių – galvojau, kad krisiu stačia galva į vandenį. Tačiau reagavau ramiai ir viskas pavyko puikiai, o rezultatai – nuostabūs!.
 
Moteris sutinka, jog vienas pagrindinių aspektų renkantis fotografą yra kaina, ir pripažįsta, jog pradedantysis fotografas jaunųjų biudžetui didelės žalos nepadarys. Tačiau pataria neskubėti, teisingai sudėlioti savo prioritetus ir tik tuomet nuspręsti. Ar norite kokybės, komforto visos dienos metu, patikimumo, stabilumo, estetiškų nuotraukų bei gražių idėjų ar vidutiniškai Jūsų norus įgyvendinančio fotografo, kurio pasirinkimas Jums sutaupo keliasdešimt ar kelis šimtus eurų?
 
Kitas svarbus akcentas – nuotraukų archyvavimas. Fotografė sako, jog į madą grįžta spausdinta fotografija, nes šiomis dienomis nuotraukų srautai yra itin dideli. Šiuo metu labai populiarios fotoknygos, kuriose atrenkamos įsimintiniausios šventės akimirkos. ,,Geriausias sprendimas yra USB laikmena – ji ilgaamžė ir patvari, ir spausdinta fotoknyga ar albumas“.
 
Pasak fotografės, vis tik, pagrindinė jaunavedžių užduotis yra pilnai pasitikėti fotografu, klausyti jo, tačiau nepamiršti džiaugtis vieno kito draugija, nuoširdžiai kalbėtis – tai padės Jums atsipalaiduoti fotosesijos metu ir jaustis laisvai prieš fotografo objektyvą.
 

 

Kontaktinė informacija:

Fotografė Aistė Pranculienė

Tel.: 868962825

Internetinė svetainė: www.auksinefotografija.lt

Facebook: auksinefotografija.lt

El. paštas: auksinefotografija@gmail.com

 
 
 
Straipsnį ir nuotraukas pateikė fotografė Aistė Pranculienė
Šaltinis:vestuviupartneris.lt
Atgal
0

  
Susiję straipsniai
Ar tikrai vestuves reikia pradėti planuoti prieš metus?

Ar tikrai vestuves reikia pradėti planuoti prieš metus?

Sužadėtuvių istorija. Ji pasakė TAIP Paryžiuje!

Sužadėtuvių istorija. Ji pasakė TAIP Paryžiuje!

Kada nuotakai verta pasilikti savo pavardę?

Kada nuotakai verta pasilikti savo pavardę?

Banner